Lego Star Wars 10026 Naboo Starfighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Lego Star Wars 10026 Naboo Starfighter

#1 Post autor: MarcinMK »

10026 Naboo Starfighter - Ultimate Collector Series

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Star Wars - Ultimate Collector Series.
Rok produkcji: 2002.
Wymiary pudełka: 28,6 cm x 28,6 cm x 5,8 cm.
Liczba części: 187.
Liczba figurek: brak.

Cena: MSRP: 40 $, średnia za 1 klocek: 0,2139 $.
Waga: wg BL – 448 g. Mój model bez woreczków na klocki i instrukcję: 437 g.
Instrukcja: 1 szt.

10026 na: brickset.com
10026 na: lugnet.com
10026 na: instrukcja składania peeron

*Kilka słów o:
Naboo Starfighter to podstawowy i bardzo popularny wśród pilotów myśliwiec floty Naboo, wykorzystywany głównie do patroli, eskort i pełnienia funkcji ceremonialnych. Sprawdzał się również w misjach skierowanych przeciwko przestępcom, między innymi piratom. Uczestniczył w licznych paradach, a jego chromowany przód oraz żółty kadłub służyły dobrej prezencji maszyny w czasie świąt. Lśniące przednie pokrycie, charakterystyczne dla statków na usługach rodu królewskiego, było również symbolem wierności monarsze.
Naboo Starfighter czyli Królewski myśliwiec N-1 był używany przez siły bezpieczeństwa Naboo jako wszechstronny statek patrolowy i eskortowy, zawarł w sobie najnowsze osiągnięcia technologiczne przemysłu Naboo. Jego wygląd łączył w sobie zamiłowanie Naboo do opływowych kształtów z zastosowaniem atmosferycznego myśliwca.
Zamiłowanie Naboo do ekologii także zostało odzwierciedlone w tej maszynie. Silniki zostały zwieńczone iglicami, rozpraszającymi ciepło i w ten sposób umożliwiającymi spalanie paliwa w wyższej temperaturze. Umożliwiło to ograniczenie ilości zanieczyszczeń wytwarzanych w tym procesie. Wyposażone w hipernapęd o zasięgu maksymalnym tysiąca lat świetlnych. Jeśli było trzeba, myśliwce mogły w czasie lotu podładować się dzięki specjalnym złączom montowanym pod skrzydłami krążowników królewskich, korzystając ze swoich środkowych iglic. Mogły one być również podłączane do gniazd w hangarach na Naboo, pobierając nie tylko prąd, ale również dane dotyczące misji.
Na uzbrojenie statków Naboo Starfighter składały się:
- dwa działa laserowe, które ze względu na swoją nietypową konstrukcję musiały być dla bezpieczeństwa ekranowane i stabilizowane,
- wyrzutnia torped, podzielona na dwa luki po pięć pocisków.
- osłony i system podtrzymywania życia.
- posiadały również droida astromechanicznego, który mógł pomóc w pilotażu, a dzięki informacjom z kontroli lotów Naboo także dowieźć pilota i maszynę bezpiecznie do domu w razie zagrożenia.
Ponadto statek mógł przenosić na swoim pokładzie ilość zapasów wystarczającą na jeden tydzień.
Myśliwiec N-1 był następcą myśliwca N-1L . *Wiadomości ze strony: www.ossus.pl

Przyszła tak po prostu...chwila...i zachciałem je mieć. Do końca nie wiem dlaczego. Od tego zaczęła się moja zabawa z SW UCS. Jednym z zakupów jest właśnie ten model.

