Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
10026 Special Edition Naboo Starfighter
Autor Wiadomość
MarcinMK 

Wpisy: 228
Wysłany: 2014-10-17, 20:56   10026 Special Edition Naboo Starfighter

10026 Naboo Starfighter - Ultimate Collector Series

Dane techniczne:
Seria: Star Wars - Ultimate Collector Series.
Rok produkcji: 2002.
Wymiary pudełka: 28,6 cm x 28,6 cm x 5,8 cm.
Liczba części: 187.
Liczba figurek: brak.

Cena: MSRP: 40 $, średnia za 1 klocek: 0,2139 $.
Waga: wg BL – 448 g. Mój model bez woreczków na klocki i instrukcję: 437 g.
Instrukcja: 1 szt.

10026 na: brickset.com
10026 na: lugnet.com
10026 na: instrukcja składania peeron

*Kilka słów o:
Naboo Starfighter to podstawowy i bardzo popularny wśród pilotów myśliwiec floty Naboo, wykorzystywany głównie do patroli, eskort i pełnienia funkcji ceremonialnych. Sprawdzał się również w misjach skierowanych przeciwko przestępcom, między innymi piratom. Uczestniczył w licznych paradach, a jego chromowany przód oraz żółty kadłub służyły dobrej prezencji maszyny w czasie świąt. Lśniące przednie pokrycie, charakterystyczne dla statków na usługach rodu królewskiego, było również symbolem wierności monarsze.
Naboo Starfighter czyli Królewski myśliwiec N-1 był używany przez siły bezpieczeństwa Naboo jako wszechstronny statek patrolowy i eskortowy, zawarł w sobie najnowsze osiągnięcia technologiczne przemysłu Naboo. Jego wygląd łączył w sobie zamiłowanie Naboo do opływowych kształtów z zastosowaniem atmosferycznego myśliwca.
Zamiłowanie Naboo do ekologii także zostało odzwierciedlone w tej maszynie. Silniki zostały zwieńczone iglicami, rozpraszającymi ciepło i w ten sposób umożliwiającymi spalanie paliwa w wyższej temperaturze. Umożliwiło to ograniczenie ilości zanieczyszczeń wytwarzanych w tym procesie. Wyposażone w hipernapęd o zasięgu maksymalnym tysiąca lat świetlnych. Jeśli było trzeba, myśliwce mogły w czasie lotu podładować się dzięki specjalnym złączom montowanym pod skrzydłami krążowników królewskich, korzystając ze swoich środkowych iglic. Mogły one być również podłączane do gniazd w hangarach na Naboo, pobierając nie tylko prąd, ale również dane dotyczące misji.
Na uzbrojenie statków Naboo Starfighter składały się:
- dwa działa laserowe, które ze względu na swoją nietypową konstrukcję musiały być dla bezpieczeństwa ekranowane i stabilizowane,
- wyrzutnia torped, podzielona na dwa luki po pięć pocisków.
- osłony i system podtrzymywania życia.
- posiadały również droida astromechanicznego, który mógł pomóc w pilotażu, a dzięki informacjom z kontroli lotów Naboo także dowieźć pilota i maszynę bezpiecznie do domu w razie zagrożenia.
Ponadto statek mógł przenosić na swoim pokładzie ilość zapasów wystarczającą na jeden tydzień.
Myśliwiec N-1 był następcą myśliwca N-1L . *Wiadomości ze strony: www.ossus.pl

Przyszła tak po prostu...chwila...i zachciałem je mieć. Do końca nie wiem dlaczego. Od tego zaczęła się moja zabawa z SW UCS. Jednym z zakupów jest właśnie ten model.

Mój model to używka w bardzo dobrym stanie. Nie mogę nic napisać o kartonie zewnętrznym, w którym przychodzą takie modele z S@H ale opiszę ten wewnętrzny bo ten nas bardziej interesuje.
Pudełko wykonane jest z cienkiego kartonu ale za to z ładnymi, interesującymi zdjęciami. Jest w miarę małe więc cienizna kartonu nie wpływa znacznie na jego odkształcenia. Inaczej jest np. z pudełkiem 10175. Na przedniej stronie kartonu znajduje się lecący Naboo Starfighter, natomiast na tylnej, model na statywie w naklejką informacyjną.

