Drag Racing - Trójmiasto :-)))

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#61 Post autor: Iasafaer »

Tranzystor pisze:
Rozumiesz o czym mówię?
Nie za bardzo. Pół sekundy opóźnienia, serio? Na oko to opóźnienie jest niezauważalne.

I Silnik RC można używać ze sterowaniem PF, z wieżą V2 działa świetnie.

Bateria LiPo + odbiornik waży 94g, odbiornik RC z bateriami 350g. Nie widzę problemu, żeby PF wygrało z odbiornikiem RC.
Słuchaj to jest różnica polegająca na tym samym jak odwieczny konflikt czy widzisz różnicę pomiędzy 60fps a 90fps w grze komputerowej, albo jak mój znajomy twierdzi, że słyszy piszczące kondensatory w komputerze - a ja nie słyszę.
Dla mnie pół sekundy opóźnienia to jest jak stąd do księżyca i ja to widzę i ja to czuję sterując pojazdem. Dla odmiany wezmę starego 15 letniego RCka, którego dostałem pod choinkę jako szczeniak i zanim wychylę do końca drążek sterowniczy auto już boksuje kołami... sorry, ale mój 15 letni popylacz RC rozwali każdy pojazd sterowany PFami, każdy. Gwarantuję Ci to. Spójrz jak żwawo porusza się Trophy Truck Sariela. Na PFach takie coś jest proszę ja Ciebie - n i e w y k o n a l n e. On używa Sbricka opartego na bluetooth. Nie zbudujesz żwawego auta w oparciu o technologię IR, po prostu nie. Zbuduj, pokaż, masz u mnie piwo.

Nie podważam Twojej wiedzy, czy doświadczenia. Zdążyłem zauważyć, że znasz się na rzeczy. Ale nie uwierzę w zapewnienia, że pojazdem sterowanym IR jesteś w stanie nawiązać równą walkę z pojazdem sterowanym radiowo.
Jedyna szansa na wygraną to zbudowanie absolutnego potwora i zwiększenie dystansu z 10 do powiedzmy 20 metrów. Masz spore szansę go dogonić rozwijając większą prędkość przy zastosowaniu większej ilości silników i mocniejszych przełożeń... jeśli zgrasz to dobrze z masą pojazdu i jej rozłożeniem to jak najbardziej możesz wygrać... tylko, czy starczy Ci toru na zniwelowanie przewagi przeciwnika.

OmenGda pisze:Iasafaer - to ja Ci pożyczę RC moduł i dwa silniki. Zrobisz z tego pojazd. Potem ja zrobię swój. Co mi dasz jak wygram? :-)
Nie wiem, ale pozostaje to w kwestii negocjacji :D
Nie chcę modułu RC, poradzę sobie sam :P

Dobra, to była tylko moja opinia. Nie będę więcej drążył co by nie zaśmiecać tematu. Róbta co chceta.
Ustalcie jednak jasne zasady co do gabarytów pojazdów, klasy wagowej, bo nie wiem co budować.

Na zakończenie. Podam idealny przykład.
To jest taka sama różnica jak pomiędzy Dieselem, a benzyną.

Także dobra Pany, róbcie listę zasad wedle, których budujemy wynalazki i jedziemy z tematem ;)
Ostatnio zmieniony 2017-09-07, 13:33 przez Iasafaer, łącznie zmieniany 6 razy.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#62 Post autor: Tranzystor »

Iasafaer pisze:Słuchaj to jest różnica polegająca na tym samym jak odwieczny konflikt czy widzisz różnicę pomiędzy 60fps a 90fps w grze komputerowej, albo jak mój znajomy twierdzi, że słyszy piszczące kondensatory w komputerze - a ja nie słyszę.
Zmierzyłem czas między wychyleniem dźwigienki, a włączeniem się silnika i jest to 0,05 sekundy. Czy ma to jakieś znaczenie? Nie.

Możemy się ścignąć na wystawie 2018 i sterowaniem PF rozwalę wszystkie pullbacki, RC, EV3 i NXT.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#63 Post autor: OmenGda »

Tranzystor pisze:
Iasafaer pisze:Słuchaj to jest różnica polegająca na tym samym jak odwieczny konflikt czy widzisz różnicę pomiędzy 60fps a 90fps w grze komputerowej, albo jak mój znajomy twierdzi, że słyszy piszczące kondensatory w komputerze - a ja nie słyszę.
Zmierzyłem czas między wychyleniem dźwigienki, a włączeniem się silnika i jest to 0,05 sekundy. Czy ma to jakieś znaczenie? Nie.

Możemy się ścignąć na wystawie 2018 i sterowaniem PF rozwalę wszystkie pullbacki, RC, EV3 i NXT.
Jestem podobnego zdania :-) pewnie przegram z moim rozwiązaniem bo nie mam doświadczenia w budowaniu, ale nie poddam się bez walki :-)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#64 Post autor: JK »

OmenGda pisze:Jestem podobnego zdania :-) pewnie przegram z moim rozwiązaniem bo nie mam doświadczenia w budowaniu, ale nie poddam się bez walki :-)
Ja również nie mam doświadczenia i dlatego właśnie mam ochotę się w to pobawić:) Nie wiem zatem do końca z czym przyjdzie mi się zmierzyć, ale, podobnie jak Tranzystor, zamierzam zostawić daleko w tyle wszystkie pullbacki, RC, EV3 i NXT, a także inne PFy:D

Czy zatem mogę już przystąpić do budowania swojego potwora?:D
Ostatnio zmieniony 2017-09-07, 14:27 przez JK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#65 Post autor: Iasafaer »

Ok to o jakich gabarytach mówimy, jaka skala?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#66 Post autor: OmenGda »

