[MOC] FSO Polonez

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#16 Post autor: RacingFan »

Ładny Polonez, bardzo ładny. A najbardziej podoba mi się to, że jest "szczelny". Uwielbiam jak model samochodu z LEGO ma zminimalizowane szpary między elementami. Świetnie udało Ci się rozwiązać kwestię przestrzeni dookoła giętkich osiek w błotnikach, dobrze, że nie pozostawiłeś trójkątnych dziur tak jak jest w wielu zestawach, ale również MOC'ach. Brawo

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: SERVATOR »

i jeszcze jedno... Nie waż się go rozkładać! :)

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: yoshi82 »

Model super, bardzo podoba mi się odwzorowanie detali, ale to co przykuło moją uwagę go dźwignia zmiany biegów. Mogę się mylić, ale w Poldku była chyba bliżej deski i wyżej? Chociaż to Borewicz to sam nie wiem z takim kontaktu nie miałem.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#19 Post autor: CamelXP »

yoshi82 pisze:Model super, bardzo podoba mi się odwzorowanie detali, ale to co przykuło moją uwagę go dźwignia zmiany biegów. Mogę się mylić, ale w Poldku była chyba bliżej deski i wyżej? Chociaż to Borewicz to sam nie wiem z takim kontaktu nie miałem.
Obrazek

Model bardzo ładny, na pierwszy rzut oka widać co to za auto. I do tego jeszcze jeździ (tzn. tak myślę, bo filmu nie widzę ;) )
eric trax pisze:chodził mi po głowie poldek w takiej skali ale teraz to już chyba nie ma co takiego budować.
Zawsze możesz pokusić się o nadwozie z brick'ów, plate'ów itd. Jestem pewien, że można do opakować bardziej w stylu MT.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#20 Post autor: Filus »

Świetna zabawka. Nie miałem zbyt wiele styczności, bo u mnie jeździliśmy malaczami, więc nie będę się rozwodził na temat tego czy proporcje się lekko rozjechały, czy też nie. Dla mnie ważne, że model z daleka jest rozpoznawalny, a to chyba wystarczający powód, by uznać efekt końcowy za udany.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#21 Post autor: AOW »

Poldek super :) mam dużo miłych wspomnień dotyczących Poloneza - jedyne co mogę dodać to może by się udało zrobić tylny most na resorach piórowych, tak jak w oryginale?

Rób silnik C2,000 (czyli Fiatowski 2000cm3 112KM) i będzie to postrach okolicy :) :)
Ostatnio zmieniony 2014-10-29, 14:09 przez AOW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#22 Post autor: dirtzone »

yoshi82 pisze:ale to co przykuło moją uwagę go dźwignia zmiany biegów. Mogę się mylić, ale w Poldku była chyba bliżej deski i wyżej?
Skrzynia biegów zdecydowanie jest bliżej przodu w orginale, ale u mnie skrzynia jest zbudowana w oparciu o dwa driveringi, przez co jest sporych wymiarów jak na tą skale modelu. Przed nią jest atrapa silnika, a przed atrapą cięgna układu skrętnego i jeszcze atrapa grila. Więc skrzynia jest najbliżej przodu jak się tylko dało :)

Co do proporcji Poldka, to tył faktycznie jest trochę nieprawidłowy, jest za bardzo w górze i osie są za blisko siebie
Naniosłem blueprinta na zdjęcie z profilu, gdzie dobrze to widać
Obrazek
AOW pisze:jedyne co mogę dodać to może by się udało zrobić tylny most na resorach piórowych, tak jak w oryginale?
Resory piórowe to jest ciężki temat w LEGO :P nie mam pomysłu z jakich klocków zbudować takie resory..
Ostatnio zmieniony 2014-10-31, 21:08 przez dirtzone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#23 Post autor: Filus »

dirtzone pisze: Resory piórowe to jest ciężki temat w LEGO :P nie mam pomysłu z jakich klocków zbudować takie resory..
Wygięty flex, bądź flexaxel?

Fajny rysunek, jakichś wielkich rozbieżności nie ma, tym lepiej to świadczy o modelu.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#24 Post autor: dirtzone »

Filus pisze:Wygięty flex, bądź flexaxel?
Flexy trochę za miękkie są..

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: dropship »

Bardzo fajny model - i bardzo fajnie odwzorowane bebechy w silniku

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#26 Post autor: legosamigos »

Kiedyś Solic w swoim Fordzie zrobił resory piórowe z flexów i było OK
Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#27 Post autor: 3dom »

Świetnie odwzorowany jak na Technic. Nie da się pomylić z żadnym innym autem. Pozostaje czekać na film żeby zobaczyć go w akcji.
dirtzone pisze:Co do tych bocznych światełek, to ich podział jest oczywisty. Tylko jeszcze z Bricklinkiem się nie zaprzyjaźniłem a na allegro nie było płaskiego 1x1 tr.orange.
Jak domówisz torsy/kafle to dorzucę Ci gratis ;)
legosamigos pisze:Kiedyś Solic w swoim Fordzie zrobił resory piórowe z flexów i było OK
To są giętkie axle.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#28 Post autor: dirtzone »

Wolę zdecydowanie robić zdjęcia, ale powiedzmy, że udało mi się zrobić coś w rodzaju "filmu" :P
https://www.youtube.com/watch?v=vq7dHDd ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#29 Post autor: Filus »

Muzyka wymiata, świetnie dobrana do modelu;). Takie pytanie dodatkowe, ostatnie sekundy filmu, gdy Poldek jeździ, jaki to bieg? Poza tym, czy na każdym biegu daje radę jeździć po płaskim? Czy też biegi są sztuką dla sztuki, a i tak jeździ się tylko na jedynce ;->?

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#30 Post autor: dirtzone »

Filus pisze:ostatnie sekundy filmu, gdy Poldek jeździ, jaki to bieg? Poza tym, czy na każdym biegu daje radę jeździć po płaskim? Czy też biegi są sztuką dla sztuki, a i tak jeździ się tylko na jedynce ;->?
Na filmie jeździ na dwójce, ale na wszystkich biegach daje rade. Chociaż niezależnie od przełożenia, porusza się mniej więcej z taką samą prędkością, tylko słychać jak obroty silnika spadają z każdym wyższym biegiem :)

ODPOWIEDZ