[MOC] Volvo L250G

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Maks pisze:Tylko szkoda trochę, że z tyłu dałeś naklejkę. Można by się pobawić i np. znaczek Volvo zrobić z klocków.
Oczywiście. Też tak chciałem. Jakoś do momentu w którym się zorientowałem że aku będzie trzymał się na dwóch pinach, a reszta będzie się trzymać jego :)
Zaraz za grillem jest akumulatorek. Poza tym całość trzyma się w kupie dzięki takim dwóm klockom:
Obrazek
Kruk pisze:aczkolwiek w niektórych miejscach zbyt rażą te lifty, sam znam ten problem przy mojej wywrotce volvo A40 E
Chyba chodzi wam o sam przód, między siłownikami a mocowaniem świateł? Niestety, nic tam nie wyrzeźbię, bo muszą tamtędy przechodzić siłowniki w czasie podnoszenia.
Kruk pisze:nie ma co odkopywać starocia nie :)
Ten staroć przeszedł przez te kilka lat kilka minimalnych modyfikacji, ale jednak nie chce mi się już go przerabiać.
Kruk pisze:Ciekaw jestem nad czym jeszcze pracujesz,
Kruk pisze:czekam na kolejne miłe zaskoczenie :).
No to albo czekasz, albo chcesz wiedzieć :P
Holownik. DUŻY.
legosamigos pisze:A z której ładowarki jesteś bardziej zadowolony? Z Liebherra czy Volvo?
Którą rękę bardziej lubisz? Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym. Mam teraz łącznie cztery ładowarki i trzy wywrotki, to jest dopiero pole do tworzenia rankingów :P
eric trax pisze:Czy przy silniku napędowym na prawdę nie było miejsca na większą redukcję? :>
NAPRAWDĘ nie, nie było. Musiało to być 5s w pionie, a nie mogłem mieć tego głębszego niż jeden stud, więc jest jak jest.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#17 Post autor: Żbik »

Bardzo ładny model! Fajnie grają kolory na błotnikach i na silniku. Szkoda, że ten M tak wystaje. Bardzo podoba mi się to zdjęcie - fajnie upchnąłeś bebechy w małej przestrzeni.
Mam kilka uwag odnoście funkcjonalności:

1. Czy dobrze widzę, że śruby podnoszące ramię nie pracują w pełnym zakresie? Na filmie (0:26) widać, że nie wsuwają się do końca. Gdyby udało się obniżyć dolną pozycję ramienia nie byłoby efektu "lecenia łyżki na plecy" (1:22).
2. Fajny zakres obrotu łyżki ale przy odwijaniu wysypanej łyżki (3:53) występuje moment bezwładności przez co wraca ona z widocznym trudem do pozycji wyjściowej.
3. No i jeździ za szybko!
M_longer pisze:NAPRAWDĘ nie, nie było. Musiało to być 5s w pionie, a nie mogłem mieć tego głębszego niż jeden stud, więc jest jak jest.
A nie dałoby się przesunąć silnika napędowego w bok i zejść zębatkami po skosie? Ewentualnie zrobić redukcję z8/z24 i pod silnikiem przejść z osią napędową na bevela przed osią wahliwą. Można by też próbować przesunąć silnik o studa wprzód i wtedy są 2 study głębokości na redukcję.

=====

Można też dać łańcuch i wtedy dystans jest w zasadzie dowolny :)
Ostatnio zmieniony 2014-09-30, 22:15 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#18 Post autor: Kruk »

Tak nawiasem pisząc , czy ktoś mi powie jak w LDD mieć właśnie L'ki i inne brakujące elementy ? Chyba że Longer używa inne programu ,jeśli taki istnieje :). Aby nie śmiecić postu jak ktoś miły to niech piszę na PW , z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 2014-09-30, 21:59 przez Kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

W LDD L-ki i paru innych elementów nie ma. Można spróbować "złożyć" te elementy z innych klocków tak by pasowały rozmiarami. Jeden gość nawet przygotował taką paczkę z silnikami itd. Natomiast zawsze można użyć choćby MlCada (tego użył Longer) czy też SR 3D Builder.
Pozdrawiam :)

tomek9210
Posty: 47
Rejestracja: 2014-06-24, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#20 Post autor: tomek9210 »

Jaka jest skala twojego modelu? Porównywałeś z blueprintem jakimś?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

tomek9210 pisze:Jaka jest skala twojego modelu? Porównywałeś z blueprintem jakimś?
Jak dobrze pamiętam to chyba 1:17, ale niech Longer jeszcze potwierdzi :) Ale jak to budować konkretny model bez skalowania? Zawsze idą w ruch rysunki techniczne czy też odpowiednio zrobione fotki oryginału :)
Pozdrawiam :)

tomek9210
Posty: 47
Rejestracja: 2014-06-24, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#22 Post autor: tomek9210 »

Jasne, masz rację, ale chodzi mi o porówanie z blueprintem poprzez nałożenie obrazów jak to Longer (chyba :)) zrobił z Legowym Volvo. Wiadomo przecież, że nie zawsze da się idealnie odwzorować skali i niektóre wymiary się rozjadą.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

tomek9210 pisze:poprzez nałożenie obrazów jak to Longer (chyba :))
Nie chyba a na pewno :) Na resztę trzeba poczekać na odpowiedź Longera :)
Pozdrawiam :)

tomek9210
Posty: 47
Rejestracja: 2014-06-24, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#24 Post autor: tomek9210 »

Pokombinowałbym jedynie z felgami, te wystające mniejsze jakoś wg mnie nie pasują. Ogólnie połączenie technic i model team wygląda bajecznie. Świetna robota!

