[Zawody] Rajd #3 South Truck Trial

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 876
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#16 Post autor: Blaha »

Ciekawe, że tylko Ty to zauważyłaś ;p
Krystian 3maj się - jesteśmy z Tobą! :D

btw - na blogu szrajbłem małe podsumowanko z rajdu, jakby się komuś chciało poczytać to zapraszam.

Kamyk
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#17 Post autor: Kamyk »

Wielkie dzięki za niedzielny rajd! Miejscówka bardzo przyjemna, mimo że rajd rozegrany był praktycznie na jednym pagórku, to nie można mówić o nudzie. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a teraz podsumowanie z mojej strony:

1. Oshkosh Kubricka - niestety razem z Matim i Eweliną spóźniliśmy się chwilę na rajd, więc zdążyliśmy tylko zobaczyć, jak pojazd kończy pierwszą sekcję. Z tego powodu niewiele mogę powiedzieć, jak on jeździ. Od strony wizualnej nie sposób go pomylić z innym pojazdem, w dodatku miał brickową kabinę :)

2. Tam Matiego - w moim odczuciu spisywał się bardzo dobrze. Wszystko bez większych problemów przejeżdżał, jednak zaliczył jedyną rolkę na rajdzie. Było to na zeskoku z korzenia i jak później ustaliliśmy, właściwie pojazd był na nią skazany. Dopiero za chyba dziesiątym podejściem Jacy udało się jakimś wymyślnym sposobem stanąć na 4 kołach. Może gdyby nie ona można by było myśleć o 4. miejscu, bo różnica niewielka, ale wiadomo jak to jest z gdybaniem...

3. Ural Sebanma - tego auta nie trzeba nikomu przedstawiać. Przebieg tego pojazdu może być już chyba liczony w kilometrach, co tylko potwierdza, jaka zaawansowana jest to konstrukcja. Wyniki sekcji trochę podobne, jak moje - z początku było średnio, ale ostatnie to już tylko podium.

4. Tatra Jacy - ultra trialowy pojazd teraz również zawitał na podium jednak na trzecim miejscu. Technicznie bez zarzutu, wszystko piknie działało, druga sekcja to tak naprawdę kompletna deklasacja rywali - zrobiłeś to po mistrzowsku. Później zdarzyło się niestety kilka niepotrzebnych dotknięć i one chyba ostatecznie zaważyły na wyniku. Mimo wszystko gratulacje ;)

5. Mój Star - szczerze powiedziawszy nie miałem zbyt wielkich nadziei na jakieś sensowne miejsce, gdyż pojazd stał kilka tygodni w bezruchu. Krótko przed rajdem pozmieniałem w nim kilka rzeczy, aby był bardziej stabilny i nieprzyzwyczajony do takiej jazdy oszczędzałem go na początku. Teraz wiem, że to był błąd. Zaskoczyło mnie, że ostatecznie o pierwszym miejscu zaważył 1 punkt. Szkoda trochę, ale i tak jestem zadowolony, bo to przerosło moje oczekiwania.

6. Tatra Blahy - gratulacje zwycięstwa. Tatra spisywała się bez zarzutu. W całym rajdzie tylko jedna kara - nie wiem, czy to nie rekord ;) Technicznie, tak jak u Jacy - jest to pojazd najlepszych rozwiązań, przetestowanych w innych autach. Jeszcze raz gratuluję :)

Trakcja na rajdzie była chyba najlepsza, jaką mieliśmy w STT. Ubita ziemia, gdzieniegdzie trawa - super. Może niektórym zabrakło kar, ale mnie to w ogóle nie przeszkadza. Emocje były, dobra zabawa również, więc czego chcieć więcej?

PS. Co do tej drugiej osi, o której pisał Jaca: wydaje mi się, że jest to spowodowane, że w tandemie silnik razem ze skrzynią biegów jest zamontowany na ostatniej osi. Łączy się on z drugą tylko małą obrotnicą, która jak się okazuje, nie jest zbyt wytrzymała i chyba się już trochę poluzowała. Z tego powodu cały tandem się wygina i na układzie napędowym powstają opory. To chyba jest najprawdopodobniej przyczyna problemów. Postaram się ją wyeliminować i zobaczymy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

Kamyk pisze:w dodatku miał brickową kabinę :)
Tylko kawałek słupka i podszybie :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Kamyk
VIP
Posty: 237
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#19 Post autor: Kamyk »

Kubrick pisze:
Kamyk pisze:w dodatku miał brickową kabinę :)
Tylko kawałek słupka i podszybie :D
Chodziło mi bardziej o grill z platów z wystającymi studami. W obecnej epoce technicowych kabin to miła odskocznia ;)

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#20 Post autor: nisiia »

o, tak btw -

Sebanm mam w garażu Twój stolik :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

ODPOWIEDZ