[MOC] Wiatrak

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#16 Post autor: BHs »

Jak dla mnie - za niski, można łopatą dostać nie tylko w głowę. I brakuje płótna, ktoś już to wspominał wcześniej...
Worek zamieniłbym także na zbudowany z 2x2 round, ale to już kwestia gustu.
A teraz z drugiej strony - fantastyczny dach, trzyma klimat wsi na kilometr.
Wygląd ścian jest ekstra, może trochę ta przednia jest zbyt bajerancka jak na wieś,
ale najbardziej zaskoczyły mnie okna - że z zrobiłeś je z "oparć", to muszę sobie zapamiętać (czyt. odkupić prawa autorskie :)) i gdzieś w przyszłości wykorzystać.[/i]
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#17 Post autor: Dr. Ops »

BHs pisze:Wygląd ścian jest ekstra, może trochę ta przednia jest zbyt bajerancka jak na wieś, ale najbardziej zaskoczyły mnie okna - że z zrobiłeś je z "oparć", to muszę sobie zapamiętać (czyt. odkupić prawa autorskie :)) i gdzieś w przyszłości wykorzystać.[/i]
Okna perfidnie zgapiłem ;(
Widziałem pierwszy raz u LL'a w pracy z wiedźmą, jak znajdę to podlinkuję :)
Ja tylko zamontowałem je odwrotnie, żeby nie wystawały przy tym lekko zaokrąglonym kształcie.

Dzięki wszystkim za komentarze i opinie ! :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#18 Post autor: Maciej Drwięga »

BHs pisze:Jak dla mnie - za niski, można łopatą dostać nie tylko w głowę. I brakuje płótna, ktoś już to wspominał wcześniej...
Etam brakuje płótna. Nic nie brakuje, ludziska, nieco wyobraźni. Tak jest lekki wizualnie.

Co do wysokości tak sobie patrzę na niego... a może by mu na 2-3 bricki taką podmurówkę zrobić? układaną w okrąd z płytek 1x2 i round bricków 1x1? Lg, lbg, wymieszane. Trochę by podniosło całość i fajnie odcięło wiatrak od podłoża.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#19 Post autor: BHs »

Maciej Drwięga pisze: a może by mu na 2-3 bricki taką podmurówkę zrobić? układaną w okrąd z płytek 1x2 i round bricków 1x1? Lg, lbg, wymieszane. Trochę by podniosło całość i fajnie odcięło wiatrak od podłoża.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=6132268 - wiatrak na dole kadru (galeria zdjęć by Szarikm).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#20 Post autor: Maciej Drwięga »

BHs pisze:http://www.brickshelf.com...y.cgi?i=6132268 - wiatrak na dole kadru (galeria zdjęć by Szarikm).
No na przykład, choć ja bym to zrobił bardziej kamieniste, mniej regularne.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#21 Post autor: bacon »

Czemu na siłę chcecie ten wiatrak zmieniać? :)
Tak autor chciał go przedstawić i już. Co innego jakby on był słaby, ale przecież jest dobrą pracą. To tak jakby Van Goghowi po namalowaniu "Słoneczników" wytykać, że mógł jednak namalować gerbery :) No pewnie mógł ale chciał przedstawić w swojej pracy słoneczniki :)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#22 Post autor: gmkkk »

Nikt nic nie wytyka ani na siłę nie każe zmieniać. Wydaje mi się, że komentujący patrzą trochę inaczej na model niż autor, analizują go i dostrzegają to co można zrobić aby z bardzo dobrej pracy (mnie zachwyciła) zrobić rewelacyjną, jeszcze bardziej realistyczną i klimatyczną. Jak ktoś wystawia MOC, to chyba oczekuje na słowa krytyki, te negatywne i pozytywne, może zmienić coś w swojej pracy jak pojawią się cenne uwagi lub uznać, że jego dzieło nie wymaga żadnych poprawek lub nie ma takich klocków jakie podpowiadają komentujący. Dla autora jeszcze raz brawa ode mnie, ale może warto wykorzystać jakieś sugestie.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#23 Post autor: Maciej Drwięga »

bacon pisze:Czemu na siłę chcecie ten wiatrak zmieniać? :)

Tak autor chciał go przedstawić i już.
Rozwiązanie siłowe by sprawiło, że już by był przebudowany ;) My tylko debatujemy o tym MOCyku :)

I tutaj nie ma krytyki, jedynie pomysły. Wszak WSZYSTKO da się zbudować na wiele sposobów. Może ktoś przeczyta i za rok zbuduje inny z wykorzystaniem podsuwanych pomysłów? Taka jest tego idea.

Nie róbmy jurobriks z tego forum, gdzie każdy się poklepie po przyrodzeniu i powie "itz osom", nawet jak ktoś przez pomyłkę podlinkuje aukcję z ibeja.

Wiatrak jest super. Pomysły się rodzą.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#24 Post autor: bacon »

Nie to miałem na myśli. Nie chcę aby tylko słodzić. Bardziej chodziło mi o pomysł z płótnem na łopatach :) Nie ma płótna bo autor nie chciał z płótnem i już :) A co do konstruktywnych uwag na temat technik budowania to jak najbardziej.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#25 Post autor: Dr. Ops »

A już myślałem, że jakaś wojna rozpęta się pod moim MOCem <uff>

Miał być murek na ok 3 study ale skapitulowałem, wyszedłby 7x7 i wystawałyby brzydkie rogi, a okrągłego bym nie dał rady, więc skapitulowałem :)

Płotki są po to, żeby nikt nie szedł i nie dostał w głowę :)

Chodziło mi o to, żeby spróbować z tilesów zrobić okrągłe ściany, w miarę się chyba to udało..

Cieszę się, że tyle 'emocji' wzbudziła ta moja prosta konstrukcja i chyba tu nikt się nie obrażą ;> pogadać sobie można, a tym bardziej o tym co można by poprawić, żeby było jeszcze lepiej.

Chociaż nie...obrażę się... A moje przyszłe prace będę wysyłał do mediów !

legolady
Posty: 30
Rejestracja: 2014-02-25, 10:50
Lokalizacja: Skalisko
brickshelf: legolady13

 

#26 Post autor: legolady »

Bardzo fajny pomysł. Rozumiem osoby, które lubią "ruch". Ja jednak jestem fanką tych "statycznych" MOC-y. Każdy musi odnaleźć piękno .

ODPOWIEDZ