Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
5002122 TC-4
Autor Wiadomość
Paweł 
VIP
Lego - just imagine

Wpisy: 418
Wysłany: 2014-08-12, 14:07   5002122 TC-4

5002122 TC-4
Seria: STAR WARS
Rok produkcji: 2014
Liczba części: 3
Liczba figurek: 1 (TC-4)
Cena:Bezcenna ;) w chwili pisania recenzji w Polsce można ją kupić za około 50zł
Brickset, BrickLink

Materiał źródłowy
Tak naprawdę to nic o tym robocie nie wiadomo oprócz tego, że był to osobisty droid senatora Palpatine'a. Miał on się pojawić Mrocznym Widmie, ale sceny z jego udziałem zostały usunięte. Dziwne, że LEGO zdecydowało się wyprodukować figurkę znikomo znaczącej postaci.

Dostępność i opakowanie
Figurka póki co na szerszą skalę była dostępna w brytyjskim ToysRUs za jakieś małe pieniądze (chyba 2 funty, potem zwiększone do 5, gdy figurka świetnie się sprzedawała). Amerykanie, o ile dobrze pamiętam, nie mieli chyba okazji jej nigdzie zdobyć. Na naszym rynku była ona dostępna w sklepach patronackich LEGO, w których była dodawana do każdych zakupów LEGO SW powyżej 80zł. Po dogadaniu się ze sklepem udało mi się przy duuuuużych zakupach zdobyć 13 figurek, z czego 10 sprzedałem zaraz po tym na allegro. Dzięki temu kupiłem masę zestawów SW za około 40% ceny katalogowej. :) Opakowanie to standardowy polybag.

Figurka
Figurka to standardowy droid protokolarny LEGO, tym razem w kolorze ciemnoczerwonym. Co do jakości figurki nie mam żadnych zarzutów, mimo tego, że została wyprodukowana w Chinach. Jej jedyny mankament to urwany w połowie nóżek nadruk.

Podsumowanie
Chyba nikt się nie spodziewał, że ujrzymy kiedykolwiek figurkę tego robota w wersji LEGO. :) Dla kolekcjonera jak najbardziej warta uwagi, standardowo, jak każdy ludzik SW dopracowana, chociaż 50zł za ludzika to już dużo.

Ocena
7 - dobra figurka mało znanej postaci.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1360
Wysłany: 2014-08-12, 14:23   

Cytat:
Tak naprawdę to nic o tym robocie nie wiadomo oprócz tego, że był to osobisty droid senatora Palpatine'a. Miał on się pojawić Mrocznym Widmie, ale sceny z jego udziałem zostały usunięte. Dziwne, że LEGO zdecydowało się wyprodukować figurkę znikomo znaczącej postaci.

Cytat:

Figurka póki co na szerszą skalę była dostępna w brytyjskim ToysRUs za jakieś małe pieniądze (chyba 2 funty, potem zwiększone do 5, gdy figurka świetnie się sprzedawała).

Mogliby jeszcze zrobić figurki wszystkich widzów którzy pojawili się na stadionie w czasie wyścigu na Tatooine. Po 10 funciaków z możliwością obniżki do 8 gdyby się jednak nie sprzedawały w rekordowym tempie. :)

Generalnie seria SW zjada własny ogon. Ten ostatnio recenzowany tutaj statek policji z Coruscant. Skończyły się postacie i pojazdy trzeba sięgać po drugą i trzecią ligę. Albo wypuszczać 3 lub czwartą reedycję, która nadal wygląda jak klocki, ale trochę lepiej imituje oryginał. :)

X-Yuri 
Mandalorianin

Wpisy: 60
Wysłany: 2014-08-12, 14:32   

Jellyeater napisał/a:
Generalnie seria SW zjada własny ogon. Ten ostatnio recenzowany tutaj statek policji z Coruscant. Skończyły się postacie i pojazdy trzeba sięgać po drugą i trzecią ligę. Albo wypuszczać 3 lub czwartą reedycję, która nadal wygląda jak klocki, ale trochę lepiej imituje oryginał. :)

Znaczy się, co właściwie powinno pojawiać się w serii SW, jeśli reedycje klasycznych ikon marki świadczą o zjadaniu własnego ogona, ale wypuszczanie zestawów przedstawiających inne-niż-ikoniczne pojazdy, na przykład właśnie z TCW, także jest tego oznaką? : )

Jellyeater 
VIP

Wysłany: 2014-08-12, 15:54   

Nic. Serię SW można zamknąć jako kompletną. :) Ale nie urzyna się kurze złotych jaj. Więc będą pojazdy i postacie z tła, oraz niekończące się reedycje.

Absolem 

Wpisy: 71
Wysłany: 2014-08-12, 17:37   

Recenzja treściwa, figurka fajna, ale ja lubię wszelkie "exclusivy" ;p Chociaż ten robot wygląda trochę jak z jakieś malinowej masy, którą można ze smakiem zjeść :)

A co do Star Wars, to tak samo jak filmy tak i zabawki będą chyba nieśmiertelne ;p Co roku przecież przybywają nowe pokolenia fanów, więc i zabawki doczekują reedycji :) A każda firma musiałaby być głupia, żeby odciąć takiego pewniaka.

Jellyeater 
VIP

Wysłany: 2014-08-12, 19:00   

Reedycje kupują już raczej ci co mają pierwsze wersje. :)

Paweł 
VIP
Lego - just imagine

Wysłany: 2014-08-12, 19:35   

Dla mnie reedycja to super sprawa, pamiętam jak godzinami wpatrywałem się jako mały dzieciak w katalogi i marzyłem o niektórych zestawach, a teraz większość z nich już mam w nowszych wersjach. :) Jasne, że po pewnym czasie to męczy, ale jeśli w jednej "fali" zestawów 25-30% to reedycje, to jest ok.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2014-08-15, 23:40   

Jellyeater no daj spokój...

Piraci z Karaibów... be
Star Wars... be

Co jest cacy? Nudny jednostajnie uśmiechnięty ludzik z żółtą główką?
Bardzo dobrze, że są reedycje, bardzo dobrze że pojawiły się swoego czasu planety a teraz mikropojazdy, bardzo dobrze, że seria trwa...

Paweł 
VIP
Lego - just imagine

Wysłany: 2014-08-15, 23:43   

A gdyby nie ta seria, to LEGO najprawdopodobniej by zbankrutowało. Nie ma co narzekać na wydawanie tak mało znanych postaci, jedyne zastrzeżenie jest takie, że wciąż nie ma tych bardziej znaczących. :)

Jellyeater 
VIP

Wysłany: 2014-08-16, 08:27   

Piraci z Karaibów to okazali się be nawet dla TLG. :) Zestawów było mało. Jedyną dojną krową są, jak widać geeki od SW. :)

Lubię SW, ale żadnego zestawu Lego sobie z nimi nie kupię. Marzy mi się model gwiezdnego niszczyciela, ale do sklejania.

Ludziki TLG ma coraz ładniejsze i mniej nudne. Od czasu pierwszych piratów.

pipin 

Wpisy: 2
Wysłany: 2014-11-30, 11:03   

Ja ten zestaw widziałem parę tygodni temu w jakimś sklepie za 11,99 zł, ale nie przypadł mi do gustu.

3dom 
Administrator

Wpisy: 5464
Wysłany: 2014-11-30, 13:04   

Gdzie? Za 11,99 to nawet ja bym się skusił :D

Bricksley 
VIP

Wpisy: 2197
Wysłany: 2014-11-30, 13:22   

3dom napisał/a:
Gdzie? Za 11,99 to nawet ja bym się skusił :D

Chyba na handel, ale z drugiej strony kto by się nie skusił :P

3dom 
Administrator

Wpisy: 5464
Wysłany: 2014-11-30, 13:24   

Ja bym to nazwał lokatą kapitału :D

pipin 

Wpisy: 2
Wysłany: 2014-11-30, 16:44   

W Wałbrzychu w Tesco sklep z zabawkami. Nie wiedziałem, że ten ludzik taki cenny, bo też bym się skusił.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu