[MOC] Multi-Troop Transport MTT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Multi-Troop Transport MTT

#1 Post autor: BHs »

Star Wars Multi-Troop Transport MTT
Obrazek
Seria: STAR WARS Microfighters
Rok produkcji: 2014
Liczba części: 90
Liczba minifigów: 1
Ciężki pojazd transportowo-desantowy, mogący pomieścić do 112 droidów bojowych (przechowywanych na specjalnych wysuwanych stelażach w pozycji embrionalnej :) ). Sam proces desantu okazał się jednak za wolny, wobec czego kolejne wersje rozwojowe mogły desantować roboty gotowe do natychmiastowej akcji.
Zamiast zwykłych droidów, na pokład można było wprowadzić do 20 Droidekach.
Pojazd mógł zabrać ze sobą także do 12 ton wyposażenia, włączając w to roboty ratunkowe.

Model
Obrazek
Modelik prosty, utrzymany w jednolitej brązowo-szarej konwencji. Mieści jednego droida w pozycji stojącej u steru. Komora desantowa jest otwierana, choć oczywiście w tej skali trudno byłoby do środka wcisnąć choćby jednego ze wspomnianych wyżej 112 „piechurów”.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Jako że znamy ten pojazd najlepiej z bitwy z Gunganami na równinach Naboo, poniżej przedstawiam fragment tamtej bitwy i klasyczne bohaterstwo Jar Jara :):
Obrazek
“Moja myśleć, że moja widzi mały pojeździk. Moja myśleć, że to żaden kłopocik, aby wrzucić mu bum-buma.”
Obrazek
„ŁAPY DO GÓRY. PODDAĆ SIĘ”
Obrazek
„Moja się szybko poddać”
Pełna galeria tradycyjnie na Flickr.
Ostatnio zmieniony 2014-10-01, 19:59 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#2 Post autor: Mlody »

Przód bardzo ładny, fajne działka, dobrze odwzorowana komora desantowa. natomiast druga połowa średnio mi się podoba.

Nie uważasz, że wyszło zbyt klockowato w sensie prostokątnie?

Ja bym drugą połowę MTT (tył) obniżył o 2-3 study i poszerzył o 2 w każdą stronę oczywiście stosując serki, skosy etc. wydaje mi się , że bardziej microfighter oddałby kształt prawdziwego MTT :)

ps. Kurcze nie mam żadnego zestawu z brązowymi klockami, chyba zainwestuje w barkę Jabby i nowego MTT :P - chętnie odpowiedziałbym swoją wersją.
Ostatnio zmieniony 2014-10-01, 20:24 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#3 Post autor: BHs »

Mlody pisze:Nie uważasz, że wyszło zbyt klockowato w sensie prostokątnie?
Ja bym drugą połowę MTT (tył) obniżył o 2-3 study i poszerzył o 2 w każdą stronę oczywiście stosując serki, skosy etc. wydaje mi się , że bardziej microfighter oddałby kształt prawdziwego MTT :)
Niekoniecznie. W tej skali wolałem oddać "szczegóły" silnika, niż kształt samego kadłuba. Obniżenie tyłu uniemożliwiłoby zrobienie delikatnego skosu tylnych płyt bocznych, chyba żeby wykonać je ze skosów 33 stopnie (jak mała wstawka na środku). Poza tym licznik części bije :). Mimo, że nadal do magicznej "100." zostało trochę elementów, wolę postawić w tym wypadku na prostsze rozwiązania.
Mlody pisze:(...) nowego MTT
Polecam starszą wersję MTT (7662) - więcej elementów i jak dobrze poszukać - dostaniesz nawet za 100PLN :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#4 Post autor: Mlody »

Heh jak rozbiore AT - AT policzę części ale boję się, że 100 to pęknie jak nic :P

tak tak, starsza dużo lepsza :) Jak znajdziesz tak tanio podeślij, od razu kupie :)
Ostatnio zmieniony 2014-10-01, 20:47 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#5 Post autor: BHs »

Mlody pisze:tak tak, starsza dużo lepsza :) Jak znajdziesz tak tanio podeślij, od razu kupie :)
Zapomnij :):):). Ale takie cuda się zdarzają, a doświadczenie tego samemu oczywiście Tobie życzę.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