31019 Forest Animals

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

31019 Forest Animals

#1 Post autor: nisiia »

31019 Zawadiackie Zwierzęta (Forest Animals)

Obrazek

Seria: Creator
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 272
Cena: $19.99, £17.99, €17.99, 79,99 PLN
Brickset | Bricklink

Podczas niedawnej wizyty w naszej stolicy i poszukiwaniu śniadania w niedzielny poranek nogi zaprowadziły mnie do sklepu LEGO w Złotych Tarasach, gdzie zdecydowałam się zakupić zestaw, który już od jakiegoś czasu chodził mi po głowie i kusił. Będąc niespełnionym herpetologiem i miłośniczką wszelkiej fauny zestawy tego typu to dla mnie absolutny must have.

Pudełeczko tradycyjne, nie duże, kartonowe. Prezentuje wszystkie 3 zwierzątka schowane wewnątrz.
Obrazek
W pudełku czekają 3 instrukcje (osobna dla każdego zwierzątka) w formie cieniutkich książeczek i 4 woreczki z klockami. Zdecydowanie przeważają kolory tan i brązy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Po otwarciu woreczków i posortowaniu klocków otrzymujemy gro naprawdę różnych elementów:
Obrazek
Moim zdaniem jest to jedna z największych zalet tego zestawu - świetny 'dawca'. Jeżeli już znudzą się komuś zestawowe zwierzątka to z takim zapleczem na pewno można zbudować coś równie świetnego. Kilka różnych rodzajów zawiasów daje spore pole do popisu.
Jako elementy ciekawe, które przykuły moją uwagę na dłuższą chwilę wskazałabym dwa:
Obrazek Obrazek
Ramka nie jest nowym klockiem (2009), ale muszę się przyznać, że spotkałam się z nią po raz pierwszy. Oko natomiast miało natomiast premierę w bieżącym roku i jest świetne. Pomijając fakt, że zwierzątka te z małymi oczkami wyglądałyby troszkę ... dziwnie.

Nacieszywszy oczy mnogością i urodzajem przechodzimy do budowania.
Pierwszy 'pod nóż' idzie tukan.
Obrazek Obrazek
I tu pojawia się pierwszy error. Po zbudowaniu ptaka naszła mnie myśl, że gdybym nigdy w życiu nie widziała tukana i ktoś opisał mi go przez telefon, to pewnie tak bym sobie go wyobraziła.
Ja wiem, że to są klocki i nie można mieć wszystkiego, ale na litość boską, nie róbmy z tukana nielota! Toć nawet dziecko, po obejrzeniu Rio, będzie wiedziało, że skrzydła powinny być większe, a nie mniejsze, od dzioba.
ObrazekObrazek
Dużym plusem jest na pewno ilość kolorów. Pomimo problemu skrzydeł nie ma wątpliwości na jakiego ptaka patrzymy.

Zbudowanie tukana zajęło mi kilka minut, więc dalej przechodzimy do głównego bohatera - małpki. Zaczynamy od głowy, potem tułów i kończyny. Budowa idzie sprawnie, nie jest skomplikowana, instrukcja też nic nie utrudnia... prawie. Prawie, ponieważ ciemnobrązowe klocki łączone z ciemnobrązowymi klockami są zwyczajnie nieczytelne, trzeba się dobrze przypatrzeć, żeby zobaczyć co idzie gdzie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Małpa ma też banana (a jakże). Banan moim zdaniem jest straszny, okropny i do banana wcale nie podobny. Może autor się kiedyś poślizgnął na skórce i opracował w ten sposób taką wymyślną zemstę na całej rodzinie bananów? Nie wiem.
(Niestety nie mam zdjęć samego banana)
Obrazek Obrazek Obrazek
Małpka jest absolutnie arcybawialna. Ruchome uszy, usta, kark, ręce, nóżki, paluszki, brwi! - coś pięknego. To jest zdecydowanie największa zaleta tego zestawu. Idealny dla każdego dziecka, naprawdę.
Małpka jest też całkiem czepliwa. Może ma trochę za długie ręce, ale nikt nie będzie tego mierzył.
Obrazek

Następnym zwierzęciem w kolejności jest wiewiór.
Zdecydowanie najgorszy z całej trójki. Jest zwyczajnie straszny - mały, horrorkowaty stworek. Dopóki nie zbudowałam ogona, byłam święcie przekonana, że to kangur. Nie wiem, która wiewiórka ma takie długie uszy. Mają jakieś takie pędzelki na koniuszkach uszków, ale tu mamy uszy pożyczone od zająca. Dodatkowo z tyłu wygląda jak niedokończony cyborg.
Obrazek Obrazek Obrazek

Z radością szybciutko ją rozebrałam, by przejść do trzeciego modelu alternatywnego, na którym zresztą najbardziej mi zależało - misioooo!
Obrazek Obrazek Obrazek
Misio jest troszeczkę chudy, z tyłu też troszkę straszy zawiasami, ale jest absolutnie przesłodki. Ma ruchome uszka, otwieraną buzię i troszkę niemądry wyraz pyszczka.
Jest też zdecydowanie najmniejszy z całej trójki - o ile w poprzednich stworkach wykorzystywaliśmy prawie wszystkie klocki, tak tu po skończeniu budowy zostaje wolna całkiem spora garść klocków.
Obrazek

Na koniec kilka scenek, które urodziły się w trakcie ... zabawy (z gościnnym udziałem szarika) :)

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

- Co jest?!
- Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.
Obrazek

Podsumowując:
Zestaw jest absolutnie wart swojej ceny. Dla siebie zyskujecie mnóstwo przeróżnych elementów, a dla dzieci (i również dla siebie zapewne) godziny zabawy.

+bawialność
+mnogość i różnorodność elementów
+świetny dawca


- rozbieżności anatomiczne
- niedopracowane tyły zwierząt
- banan


Moja ocena to mocne 8/10.
Ostatnio zmieniony 2014-10-07, 13:14 przez nisiia, łącznie zmieniany 1 raz.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#2 Post autor: Cevillus »

Dzięki za bardzo wyczerpującą recenzję zestawu. Myślałem nad kupnem tego zestawu Creatora ale po przeczytaniu twojej recenzji odpuszczam sobie.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

A ja mam ten zestaw. Małpa jest fajna. Ma nieco nieproporcjonalnie długie ręce i niedopracowane nogi ale głowa jest genialna. Fajnie macha uszami i otwiera pyszczek. Kupiłem ją miesiąc temu w Merlinie za niecałe 50 zł. Moim zdaniem zestaw ten w 100% wart tej ceny.

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Absolem »

Dzięki za reckę, zestaw mi się podoba :) Na pewno na niego zapoluję, jak uporam się z bardziej dla mnie priorytetowymi zakupami legowymi. Ogólnie bardziej mi zależy na 31021, ale małpę też chcę ;p A co do modeli alternatywnych, to często odnoszę wrażenie, że są raczej upchane na siłę, bo muszą być dodatkowe dwa, w końcu to creator :P

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Całkiem udany debiut w nowym dziale :) Też się kiedyś zastanawiałem nad tym zestawem ale chyba jednak odpuszczam.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#6 Post autor: nisiia »

Cevillus pisze:po przeczytaniu twojej recenzji odpuszczam sobie
Teraz mam wyrzuty sumienia :(
Absolem pisze:bardziej mi zależy na 31021
Mam w planach kolejną recenzję właśnie tego zestawu, proszę mnie nie ubiegać ;)
bacon pisze:Całkiem udany debiut w nowym dziale :)
Dziękuję :)
teraz tylko zew przyszłości i oddech historii są 'nisiia free zone' :) na razie... ;)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

nisiia pisze:
Cevillus pisze:po przeczytaniu twojej recenzji odpuszczam sobie
Teraz mam wyrzuty sumienia :(
Dlaczego masz mieć jakieś wyrzuty sumienia ?
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#8 Post autor: nisiia »

Bo napisałam reckę, która sprawiła, że nie chcesz sobie kupić tego zestawu.
Mam tylko nadzieje, ze to nie dlatego, ze recenzja jest tak zła :D
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#9 Post autor: Cevillus »

nisiia pisze:Bo napisałam reckę, która sprawiła, że nie chcesz sobie kupić tego zestawu.
Jak zestaw będzie w jakieś ciekawej promocji może wtedy się skuszę na jego zakup ;)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Sirius »

Kupiłem ten zestaw w czerwcu na promocji w Merlinie i jakoś do tej pory przeleżał nieruszony. Dziś go w końcu złożyłem i muszę przyznać, że zrobił na mnie dobre wrażenie. Faktycznie można się przyczepić do skrzydeł tukana, pewnie kosztem dodania około 10 klocków można byłoby osiągnąć o wiele lepszy efekt. Co do tyłów to nie mam żadnych zarzutów, podobnie jak do banana. Cudowny nie jest, ale wiadomo o co chodzi.

Największy plus jak dla mnie to jednak potencjał jako dawcy. Masa brązowych i tanowych klocków, w tym sporo serków, skosów i łuków. Plus oczy, których jeszcze nie miałem (nie kupuję Mixeli), a które pewnie mi się przydadzą już niedługo. Podsumowując to żałuję teraz, że nie wziąłem dwóch zestawów, kiedy były w promocji.

ODPOWIEDZ