Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Dziesięciu pojmało obcego
Autor Wiadomość
Mestari 
VIP

Wpisy: 1313
Wysłany: 2014-07-20, 18:51   [MOC] Dziesięciu pojmało obcego

Rok 3010. 10 lat zajęło specjalnej ekipie z Ziemi odnalezienie i pojmanie obcego, który 10 października 3000 roku o godzinie 22:10 nadleciał nad farmę Johna McCow i bezwstydnie pojmał za pomocą specjalnej wiązki plazmy jego stado krów celem analizy i konsumpcji.
Takie rzeczy traktowane są na Ziemi serio, utworzono więc specjalny zespół złożony z najlepszych.
Na poniższej pamiątkowej fotografii widać całą dziesiątkę naszych bohaterów nad ciepłymi jeszcze zwłokami obcego. Został on pojmany żywcem i umieszczony w specjalnej kabinie widocznej z tyłu (niebieski cylinder). Aby lepiej zachować jego wnętrzności celem późniejszej analizy na stole do sekcji zwłok, do cylindra wpompowany został specjalny gaz o zielonym kolorze, który powoduje całkowity paraliż ciała.
Na innym pamiątkowym zdjęciu widać jak zaprzyjaźniona pani Krysia dokonuje pierwszego cięcia na stole. Pani Krysia stwierdziła, że jej zdaniem nie trzeba 10-ciu chłopa, żeby ubić jednego obcego, wystarczyło jej powiedzieć i już ona by zrobiła porządek. A noszenie kasków w pomieszczeniach to dziecinada. Ale pani Krysia się nie zna ;)

Kiedy ogłoszono konkurs na 10-lecie LugPolu moim pierwszym skojarzeniem z 10-tką było dziesięciu kosmonautów pilnujących jednego kosmitę. Potem dłuuuuugo próbowałem wymyśleć cokolwiek innego i... nic. Pustka. Powracała wizja tych dziesięciu gości, którzy próbują okiełznać stwora. Zacząłem więc krótkie zakupy (alien MUSIAŁ mieć cylindryczne więzienie za szybką ;) ) i zaczęło się budowanie. Mam szczerą nadzieję, że się Wam spodoba i że mam jakieś szanse w konkursie, chociaż zdaję sobie sprawę, że moje skojarzenie jest dość egzotyczne...

Edit:
Dodałem instrukcję na Rebrickable.

Czas na zdjęcia. Najpierw pozowane grupowe zwycięzców złego aliena :) Dwa ujęcia:

Pierwsze wymachiwanie nożem (na pokaz - pani Krysia tak lubi)

Pani Krysia robi pierwsze cięcie z konsoli (zdjąłem oświetlenie łóżka, żeby było lepiej widać :) ):

Alien zapakowany do swojego cylindra, gdzie biedny czeka na paraliż:

A tak można go wsadzić do środka:

I zdjęcia bez minifigów:

Ostatnio zmieniony przez Mestari 2015-02-05, 13:41, w całości zmieniany 2 razy  

blizzard 

Wpisy: 820
Wysłany: 2014-07-20, 19:12   

Mała powierzchnia, a klimat jest. Podobają mi się zwłaszcza żółte rączki - dawno ich nie widziałem w użytku.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2014-07-20, 21:09   

W historii mi nie pasuje tylko jedno... albo alien został pojmany żywcem... albo "10 wspaniałych" stoi nad jego zwłokami.

Te dwie sytuacje wzajemnie się wykluczają. Z wyjątkiem tego drobiazgu.. bardzo fajne.

Mestari 
VIP

Wysłany: 2014-07-20, 21:23   

Ależ zgadza się wszystko :)
Najpierw pojmali żywcem, potem do cylindra. Tu gaz zrobił swoje, wyjmujemy już martwego, ale jeszcze ciepłego aliena na podłogę, cyk fotka i na stół :)
Może za bardzo pokręciłem, ale tak to miało wyglądać...

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2014-07-20, 22:11   

Fajne przedstawienie historyjki, nieco komiksowe :)

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2014-07-23, 12:31   

Sama konstrukcja fajna. Laboratorium czy tam sala medyczna, wyszło bardzo zgrabnie. Nawet do ewentualnej zabawy fajne (wsadzanie aliena z tyłu przez ścianę + trochę ruchomych rzeczy) Reszta (historyjka + scenki) mi akurat średnio spasowały.

Mestari 
VIP

Wysłany: 2015-02-05, 13:42   

Dodałem instrukcję na Rebrickable. Ćwiczyłem na niej LSynth ;)

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2015-02-06, 14:19   

Aż mi się przypomniała misja z obecnego X-coma, w które trzeba schwytać kosmitę żywcem.

Klimat świetny - zwłaszcza stół z osprzętem!

Mestari napisał/a:
Kiedy ogłoszono konkurs na 10-lecie LugPolu moim pierwszym skojarzeniem z 10-tką było dziesięciu kosmonautów pilnujących jednego kosmitę.

Ja tu krótko jestem, tych 10 to pewnie moderatorzy, ale kto jest kosmitą LugPolu?

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3512
Wysłany: 2015-02-06, 14:38   

Durzy napisał/a:
Ja tu krótko jestem, tych 10 to pewnie moderatorzy, ale kto jest kosmitą LugPolu?

Już go nie ma... ;)

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2015-02-07, 08:02   

SERVATOR napisał/a:
Durzy napisał/a:

Już go nie ma... ;)

Tzn?

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3512
Wysłany: 2015-02-07, 10:09   

No a widziałeś tu szarego gościa z dziwnie wąską czaszką i wybałuszonymi na wierzch czarnymi oczami? ;)

Endrju_88 
Because I'm BATMAN !

Wpisy: 238
Wysłany: 2015-02-09, 17:50   

Naprawdę kreatywny pomysł. Samo wykonanie również mi się bardzo podoba.
Czy podzielenie zespołu na pięciu przedstawicieli klasycznego Space, oraz pięciu z "modern" Space, było zamierzone?
Czy kryje się tu jakaś symbolika? :-)

Mestari 
VIP

Wysłany: 2015-02-09, 22:17   

Dzięki :)
Kryje się tu symbolika pod tytułem "akurat takie minifigi miałem" :P W międzyczasie dokupiłem kilku nowych Space Galaxy, więc teraz byłoby bardziej jednolicie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu