[MOC] Kontenerowiec?

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC] Kontenerowiec?

#1 Post autor: legosamigos »

Obrazek

Witam serdecznie!

Początkowo chciałem zbudować wywrotkę na konkurs „Zbuduj wywrotkę do pary z 42030 Volvo L350F” troszkę przerabiając swojego wcześniejszego [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22501]MOCa[/URL]. Oczywiście pojazd miał być 4-osiowy, wg regulaminu konkursu, ale ponieważ wypadło mi coś innego i nie zdążyłem na czas, więc zostałem przy 3-osiowym pojeździe. Nazwałem go kontenerowcem, jak w zestawie 8052, choć nie wiem czy ta nazwa jest odpowiednia i czy nie lepsza byłaby np. hakowiec czy wywrotka, czy po prostu śmieciarka. Tak czy inaczej ciężarówkę troszkę przerobiłem, żeby nie wyglądała, jak to Noniusz nazwał, specjalistycznym 1-osobowym wozidłem przemysłowym. Ta ciężarówka jeździ, skręca, ma otwieraną kabinę, drzwi, dach, jest bardzo łatwy dostęp, by wymienić baterie, można podnieść pakę jak w wywrotce i wciągarka wciąga lub zsuwa pakę

Dane techniczne:
Długość: 53 cm
Szerokość z lusterkami : 18 cm
Wysokość z kontenerem: 19 cm
Waga: sama ciężarówka 1735 gramów / z kontenerem 2065 gramów

Obrazek Obrazek

Power Functions:
2 PF silniki M
1 PF silnik L
1 PF silnik XL
1 PF pojemniki na baterie
1 PF przedłużka 20 cm
1 PF przedłużka 50 cm
2 PF piloty IR
2 PF wieże IR

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć w mojej galerii (już publicznej)

Film na YT
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Qbab
Posty: 76
Rejestracja: 2013-12-06, 16:06
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Qbab »

jak dla mnie ma nieproporcjonalnie długa kabinę.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Jak już Qbab zauważył, kabina jest za długa, trzeba by ja skrócić w przedniej dolnej części i/lub cały tył.

A to jest całkiem ciekawy rodzaj zabudowy, nie wiem czy ma polski odpowiednik, ale po angielsku to jest roll-off:
https://www.youtube.com/watch?v=QPU4egQMHBk

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:...A to jest całkiem ciekawy rodzaj zabudowy, nie wiem czy ma polski odpowiednik, ale po angielsku to jest roll-off:
https://www.youtube.com/watch?v=QPU4egQMHBk
No właśnie nie wiedziałem, jak to dokładnie nazwać po polsku, dlatego na końcu jest znak zapytania :) A tu masz roll-offa w wersji klockowej
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:A tu masz roll-offa w wersji klockowej
Za bardzo ten kontener wystaje.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Patrząc na inne roll offy to wszędzie tak daleko wystaje kontener, a ja właśnie dlatego skróciłem, żeby nie wystawał aż tak za bardzo poza auto

https://www.youtube.com/watch?v=VMBx4Ylc4H8

https://www.youtube.com/watch?v=-U10jcZnVNQ
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:A to jest całkiem ciekawy rodzaj zabudowy, nie wiem czy ma polski odpowiednik, ale po angielsku to jest roll-off:
https://www.youtube.com/watch?v=QPU4egQMHBk
Według słownika technicznego to roll-off to poziomy system przeładunku lub po dodaniu box (choć niekoniecznie) to kontener na odpady.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Tak sobie przeglądałem na YT "rolowe trucki" i większość z nich jest na bazie amerykańskich ciężarówek. Czyżby wersji europejskich nie było, jak Volvo czy Scania? Tu niby jest Volvo, ale "nosek" taki amerykański
Ostatnio zmieniony 2014-07-27, 18:34 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Tu niby jest Volvo, ale "nosek" taki amerykański
To jest Mack :)

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#10 Post autor: Krucz3k »

Trochę za szybkie przełożenie do jazdy, widać że ciężko dokładnie się ustawić. Redukcja by się przydała. Fajnie działa ale mnie razi ten składany element "ślizgu", który zostaje za kontenerem. Nie wiem czy tak być powinno ale wygląda nie fajnie.

Poza tym bardzo ciekawy model! Aż sam się zastanawiam, czy nie zmajstrować jakiegoś "roll-off'a" :)

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#11 Post autor: Cieślu »

legosamigos pisze:Tak sobie przeglądałem na YT "rolowe trucki" i większość z nich jest na bazie amerykańskich ciężarówek. Czyżby wersji europejskich nie było, jak Volvo czy Scania? Tu niby jest Volvo, ale "nosek" taki amerykański
Fotek co prawda nie mam ale, o ile mnie Alzheimer nie myli, widywałem tego typu pojazdy w Belgii i powstały one na podwoziu normalnych, europejskich ciężarówek.

Co do modelu, niestety kabina jest brzydka. Dalej przypomina bardziej śmieciarkę Mercedes Econic niż normalną ciężarówkę. Zderzak także mi się nie podoba, brakuje mi tam wykończenia jakimś schodkiem żeby nie było tam tak łyso. Działa to całkiem fajnie, i jest to dość niespotykana maszyna więc to należy na pewno zapisać po stronie plusów.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze: legosamigos napisał/a:
Tu niby jest Volvo, ale "nosek" taki amerykański

To jest Mack :)
Ale właścicielem Macka jest koncern Volvo :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Krucz3k pisze:Trochę za szybkie przełożenie do jazdy, widać że ciężko dokładnie się ustawić. Redukcja by się przydała. Fajnie działa ale mnie razi ten składany element "ślizgu", który zostaje za kontenerem. Nie wiem czy tak być powinno ale wygląda nie fajnie...
Fakt, mogła by być jakaś redukcja, ale w tyle zrobiło się zbyt gęsto więc już nie redukowałem. Chciałem też jeszcze atrapę silnika, ale też z tego zrezygnowałem. Nie, w oryginalnych roll offowych nie ma takiego składanego elementu. Znalazłem na jednym filmie na YT, gdzie podobny element był wysuwany
Cieślu pisze:...
Co do modelu, niestety kabina jest brzydka. Dalej przypomina bardziej śmieciarkę Mercedes Econic niż normalną ciężarówkę. Zderzak także mi się nie podoba, brakuje mi tam wykończenia jakimś schodkiem żeby nie było tam tak łyso. Działa to całkiem fajnie, i jest to dość niespotykana maszyna więc to należy na pewno zapisać po stronie plusów.
A mnie się tam kabina podoba :P :) Schodki są, aż 2, z czarnych płaskich liftarmów 1x4, ale ponieważ podwozie też czarne, więc ich tak za bardzo nie widać, bo się zlewają ;) Jeśli się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz schodki na tym zdjęciu. Jeśli nie, to zrobię zbliżenie nim "rolowiec" pójdzie w rozbiórkę
Ostatnio zmieniony 2014-07-27, 20:14 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

Pomysł na MOCa jak i działanie całkiem fajne :) Ale kabinę przydałoby się jednak skrócić, paka wg mnie też nieco za wysoko jest osadzona.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#15 Post autor: piotrek839 »

Nie znalazłem prowadnic do kontenera, są takie?
Zaczep w kontenerze powinien być nisko dla lepszej pracy jak na filmach które zostały podlinkowane.
Sprawdzałeś ile możesz mieć maksymalnie załadowane?
Ta dodatkowa rampa jakoś psuje cały efekt. Może gdyby była pod kontenerem i wysuwała się razem z hakiem tylko trochę wolniej.
Całość fajna i dobrze się prezentuje chociaż kabina mocno przypomina tą z poprzedniego MOCa.

ODPOWIEDZ