Spis części:
Spis części BL: 10026
Spis części peeron: 10026

Liczba szt. w kolorach: 29 szt. Dark Gray + 1 Extra Items, 26 szt. Light Gray, 55 szt. Black + 1 szt. Extra Items, 1 szt. Blue, 2 szt. Trans-Light Blue, 61 szt. Yellow, 1 szt. White /R2-D2/,
12 szt. Chrome Silver, 1 szt. arkusz naklejek.

Ciekawe i interesujące klocki na pojedynczych zdjęciach.

Neklejki:

Niestety nie miałem oryginalnie nowego arkusza. Te pochodzą ze strony peeron.

Etapy w budowie:
Model nie jest trudny w budowie, instrukcja jest czytelna, nie zauważyłem żadnych błędów. Jest na tyle łatwy w budowie, lub nie jest zbyt skomplikowany, że cały model złożył mój 9 letni syn, ja robiłem zdjęcia i byłem kierownikiem budowy. Nie ma etapów budowy monotonnej, nie ma czegoś takiego jak: zbuduj x 4 lub x 6. Budowa miła i przyjemna, zajęła około 2 godzin.

Porównanie wielkości do innych modeli

Waga instrukcji

Waga pudełka

Waga modelu

Waga całość

Instrukcja do pobrania
Wykonana w formie zeszytowej. Całość to 32 strony.

Podsumowanie
Ten myśliwiec jest jednym z tych modeli, który nie musi stać cały czas na półce. To typowy przykład "mały ale wariat". Moim zdaniem to piękny model SW, który cieszy oko i którym można się pobawić.

Za:
- bawialność, można nim polatać po pokoju,
- ładnie dobrane kolory,
- piękne chromowane części,
- możliwość przechylenia statku na statywie: lewo - prawo, imitacja lotu.

Przeciw
- brak miejsca na pilota w tym pięknym myśliwcu,
- jakość kartonu na pudełko modelu,
- cena.

Dla lubiących serię Star Wars model 10026 Naboo Starfighter to na pewno ciekawa i interesująca pozycja w swoich zbiorach. Polecam.

PS. Przepraszam za datę na zdjęciach, zauważyłem to dopiero po zgrywaniu zdjęć kiedy model już był dawno złożony.
Ostatnio zmieniony przez bacon 2014-12-14, 15:21, w całości zmieniany 2 razy  

Sirius 
VIP

Wpisy: 326
Wysłany: 2014-10-18, 09:41   

Ładny model. Jak na Lego i biorąc pod uwagę, który to rok to dobrze oddaje kształty oryginału. Dziś pewnie jako UCS zrobiliby go większego, droższego i bardziej dopracowanego, ale porównanie z młodszym o prawie 10 lat bratem(7877) znosi moim zdaniem bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony przez Sirius 2014-10-18, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  

Jellyeater 

Wpisy: 1213
Wysłany: 2014-10-18, 10:59   

Czyli BL podaje wagę brutto. Czyli biorąc pod uwagę, że pudełka i instrukcje są coraz grubsze jednak jest w środku coraz mniej klocków. Tu klocki to nieco ponad połowa wagi.

Sama recenzja bardzo szczegółowa. Tylko ten czas budowy. :) 2 godziny 187 części? :)

Bricksley 
VIP

Wpisy: 2154
Wysłany: 2014-10-18, 13:52   

Jellyeater napisał/a:
Tylko ten czas budowy. :) 2 godziny 187 części? :)

A po co się spieszyć? Trzeba się delektować, sam też wolno buduję :)

MarcinMK 

Wpisy: 228
Wysłany: 2014-10-18, 15:13   

Budował Mumin, syn, ja robiłem zdjęcia :)

bacon 
Administrator
Master of Disaster

Wpisy: 1320
Wysłany: 2014-10-23, 09:45   

Ciekawa i baaardzo szczegółowa recenzja :) Nie do pomyślenia aby teraz wydali takiego UCSa. Od kilku lat UCsy to minimum 1500 klocków.

BOP10 || STT

mw 
VIP

Wpisy: 205
Wysłany: 2016-04-13, 22:22   

fajny ale .... no własnie w szoku jestem ponieważ nie widziałem tego modelu na żywo myślałem że jest on dużo większy - recenzja jak zwykle SUPER

wesyr 

Wpisy: 111
Wysłany: 2016-04-14, 16:13   

Świetna recenzja. Model bardzo mi się podoba- szczególnie kolorystyka.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu