Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6761 Bandit's Secret Hide-Out
Autor Wiadomość
francis83 

Wpisy: 25
Wysłany: 2014-10-14, 08:15   

Mlody napisał/a:
Teraz dzieci bawią się w nerdów przed kompami od 5 roku życia :/ Kiedyś karą był zakaz wyjścia na pole, dziś wyjście na pole jest karą.

Wyjście na pole zawsze było karą. Co innego wyjście na dwór. ;-)

A co do tego, czym się bawią dzieci, to wydaje mi się (podkreślam: wydaje mi się), że teraz modne są udziwnione potwory i roboty, itp., co widać także w kreskówkach, i w związku z tym powstały takie serie jak Chima, Hero Factory, Bionicle, itp.

Mlody 
VIP

Wpisy: 474
Wysłany: 2014-10-14, 08:28   

francis83 napisał/a:
Wyjście na pole zawsze było karą. Co innego wyjście na dwór. ;-)

Już jak to pisałem to wiedziałem, że ktoś się do tego doczepi, także już tłumaczę :)
Ja się wychowałem na blokowisku i u nas na osiedlu mówiło się na pole, problem się pojawiał podczas wakacji na wsi u dziadków, stare czasy :)
Ostatnio zmieniony przez Mlody 2014-10-14, 08:31, w całości zmieniany 1 raz  

tomey 

Wpisy: 528
Wysłany: 2014-10-14, 08:30   

francis83, oj niekoniecznie. Przypomnij sobie przełom lat 80/90 Transformers, Batman TAS, Generał Daimos, Swat Cats ileż tam było potworów, akcji etc. Dzisiejsze bajeczki w porównaniu do tamtych są naprawę grzeczne. To rodzie kreują swoje dzieci. Pamiętam jak miałem 4/5 lat i podłączyli u mnie kablówkę z całodniowym Cartoon Network do 22. Chyba tydzień siedziałem jak zaczarowany. Ale później szło się na podwórko.
Warto zwrócić też uwagę na inny aspekt - kiedyś było po prostu znacznie więcej dzieci. U mnie w gim, z mojego rocznika było 13 klas! Dziś na wszystkie roczniki wypada 12.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2014-10-14, 09:16   

Oj tam oj tam... każde pokolenie ma swoje zabawki i zabawy.
Mój dziadek grał w cymbergaja... ciekawe kto dziś zna zasady tej gry ;-)
Umiał też grać na grzebieniu, ale jojo znał tylko w wersji "góra dół" - żadne akrobacje nie przychodziły mu do głowy ;-)
Ostatnio zmieniony przez Szerszen 2014-10-14, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  

REX 
VIP

Wpisy: 495
Wysłany: 2014-10-14, 10:13   

Szerszen napisał/a:
Mój dziadek grał w cymbergaja... ciekawe kto dziś zna zasady tej gry ;-)

Są jeszcze tacy wśród żyjących.

A co do określeń "na pole", "na dwór", to chyba bardziej zależy od regionu Polski.

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2014-10-15, 22:35   

Mlody napisał/a:
Sirius napisał/a:
wtedy to był chyba drugi co do wielkości set w serii.

Masz rację, większy był tylko flagowiec serii -> Fort Legoredo :))

Obaj nie macie racji!
Znacznie większym i dużo ciekawszym zestawem jest uliczka 6765 - 350 elementów. Pamiętam, kiedy się pojawiła w katalogu i zaczęła ostro testować moją cierpliwość, bo wychodziła dopiero na jesień, a ja "zakochałem się od pierwszego wejrzenia" (jak kiedyś w 6345). Kosztowała około 220zł (recenzowana kopalnia poniżej jakieś 170zł) i była dość skomplikowana jak na swoje czasy posiadająca bank z rozwalającą się ściana (resor) i wóz (drugi resor). Z biurem szeryfa uliczka tworzyła świetne miasteczko, któremu brakowało tylko saloonu.

Żeby nie było, kopalnia też mi się podobała (nie tak jak uliczka), ale zawsze mi nie pasował stolik na karty schowany za skałą z której nie było tajnego wyjścia, a szkoda.
Zgodzę się z poprzednikami, ciężko uwierzyć, że ten zestaw ma tylko 238 (mniej niż Snowspeeder http://shop.lego.com/en-P...Listing=listing ?!) - nie ma błędu? ;) Ciekawe, że ten Snowspeeder kosztuje podobnie jak kopalnia w chwili premiery. Zabawy na pewno więcej daje starszy zestaw. Wóz żołnierzy też ma mało klocków i jest bardzo klimatyczny.

Jak to dobrze, że kilka lat temu wszystkie westernowe zestawy zebrałem w jednym miejscu i upchnąłem do pudełka po forcie (ledwo, ale się mieszczą).
Ostatnio zmieniony przez Durzy 2014-10-15, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  

Sirius 
VIP

Wpisy: 367
Wysłany: 2014-10-16, 08:03   

To się nawet nie spodziewałem. Mam oba zestawy i na oko powiedziałbym, że kopalnia jest "większa". Chociaż to pewnie takie wrażenie, bo tam jest jedna duża bryła, a w uliczce te klocki rozchodzą się na kilka konstrukcji.

Durzy 

Wysłany: 2014-10-16, 10:36   

Sirius, W kopalni masz kilka kompletnie pustych w środku skał, wyjątkowo malutką klitkę, konika z tobołkiem i tyle. W zestawie z ulicą jest bank z wypadającą ścianą, sejfem, kasą, general store z kasą i towarem oraz całkiem skomplikowany wóz bankowy z karabinem maszynowym, miejscem na sejf, mechanizmem na dynamit. Kopalnia to duża płytka, zabudowana na skraju, bo większość to droga. Miasteczko to dwie połówki, obie zabudowane.
Gdybyś miał bliżej, to bym Ci uliczkę pokazał na żywo i podyskutował nad przewagą jednego nad drugim ;)

Szkoda, że western miał tak mało zestawów, choć wszystkie świetne.

Jak patrzy się na wszystkie ułożone zestawy z serii, to ciężko uwierzyć, że te mają tak mało elementów, a robią takie wrażenie. Teraz twórcy pewnie potrzebowaliby do tego wa razy więcej klocków ;)

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2274
Wysłany: 2014-10-16, 11:00   

Cytat:
Teraz twórcy pewnie potrzebowaliby do tego wa razy więcej klocków ;)

http://brickset.com/sets/6765-1/Gold-City-Junction
http://brickset.com/sets/...y-City-Showdown

http://brickset.com/sets/...Secret-Hide-Out
http://brickset.com/sets/...r-Mine-Shootout

Niecałe 2x. :) Ale uliczka ładniejsza jakby w starej wersji. Jednak podstawki dodawały budowlom trochę gabarytów.

Durzy 

Wysłany: 2014-10-16, 11:12   

Jellyeater napisał/a:

http://brickset.com/sets/6765-1/Gold-City-Junction
http://brickset.com/sets/...y-City-Showdown

Tak bardzo nie podobał mi się nudny film Lone Ranger i tak słabe wrażenie wywarła na mnie ta seria Lego, że osobiście uważam ją, za "filmową", aby nie kalać wspomnień po ulubionej serii westernowej. Jednak bardzo dobrze dobrałeś link i zobrazowałeś to o co mi chodzi! Nowa wersja uliczki ma sporo więcej klocków, a przy starej wygląda na biedną i niedorobioną niczym ściana z planu filmowego przy prawdziwym budynku. Jestem przekonany, że każdy laik zapytany o większą ilość klocków wskazałby starą.

Z kopalnią jest chyba jeszcze gorzej. Tyle klocków, a efekt tak sztuczny i marny jakby starą zbudował profesjonalny modelarz, a nową dziecko będące jeszcze na etapie "po co zwracać uwagę na kolor klocków" ;) 0 klimatu.

Przerażające, że to ma więcej klocków niż stara kopalnia: http://brickset.com/sets/79108-1/Stagecoach-Escape - niby ładny powóz, tylko parząc na jego bryłę wygląda jakby był zaprzężony w 2 głodzone kucyki...

Sirius 
VIP

Wpisy: 367
Wysłany: 2014-10-16, 11:15   

Durzy, po Twoim przypomnieniu to się wydaje oczywiste, który zestaw jest większy. Jednak tak na szybko wydawało mi się, że to kopalnia jest druga po forcie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu