42030 Volvo L350F Front Loader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Moja ocena dla zestawu 42030

1
3
5%
1
3
5%
2
1
2%
3
7
12%
4
19
33%
5
25
43%
 
Liczba głosów: 58

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#16 Post autor: Waler »

3dom pisze:Pierwszym frontem o jakim musiałbyś myśleć byłaby książeczka z zasadami projektowania zestawów, co w pewnym stopniu ogranicza pole do popisu na pozostałych ;)
Jeżeli takowa istnieje to zapewne tak, jak i pewnie jeszcze 1000 innych nakazów i zakazów przy projektowaniu. Natomiast mówię tutaj ogółem, co można ewentualnie brać jeszcze pod uwagę przy budowie :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#17 Post autor: Szerszen »

Istnieje, tak samo jak testy na dzieciach ;)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

O ładowarce z nieco innej perspektywy: https://www.youtube.com/watch?v=EnPJ2-u60Lc
Pozdrawiam :)

tomek9210
Posty: 47
Rejestracja: 2014-06-24, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#19 Post autor: tomek9210 »

Dzięki Karol za wstawienie - bardzo fajny filmik. Oby było więcej takich w przyszłości.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

Karol pisze:O ładowarce z nieco innej perspektywy: https://www.youtube.com/watch?v=EnPJ2-u60Lc
Kit z Volvo, ja chcę zobaczyć ten prototyp z początku filmu...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze: ja chcę zobaczyć ten prototyp z początku filmu...
Też go zauważyłem, fajnie wygląda.
Pozdrawiam :)

Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Wim »

Przepraszam za małe zejście z tematu...
Otóż mam problem, zestaw nabyłem nowy, zamknięty itp. itd., po złożeniu okazało się że jeden z oborników PF nie działa... Teoretycznie ma zasilanie, jego lampka świeci na zielono, ale nie przekazuje komendy wydanej pilotem... Kombinowałem na wszystkie sposoby i z pewnością jest uszkodzony gdyż inne odbiorniki z innych zestawów działają prawidłowo. Jestem rozczarowany gdyż takie element to nie pin czy belka... Spotkał się ktoś z takim problemem? Zgłaszać na Custmer Service w s@h? Dodam, że kupiłem VOLVO od taniego sprzedawcy na allegro i nie było paragonu do towaru więc nie wiem gdzie mam się z tym udać...
Doradzicie coś ?
Ostatnio zmieniony 2014-10-24, 16:48 przez Wim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

Wim, http://service.lego.com/pl-pl

Edit: zanim złożysz reklamację sprawdź czy któraś z blaszek w stykach wieży nie jest czasem delikatnie odgięta, podobnie na wtyczce zasilania wieży.
Ostatnio zmieniony 2014-10-24, 16:49 przez Bricksley, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#24 Post autor: noniusz »

W końcu udało mi się nabyć mój zestaw, jestem świeżo po budowie i pierwszych testach.

To co mi rzuciło się w oczy:

1) Bardzo fajnie, że ramię zbudowane jest z bricków i wymodelowane curved slope'ami, ale... dlaczego w tym miejscu:
Obrazek
zostawiono study na wierzchu? Przecież można było dokładnie to samo osiągnąć zastępując Slope, Curved 6 x 1 skosami Slope, Curved 4 x 1 No Studs, wtedy ramię mogło by wygladać np. tak:
Obrazek
Tym bardziej widzę w tym niekonsekwencję, bo przecież dalsza część ramienia zbudowana jest właśnie wg tego stylu.

2) Felgi. Fajnie, że w nowym kolorze. To moje pierwsze felgi 56x34 nowego typu z 6-cioma otworami. To co mnie zaskoczyło: dlaczego otwór na ośkę długości 2L ma wypustki na oskę na długości tylko 1L?
Obrazek
Czy to ma jakiś plus? Wydaje mi się, że jest wręcz przeciwnie, koło na tej feldze jest raczej bardziej podatne na zsunięcie z ośki.

3) Instrukcja, budowanie, rozbieranie modelu. Ciekaw jestem jaki pomysł podmiot liryczny ma na wyciągnięcie ramki z siłownikiem po wsunięciu zaznaczonej ośki w kroki 91-wszym :)
Obrazek
Nie mówię, że jest to niewykonalne, ale w teorii adresatami klocków są dzieci.

Poza tym, wiele już napisano o skręcie oraz dziurach w modelu i pod wszystkimi tymi komentarzami się podpisuję, ale i tak uważam, że jest to najfajniejszy i najbardziej bawialny zestaw Technic jaki do tej pory został wyprodukowany.

--------------------------------------------------------------------

Aha, jeszcze jedno.

Klocki zostały do mnie wysłane w oryginalnym LEGO'wym kartonie zbiorczym na 2 szt. modelu, na kartonie była nalepka i co zwróciło moją uwagę?
Obrazek
Country: CHN, co w wolnym tłumaczeniu jeśli się nie mylę oznacza: Made In CHiNa.... Buuuuuu :(
Ostatnio zmieniony 2014-10-27, 08:38 przez noniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#25 Post autor: AOW »

M_longer pisze:
Karol pisze:O ładowarce z nieco innej perspektywy: https://www.youtube.com/watch?v=EnPJ2-u60Lc
Kit z Volvo, ja chcę zobaczyć ten prototyp z początku filmu...
przepraszam że trochę zmieniam temat, ale znacie może jakąś stronę gdzie można by zobaczyć propotypy Lego Technic? Kiedyś widziałem gdzieś rózne warianty Unimog'a .... ale nic więcej.

Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

AOW pisze:
M_longer pisze:
Karol pisze:O ładowarce z nieco innej perspektywy: https://www.youtube.com/watch?v=EnPJ2-u60Lc
Kit z Volvo, ja chcę zobaczyć ten prototyp z początku filmu...
przepraszam że trochę zmieniam temat, ale znacie może jakąś stronę gdzie można by zobaczyć propotypy Lego Technic? Kiedyś widziałem gdzieś rózne warianty Unimog'a .... ale nic więcej.

Dzięki i pozdrawiam
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=99185

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#27 Post autor: Bricksley »

I kolejny filmik ładowarki od LEGO:

https://www.youtube.com/watch?v=8PllRWeBQgk
Pozdrawiam :)

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#28 Post autor: AOW »

M_longer, dzięki, w sumie sam zakładałem tamten temat :( (wstyd) pozdrawiam

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#29 Post autor: legosamigos »

noniusz pisze:...Klocki zostały do mnie wysłane w oryginalnym LEGO'wym kartonie zbiorczym na 2 szt. modelu, na kartonie była nalepka i co zwróciło moją uwagę?
[url=http://www.brickshelf.com/gallery/gkurkowski/Misc/42030/thumb/05.jpg_thumb.jpg]Obrazek[/URL]
Country: CHN, co w wolnym tłumaczeniu jeśli się nie mylę oznacza: Made In CHiNa.... Buuuuuu :(
Nie wiadomo czy tylko same komponenty przyszły z Chin, a spakowane w Danii, czy jednak cały zestaw przyszedł z Chin łącznie z pakowaniem? Ach te małe żółte rączki :(
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

HELLBOY
Posty: 14
Rejestracja: 2013-01-16, 11:56
Lokalizacja: SZCZECIN
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: HELLBOY »

Czy uruchamiając ładowarkę słyszycie charakterystyczny pisk? Wydaje mi się że dochodzi on z wieży IR? W 9398 jest podobnie, natomiast w koparce 8043 nic takiego nie słyszę. Czy któryś element pf jest uszkodzony czy też jest to normalne zjawisko?
Ostatnio zmieniony 2014-11-01, 18:55 przez HELLBOY, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