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#25 Post autor: noniusz »

Panie Longer, powiem krótko: jak na 5 dni budowy - pełen szacun!

Świetnie wymodelowana maszyna, jedno do czego się przyczepię to ten kiwak do wysypu łyżki, patrząc z boku wydaje się być strasznie nieproporcjonalny.
tomek9210 pisze:Pokombinowałbym jedynie z felgami, te wystające mniejsze jakoś wg mnie nie pasują
Tu za bardzo nie ma co kombinować, bo albo można dać nowe żółte felgi z 42030, albo wstawić coś żółtego do środka czarnej felgi. Mi osobiście bardziej podoba się rozwiązanie Longera. Można też ewentualnie wstawić żółte koło napędowe gąsienicy , wtedy chyba odrobinę mniej wystaje i ma chyba nieco mniejszą średnicę.

Patrząc na takie MOC-e zawsze zastanawiam się dlaczego oficjalne zestawy LEGO nie są takie ładne... W końcu ilość elektroniki jest praktycznie ta sama co w 42030, ilość klocków pewnie porównywalna.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:1. Czy dobrze widzę, że śruby podnoszące ramię nie pracują w pełnym zakresie? Na filmie (0:26) widać, że nie wsuwają się do końca. Gdyby udało się obniżyć dolną pozycję ramienia nie byłoby efektu "lecenia łyżki na plecy" (1:22).
Nie pracują, ale nie jest to też aż tak ważne w tym przypadku.
A samo lecenie można nieco skorygować kiwakiem, w 580 żeby podnieść łyżkę trzeba cały czas korygować jej pozycję, więc postęp jest ;)
Żbik pisze:2. Fajny zakres obrotu łyżki ale przy odwijaniu wysypanej łyżki (3:53) występuje moment bezwładności przez co wraca ona z widocznym trudem do pozycji wyjściowej.
No niestety, to jest najlepszy możliwy zakres pracy na jaki sobie mogłem pozwolić przy takich wymiarach ładowarki i ustawieniu łyżki.
Żbik pisze:No i jeździ za szybko!
Nie, jeździ wolno. Zależy jak się pokrętło na pilocie ustawi :P
Żbik pisze:A nie dałoby się przesunąć silnika napędowego w bok i zejść zębatkami po skosie?
Nie. Tam jest "moduł napędowy" na którym trzyma się cały tył:
http://www.majhost.com/gallery/M-longer ... c02673.jpg
Silnik od napędu jest częścią ramy i musi być tam gdzie jest.
A łańcuchów a układzie napędowym nie lubię z prostego powodu - jak się zerwie to trzeba rozebrać pół modelu żeby go spiąć.
tomek9210 pisze:Jaka jest skala twojego modelu?
Na początku filmu podałem - 1:20.
tomek9210 pisze:Porównywałeś z blueprintem jakimś?
Cały czas :) Nie ma zdjęcia na który mógłbym nałożyć blueprint, bo perspektywa robi swoje, ale jak zrobię wersję wirtualną to porównam.
tomek9210 pisze:Pokombinowałbym jedynie z felgami, te wystające mniejsze jakoś wg mnie nie pasują.
Ze wszystkiego co próbowałem to jest najlepsza opcja, choć, niestety, nie idealna. Jak 580 stała na balonowych oponach tak bardzo się to w oczy nie rzucało.
patrząc z boku wydaje się być strasznie nieproporcjonalny.
Przydałyby się siłowniki o długości między dużym, a małym śrubowym, wtedy proporcje byłyby lepsze ;)
noniusz pisze:Patrząc na takie MOC-e zawsze zastanawiam się dlaczego oficjalne zestawy LEGO nie są takie ładne... W końcu ilość elektroniki jest praktycznie ta sama co w 42030, ilość klocków pewnie porównywalna.
A stopień upakowania taki że większość dzieci podczas budowania zaczęłaby rzucać modele po ścianach. Ot, inne priorytety :)

tomek9210
Posty: 47
Rejestracja: 2014-06-24, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#27 Post autor: tomek9210 »

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=44375 ta część w kolorze żółtym była by idealna, do tego plate 2x2 i tile 2x2 i felga cud miód :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

tomek9210 pisze:http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=44375 ta część w kolorze żółtym była by idealna, do tego plate 2x2 i tile 2x2 i felga cud miód :)
Ma jedną wadę - nie jest żółta. Tych dishy używam, mam czarne w Sandvikach, a białe miałem w Renault.

tomek9210
Posty: 47
Rejestracja: 2014-06-24, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#29 Post autor: tomek9210 »

Zawsze można zrobić wielkie naklejki w potrzebnym kolorze :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

Ogłoszenia parafialne:

Po wielu trudach instrukcje do tej ładowarki są w końcu dostępne na MOCPlans.com:
http://mocplans.com/volvo-l250g-front-end-loader.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przykładowe strony z instrukcji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazki w wyższej rozdzielczości można znaleźć na moim Bricksafie:
http://bricksafe.com/pages/M_longer/volvo-l250g

Lista części jest dostępna na Rebrickable:
http://rebrickable.com/mocs/M_longer/vo ... eel-loader

Postanowiłem też zebrać wszystko co jest związane z moimi MOCami w jednym miejscu i założyłem bloga:

http://m-longer.blogspot.com/

ODPOWIEDZ