[MOC] Sandcrawler microfighters

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

[MOC] Sandcrawler microfighters

#1 Post autor: Szerszen »

Co prawda konkurs microfighters został zdominowany przez jedną osobę, w dodatku pojazd, który sobie upatrzyłem też został zrobiony, jednak słowo się rzekło... i kobyłka u płota.

Poniżej prezentuję swoją wersję sandcrawlera, zbudowaną zupełnie inną techniką:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jawa z konieczności, również jest customizowany.
Ostatnio zmieniony 2014-09-21, 21:36 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Fajny jest :)
BTW. Przez kolorystykę i poziome belki skojarzył mi się z zaprezentowaną równolegle [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=23632]Arką Noego[/url] ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

W tym wypadku zbieg okoliczności... z tydzień siedziałem kminiąc jak zrobić w tej skali sensowny skos dla sandcrawlera. Zawiasy mi odpadły, w przedbiegach a inne sposoby nie dawały efektu.

Ostatni tydzień, zbierałem się do zdjęć... bo musiałem zbudować "studio fotograficzne" - efekt otrzymania w prezencie urodzinowym płyty 48x48
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Fajnie jest tak móc porównać różne wersje tego samego pojazdu...

Sam nie wiem, który Sandcrawler lepszy - twój czy BHs'a. Wadą twojego jest to, że jest w całości brązowy i przez to nudny. Warto byłoby przełamać monotonię tego brązu za pomocą kilku drobnych elementów w kolorze Dark Tan lub ciemniejszym odcieniu pomarańczowego.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#5 Post autor: gmkkk »

Wygląda jak z fabryki a w filmie to raczej takie nie były;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

@gmkkk i Kirysowaty

Wzorowałem się na tym zdjęciu
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb2013 ... rawler.png

On na nim... jest nudny i w sumie jednokolorowy. "Przegapiłem" okienko i może tego właśnie brakuje, natomiast "jednolitość kolorystyczna" jest zamierzona - wsadzanie tu dark tana, psuło mi strasznie efekt... musiałbym zmieszać więcej dark tanów, ale wychodziła nadmierna pstrokacizna, a sandcrawler... właśnie ma być IMHO nudny i jednostajny. Nie wiem, może to kwestia też zdjęcia, bo "na żywo" znacznie bardziej widać ten brak jednolitości odcieni brązu... trochę jak zacieki a i cienie jednak się inaczej kładą.

Spróbuję po konkursie zrobić wersję beta, z okienkiem... bo teraz to już po czasie.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#7 Post autor: gmkkk »

Jeśli mogę coś dodać: może monitor przekłamuje mi kolory ale widzę tam: dark brown, redish brown, dark red, faktycznie tan niet, jak masz spróbuj z tymi kolorami.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Spróbuję... jak tylko się ogarnę z pracą.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#9 Post autor: BHs »

Porównując oba Sandcrawlery - Twój i mój - widzę że obaj mamy rację - i obaj się mylimy.
Mój był inspirowany zestawem 10144, Twój raczej jego nowszą odsłoną 75059.
Sandcrawler powinien być nudny i jednostajny - w końcu to pojazd górniczy, a ci panowie estetami raczej nie byli. Jednakże pojazdy te przemierzały Tatooine już dość długo i po drodze załapały rdzę, przetarcia o skały, wymiany blach, itp..
Tzw. "weathering" jest w przypadku tego pojazdu konieczny, aczkolwiek kwestią dyskusyjną jest ilość - tu z dwóch ww. zestawów moim zdaniem nowszy model z tego roku lepiej oddaje filmowy pierwowzór. Zestaw 10144 jest trochę za pstrokaty, choć też ma swój urok. Inną sprawą jest jednakże oddanie efektu pustyni w skali Micro, co przez wzgląd na wielkość samych klocków, jest trudne. Mi np. mocno dał się we znaki brak tego elementu w kolorze reddish brown.
I z Jawą też musieliśmy ostro kombinować :). Lego mogłoby dać jaki mniejszy set z tą przemiłą kreaturą.
Ostatnio zmieniony 2014-09-26, 06:51 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Dokładnie... jest po konkursie, wiec w wolnej chwili spróbuję jeszcze swojego doszlifować.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

BHs pisze:Mi np. mocno dał się we znaki brak tego elementu w kolorze reddish brown.
A technic brick 1x1 by się nie nadał? Dość popularny element: http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... Asc=A&ov=Y
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#12 Post autor: BHs »

3dom pisze:
BHs pisze:Mi np. mocno dał się we znaki brak tego elementu w kolorze reddish brown.
A technic brick 1x1 by się nie nadał? Dość popularny element: http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... Asc=A&ov=Y
No nie pomyślałem o tym rozwiązaniu :) - genialne w swej prostocie, a nadałoby się świetnie. No cóż - uczymy się każdego dnia :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