Oblężenie

Dział przeznaczony na dyskusje i prezentacje gier planszowych, bitewnych (Brikwars etc.), rpg i innych z użyciem produktów LEGO.

Moderatorzy: Szerszen, Mod Team, Szerszen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

Oblężenie

#1 Post autor: Szerszen »

...Nadszedł czas mroczny i ponury, gdy ostatni obrońcy wolności (a może niedobotki armii tego złego i mrocznego władcy) zostali zepchnięci do swojego ostatniego bastionu... teraz połączone siły zła (ew. mądrych i wolnych ludów śród... bla bla bla...) mają szansę na zawsze zakończyć ten konflikt...

I taki jest plan na najbliższy piątek 13-go (znacząca data)... Szykujemy armie na starcie "pozycyjne", tzn jedna armia z umocnieniami i statyczną obroną a pozostałe jako oddziały atakujące.

Ponieważ wstępnie wygląda na to, że będzie do grania 5 osób (a nawet 7) to proponuję aby X3qtor i Johan jako naturalny sojusz nie posiadający konfliktu bicia swoich latorośli ustawili swoje armie... ale punktując też umocnienia.

Ze swojej strony jestem w stanie wystawić do 3 armii 150 punktowych ale wydaje mi się, że lepiej będzie spróbować się zmieścić w równych 300 punktach po obu stronach, czyli:

Johan i X3qtor razem z umocnieniami wystawiają 300 punktów i waleczne, połączone siły orków, wilków i pewnie jakichś renegatów z kosmosu wystawią swoje 300 punktów, sił do natarcia.

To taka wstępna propozycja. wszystko jest jeszcze do modyfikacji. X3qutor, jeśli masz problem z umocnieniami - daj znać, część na pewno ogarnie Johan, część jakby co skombinuję ja.
Ostatnio zmieniony 2014-06-10, 17:24 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#2 Post autor: Ex3qtor »

Hmm.. ciekawa koncepcja, muszę sobie odświeżyć w takim razie zasady dotyczące konstrukcji.
Johan, Twoja wieżyczka się przyda w takim razie :).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Niestety mnie nie będzie. Dziś mój znajomy dał mi bilety na Orange Warsaw Festiwal. Żal nie skorzystać bo..... Ale i żal, że nie spotkam się z Wami....

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#4 Post autor: Ex3qtor »

Ale to przeciez da się jedno z drugim przynajmniej chwilowo połączyć... No chyba, że z dzieckiem nie dasz rady się zabrać.
Faktycznie szkoda by było, bo zawsze nas więcej.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Jest światełko w tunelu ale nawet jeżeli uda mi się zmobilizować rodzinę to wpadnę sam. Szerszeń na wszelki wypadek weź bandę dla mnie :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Dzięki Panowie, za kolejną rozgrywkę i... kolejne doświadczenia.
Tym razem na śmierć zapomniałem o uwiecznieniu pola bitwy w telefonie, a szkoda bo było warto.

- Krasnoludy broniące fortecy wymiatają, zwłaszcza z bonusami do obrony i ataku.
- Forteca... jest bawialnym cudem, nawet mimo pozornej prostoty, o wieży Johana nie będę się wypowiadał, bo trzyma ona i kształt i moc i strukturę - trudną bo szkieletową.
- Armata, mimo iż budowana na "szybko", IMHO wymaga co najwyżej "okaflowania", ew. można w niej zostawić szparę wtedy "dla celowniczych" - na 1 studa... aby snajperzy mieli w co strzelać.

Zdecydowanie lewitujemy od "szablonowych armii", w kierunku zarówno uzbrojenia jak i armii dedykowanych, weteranów i wojsk specjalnych - mam wrażenie, że to dobry kierunek, tak długo jak długo sprawia nam radość.

Mam nadzieję, że Servator z synem, dołączą do nas "na stałe", z własnymi pomysłami - jak widać wykorzystujemy wszystkie "rodzaje klocków".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Ja również dziękuję za grę i miło spędzony czas. Od jutra studiuję reguły i szykujemy armię Hero Factory IfB. :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#8 Post autor: Ex3qtor »

No właśnie w ostatniej chwili pomyślałem, że nie było zdjęć :).
W związku z wyjaśnieniem kosztów forteca dozna upgrade'u, jak tylko znajdę na to czas :).
I tym razem gniazda strzeleckie nie będą ograniczone.

Servator - z tymi nowymi HF macie faktycznie spory potencjał na maszyny bojowe, więc wyzwanie może być tym większe. :)
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

Dokładnie, jak mówi X3qtor - HF, z tymi ludzikami stanowi bardzo dobrą bazę do potężnych maszyn bojowych.
To, czym graliście było "kastratem", zdjętym do 50 punktów ze 150, aby się zmieściło w "układzie sił". Nawet jako kastrat było skuteczne, ale w wersji pełnej swego czasu, po prostu siało zniszczenie, zwłaszcza że poza działami, miało również "chwytne łapki" ;)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#10 Post autor: Qlczas »

EJ Panowie! Mimo, że nie uczestniczymy to i tak byśmy chcieli zdjęcia zobaczyć jak to Wam te pola bitwy wyszły. Tymbardziej, że zaczynacie stosować fortyfikacje! :)
Proszę następnym razem zaopatrzyć się w aparat!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

Qlczas, zazwyczaj pstrykam swoim telefonem, ale wczoraj byłem naprawdę ostro zakręcony, może dlatego że miałem i drugie dziecko pod opieką.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Sirius »

Szkoda, że nie mogłem wpaść, ale sesja i mistrzostwa pochłaniają mi obecnie większość czasu. Z tego co czytam, to wygląda na to, że gra wchodzi na co raz wyższy poziom, mam nadzieję, że jak pojawię się jesienią to nie będę mocno do tyłu ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#13 Post autor: Szerszen »

Po prostu się bawimy i kombinujemy. Niemal za każdym razem jest inaczej, za każdym razem też system poznajemy głębiej. Suche zasady dają mechanikę ale dopiero gra daje... praktykę.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#14 Post autor: Ex3qtor »

Szerszeniu, w kontekście wystawy - czy wariant oblężenia również jest planowany, czy po doświadczeniach z Brwikonu lepiej pozostać przy bitwach "plenerowych"?
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#15 Post autor: Szerszen »

Prawdę mówiąc IMHO jest to do zastanowienia - all on all bardzo często sprowadza się do sieczki najbliższych sąsiadów, ma swój urok, bo w sumie wystarczy pilnować kolejności, ale... ma też tą wadę, że panuje chaos. Z drugiej strony, prowadzący zazwyczaj zmienia się jednak w sędziego i powiem szczerze, że nie wiem jak Johan dawał radę. Mi po jednej partii z dziećmi mózg parował, może to kwestia ogólnego przepracowania.

Oblężenie mogłoby być ciekawą alternatywą - nic też nie stoi na przeszkodzie aby przygotować jedno i drugie i np. rozgrywać zamiennie, albo przez pół dnia jedną wersję a przez drugie pół drugą. W ten sposób pokażemy też brak ograniczeń tego systemu.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