Iasafaer pisze:Ok to o jakich gabarytach mówimy, jaka skala?
Dowolna :-)
Myślę, że po pierwszych wyścigach wyciągniemy jakieś wnioski i wprowadzimy zmiany :-)

Tylko pytanie czy:
Jedno źródło zasilania? Czy ilość silników i źródeł zasilania dowolną?
Czy ilość napędów dowolną?
Czy przyjmujemy wszystko byle LEGO i wio!?
Ostatnio zmieniony 2017-09-07, 17:53 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#67 Post autor: Iasafaer »

OmenGda pisze:
Iasafaer pisze:Ok to o jakich gabarytach mówimy, jaka skala?
Dowolna :-)
Myślę, że po pierwszych wyścigach wyciągniemy jakieś wnioski i wprowadzimy zmiany :-)

Tylko pytanie czy:
Jedno źródło zasilania? Czy ilość silników i źródeł zasilania dowolną?
Czy ilość napędów dowolną?
Czy przyjmujemy wszystko byle LEGO i wio!?
Cóż, skoro gabaryty dowolne, a przynajmniej w zamyśle wszyscy mają mieć szansę i ma być rywalizacja i skoro tak ochoczo podchodzisz do tematu wolnej amerykanki to jak po całości to po całości...
niechaj każdy buduje co chce choćby i miało mieć 10 silników i 10 batboxów... masa wrogiem przyśpieszenia, więc w zasadzie zawodnikom powinno zależeć na jak najmniejszej liczbie silników i zasilania celem odciążenia konstrukcji... zatem górna granica mija się z celem, bo sama w sobie stoi w sprzeczności z założeniem konstrukcji pojazdu.

Muszel
Posty: 178
Rejestracja: 2016-06-05, 18:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#68 Post autor: Muszel »

Tranzystor pisze:
Rozumiesz o czym mówię?
Nie za bardzo. Pół sekundy opóźnienia, serio? Na oko to opóźnienie jest niezauważalne.

I Silnik RC można używać ze sterowaniem PF, z wieżą V2 działa świetnie.

Bateria LiPo + odbiornik waży 94g, odbiornik RC z bateriami 350g. Nie widzę problemu, żeby PF wygrało z odbiornikiem RC.
Nie działa świetnie. Przegrzewa się po 5 sekundach i staje. By pobawić się sensownie pojazdem zbudowanym na 2x buggy motor + 2x box 88000 + 2x V2 musiałem wylutować ograniczniki w boxach, inaczej stawał po momencie (pojazd ważył stosunkowo niewiele, około 1200g z czego większość to silniki i zasilanie). Z resztą tutaj widać o czym mówię:



Filmik dotyczy porównania v1 i v2 ale jest tam ujęty sens mojej wypowiedzi przy pokazie v2.
Ostatnio zmieniony 2017-09-08, 06:13 przez Muszel, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Piotrek

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#69 Post autor: Tranzystor »

Robiłem sporo takich autek w stylu 2x RC +2x V2 + 2x 8878 i nie pamiętam takich sytuacji. Może ich tak nie katowałem, albo 8878 ma słabsze zabezpieczenie.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#70 Post autor: OmenGda »

Tranzystor pisze:Robiłem sporo takich autek w stylu 2x RC +2x V2 + 2x 8878 i nie pamiętam takich sytuacji. Może ich tak nie katowałem, albo 8878 ma słabsze zabezpieczenie.
Ja także nie czuję problemu na V2 z bboxem i silnikiem RC...

W każdym razie podsumowując dotychczasowe ustalenia i propozycje stanęło na tym, że:
- dystans do mety to 10 metrów,
- ścigamy się na podłożu twardym (asfalt lub parkiet),
- dopuszczamy tylko oryginalne elementy LEGO,
- napęd pojazdu może być dowolny, byle spełniał powyższe wymaganie,
- nie dopuszcza się pchnięcia pojazdu na starcie, ale nie zabrania się wystrzelenia go - byle nie leciał a jechał :-),
- pojazd nie musi skręcać,
- nie ma żadnej skali ani ograniczeń gabarytowych,
- po wystartowaniu pojazdu, zabrania się ingerencji w niego do czasu przekroczenia przez niego mety - jeśli nie dojedzie należy poczekać do końca wyścigu.

Ktoś coś chce dodać?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#71 Post autor: Iasafaer »

Cóż skoro i tak wszystkie moje uwagi zostały oddalone to chyba i tak nie ma sensu nic dodawać.
Ty jesteś szefem, niechaj i tak będzie.

Qbab
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-06, 16:06
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#72 Post autor: Qbab »

Ile źródeł napędu jest dopuszczalnych?
Jakie czasy wam wychodzą? pul-back spokojnie daje radę i na 30 m (wiem bo sprawdzałem).

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#73 Post autor: OmenGda »

Qbab pisze:Ile źródeł napędu jest dopuszczalnych?
Jakie czasy wam wychodzą? pul-back spokojnie daje radę i na 30 m (wiem bo sprawdzałem).
Nie ma ograniczenia do pierwszych wyścigów. Czasy mam mizernye ale mam zupełnie inne źródło zasilania :-P
W trakcie modyfikacji :-)
Ostatnio zmieniony 2017-09-10, 10:33 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#74 Post autor: Iasafaer »

Dopuszczamy smarowanie elementów?

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#75 Post autor: OmenGda »

Iasafaer pisze:Dopuszczamy smarowanie elementów?
Dobre pytanie. W zasadzie biorąc pod uwagę, że są smary suche teflonowe, które raczej ciężko wykryć, może bezpieczniej będzie dopuścić?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

ODPOWIEDZ