Mój model to używka w bardzo dobrym stanie. Nie mogę nic napisać o kartonie zewnętrznym, w którym przychodzą takie modele z S@H ale opiszę ten wewnętrzny bo ten nas bardziej interesuje.
Pudełko wykonane jest z cienkiego kartonu ale za to z ładnymi, interesującymi zdjęciami. Jest w miarę małe więc cienizna kartonu nie wpływa znacznie na jego odkształcenia. Inaczej jest np. z pudełkiem 10175. Na przedniej stronie kartonu znajduje się lecący Naboo Starfighter, natomiast na tylnej, model na statywie w naklejką informacyjną.
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Spis części:
Spis części BL: 10026
Spis części peeron: 10026

Liczba szt. w kolorach: 29 szt. Dark Gray + 1 Extra Items, 26 szt. Light Gray, 55 szt. Black + 1 szt. Extra Items, 1 szt. Blue, 2 szt. Trans-Light Blue, 61 szt. Yellow, 1 szt. White /R2-D2/,
12 szt. Chrome Silver, 1 szt. arkusz naklejek.

Ciekawe i interesujące klocki na pojedynczych zdjęciach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Neklejki:
Obrazek
Niestety nie miałem oryginalnie nowego arkusza. Te pochodzą ze strony peeron.


Etapy w budowie:
Model nie jest trudny w budowie, instrukcja jest czytelna, nie zauważyłem żadnych błędów. Jest na tyle łatwy w budowie, lub nie jest zbyt skomplikowany, że cały model złożył mój 9 letni syn, ja robiłem zdjęcia i byłem kierownikiem budowy. Nie ma etapów budowy monotonnej, nie ma czegoś takiego jak: zbuduj x 4 lub x 6. Budowa miła i przyjemna, zajęła około 2 godzin.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Porównanie wielkości do innych modeli
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Waga instrukcji
Obrazek

Waga pudełka
Obrazek

Waga modelu
Obrazek

Waga całość
Obrazek

Instrukcja do pobrania
Wykonana w formie zeszytowej. Całość to 32 strony.
Obrazek

Podsumowanie
Ten myśliwiec jest jednym z tych modeli, który nie musi stać cały czas na półce. To typowy przykład "mały ale wariat". Moim zdaniem to piękny model SW, który cieszy oko i którym można się pobawić.

Za:
- bawialność, można nim polatać po pokoju,
- ładnie dobrane kolory,
- piękne chromowane części,
- możliwość przechylenia statku na statywie: lewo - prawo, imitacja lotu.

Przeciw
- brak miejsca na pilota w tym pięknym myśliwcu,
- jakość kartonu na pudełko modelu,
- cena.

Dla lubiących serię Star Wars model 10026 Naboo Starfighter to na pewno ciekawa i interesująca pozycja w swoich zbiorach. Polecam.
Ostatnio zmieniony 2018-02-26, 13:25 przez MarcinMK, łącznie zmieniany 4 razy.
1971

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sirius »

Ładny model. Jak na Lego i biorąc pod uwagę, który to rok to dobrze oddaje kształty oryginału. Dziś pewnie jako UCS zrobiliby go większego, droższego i bardziej dopracowanego, ale porównanie z młodszym o prawie 10 lat bratem(7877) znosi moim zdaniem bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 2014-10-18, 09:43 przez Sirius, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Czyli BL podaje wagę brutto. Czyli biorąc pod uwagę, że pudełka i instrukcje są coraz grubsze jednak jest w środku coraz mniej klocków. Tu klocki to nieco ponad połowa wagi.

Sama recenzja bardzo szczegółowa. Tylko ten czas budowy. :) 2 godziny 187 części? :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Jellyeater pisze:Tylko ten czas budowy. :) 2 godziny 187 części? :)
A po co się spieszyć? Trzeba się delektować, sam też wolno buduję :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: MarcinMK »

Budował Mumin, syn, ja robiłem zdjęcia :)
1971

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#6 Post autor: bacon »

Ciekawa i baaardzo szczegółowa recenzja :) Nie do pomyślenia aby teraz wydali takiego UCSa. Od kilku lat UCsy to minimum 1500 klocków.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: mw »

fajny ale .... no własnie w szoku jestem ponieważ nie widziałem tego modelu na żywo myślałem że jest on dużo większy - recenzja jak zwykle SUPER

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: wesyr »

Świetna recenzja. Model bardzo mi się podoba- szczególnie kolorystyka.

ODPOWIEDZ