[MOC] Quad

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 243
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[MOC] Quad

#1 Post autor: Aleksander Spyra »

Dobry wieczór,
Niestety okazało się, że Jaguar nie spełnia wymogów konkursu Pierwsza Krew. W związku z tym chciałbym zaprezentować inny model, który mieści się w jego normach.

Obrazek

MOC powstał w styczniu, co można poznać po zdjęciach na lodowisku. Mały, zwinny, lekki. Chciałem zbudować zabawkę, którą wezmę ze sobą na ferie i zmieści się w plecaku :)
Coś minimalistycznego.
Model posiada niezależne zawieszenie przednie oraz oś wleczoną z tyłu. Napędza go silnik XL przyspieszony trzy razy (jak na zdj) lub z przełożeniem 1:1 z pomocą łańcucha - gdyby trzeba było wyjechać w gorszy teren.
Model posiada działającą kierownicę.

Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Niestety filmu nie będzie. Posiadam video z jazdy na lodowisku, ale od jutra nie ma mnie w domu i nie mam jak go obrobić. Mogę powiedzieć tylko że dzięki masie około 600g quad nie narzeka na brak mocy :)
gn
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chciałbym z góry przeprosić za zaśmiecanie forum, generalnie jest to pojazd którego nie pokazałbym gdyby nie Pierwsza Krew. Jestem raczej przyzwyczajony do tworzenia albo wielofunkcyjnych, skomplikowanych modeli, które posiadają (niestety) więcej niż 2 motory, albo takich właśnie małych potworków.
Dla zainteresowanych pełna instrukcja - klik
Proszę o wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Pojazd fajny, na pierwszą krew w sam raz... i duży plus dla Ciebie, personalnie za utrzymanie sportowego ducha walki.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Model, jak dla mnie, bardzo udany. Wielki plus za kompaktowość. Wygląda na taki co nie rozpada się po włożeniu do plecaka (o czym piszesz). Idealnie nadawałby się więc do produkcji seryjnej. Pomyśl o Lego Ideas albo zgłoś go do "sklepu" z instrukcjami na BL.

A co do walki fair (o czym pisze Szerszen), to znów nie mogę się do końca zgodzić. Model nie powstał na konkurs. Jak widać był gotowy wcześniej. No ale tym razem nie będę zgłaszał zastrzeżeń bo pomyślisz, że się na Ciebie uwziąłem... A tak NIE jest.
A, że naprawdę zależy mi na walce fair i chętnie przegram z lepszymi pracami, to powiem tylko krótko..... Sprawiedliwości stanie się zadość bo Konkurs w tym obszarze wygra Porsche96, któremu z całego serca kibicuję :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:Model nie powstał na konkurs. Jak widać był gotowy wcześniej. No ale tym razem nie będę zgłaszał zastrzeżeń bo pomyślisz, że się na Ciebie uwziąłem... A tak NIE jest.
Dziwne... Raz Ci podejście Zozoleona do prezentacji prac przeszkadza, a raz nie?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

M_longer pisze:
SERVATOR pisze:Model nie powstał na konkurs. Jak widać był gotowy wcześniej. No ale tym razem nie będę zgłaszał zastrzeżeń bo pomyślisz, że się na Ciebie uwziąłem... A tak NIE jest.
Dziwne... Raz Ci podejście Zozoleona do prezentacji prac przeszkadza, a raz nie?
Tego quada na forum JA wcześniej nie widziałem. Jak jest to pokaż, tak jak ja wskazałem publikację Jaguara w pierwszym poście Zozoleona na naszym forum w wątku przywitań.
A zdanie, które ze mnie cytujesz kolejny raz potwierdzam. Nie podoba mi się wyciąganie modeli z szafy - zrobionych przed konkursem. No ale to, w przeciwieństwie do mnie, nie wszyscy uważali za złamanie zasad Regulaminu i pozostało mi to zaakceptować. Nie jest to jednak fair.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:Nie podoba mi się wyciąganie modeli z szafy - zrobionych przed konkursem. No ale to, w przeciwieństwie do mnie, nie wszyscy uważali za złamanie zasad Regulaminu i pozostało mi to zaakceptować. Nie jest to jednak fair.
A co jest w tym złego? Na przykład na CCC było to powszechne, ludzie budowali przez cały rok, a potem mieli nadzieję że się załapią na jakąś kategorię oprócz Miscellaneous.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#7 Post autor: OmenGda »

M_longer pisze:
SERVATOR pisze:Nie podoba mi się wyciąganie modeli z szafy - zrobionych przed konkursem. No ale to, w przeciwieństwie do mnie, nie wszyscy uważali za złamanie zasad Regulaminu i pozostało mi to zaakceptować. Nie jest to jednak fair.
A co jest w tym złego? Na przykład na CCC było to powszechne, ludzie budowali przez cały rok, a potem mieli nadzieję że się załapią na jakąś kategorię oprócz Miscellaneous.
Ja gdybym miał budować coś tak zawsze jak jest konkurs to nigdy bym udziału nie wziął bo mając rodzinę, a zwłaszcza małe dzieci to mało kiedy jest czas na budowanie. Kiedyś mi się udało na konkurs coś zrobić. Ale teraz - żadnych szans :-/ a jak coś zbuduje to jakiś czas to trzymam więc jak się trafi kiedyś konkurs to bardzo chętnie coś wystawię - o ile oczywiście będzie jeszcze taka możliwość...


Ps. Tajny quad - szkoda, że nie ma filmiku. Chętnie bym obczaił jak pociskami po tym śniegu :-)
Ostatnio zmieniony 2014-07-19, 11:49 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Dlatego, że to jest sprzeczne z ideą konkursu. A można zgłaszać takie prace bo konkurs w sekcji Technic jest niedopracowany - wystarczyłoby dopisać, że na zdjęciu ma być np. jakaś postać z serii Simpsons lub zdjęcie ostatniego numeru Gościa Niedzielnego ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

Servator, no tu trochę przesadzasz. Równie dobrze można nie pisać, że pojazd został wyjęty z szafy. Uniknie się zbędnej dyskusji.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Tak czy siak quad jest bardzo fajny. Im bardziej na niego patrzę tym bardziej mi się podoba. Fajne błękitne światła, idealne koła. Naprawdę jestem ciekawy jak jeździ.

A dyskusję o warunkach konkursu ze swojej strony kończę. Od rana siedzę nad pracą w ostatniej kategorii, w której w sumie miałem nic nie zgłaszać. Mam nadzieję, że moja diorama w swojej kategorii będzie taka dobra jak ten quad :)

Zozoleon może zrobisz coś do innej kategorii?

Awatar użytkownika
Aleksander Spyra
VIP
Posty: 243
Rejestracja: 2013-08-20, 18:41
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#11 Post autor: Aleksander Spyra »

SERVATOR pisze: Zozoleon może zrobisz coś do innej kategorii?
Mówisz, masz :3

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: SERVATOR »

Zozoleon pisze:
SERVATOR pisze: Zozoleon może zrobisz coś do innej kategorii?
Mówisz, masz :3
I to fajne :)

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#13 Post autor: piotrek839 »

MOC w sam raz na konkurs. Może i zrobiony dawno temu ale idealnie wpasowuje się w idee konkursu. Będzie naprawdę trudno wybrać najlepszego.

ODPOWIEDZ