[WIP] Żuraw mobilny Liebherr LTM 1500-8.1

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#406 Post autor: Tranzystor »

Brakuje tu tego bardzo charakterystycznego cofnięcia środkowej części kabiny. No i jest za wysoka. Ale duży plus za szerokość, tylko zrób resztę na 17, a nie szerzej, bo będzie naleśnik.
Ostatnio zmieniony 2018-10-28, 18:49 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#407 Post autor: Sariel »

Gwoli ścisłości, to nie jest pistolet :) https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =60849#T=C

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#408 Post autor: BONBINI »

Tranzystor pisze:Brakuje tu tego bardzo charakterystycznego cofnięcia środkowej części kabiny.
Co konkretnie masz na myśli?
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#409 Post autor: Tranzystor »

To, że kabina po bokach jest bardziej wysunięta do przodu niż na środku.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#410 Post autor: BONBINI »

Mam nadzieję, że teraz kabina jest wysunięta do przodu po bokach. Zmieściłem nawet kierunkowskazy;-) Została kosmetyka; dwa czarne plate'y 1x2 do włożenia w realu przy podszybiu, bo LDD nie ogarnia i mocowanie haka przy zderzaku.
Obrazek
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#411 Post autor: M_longer »

BONBINI pisze:Zmieściłem nawet kierunkowskazy;-)
Czyli będziesz malować klocki?
https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... ge?P=42446

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#412 Post autor: legosamigos »

BONBINI pisze:...Zmieściłem nawet kierunkowskazy;-)...
Brawo Ty :D 4 lata istnieje temat WIP i napisałeś, że nawet zamieściłeś kierunkowskazy? Ja czekam jednak na efekt końcowy, tym bardziej, ze na początku tego tematu miałeś już sporo zbudowane ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#413 Post autor: BONBINI »

M_longer pisze:Czyli będziesz malować klocki?
Rzeczywiście ten klocek nie występuje w kolorze żółtym. Wczoraj pracowałem bez internetu, więc przeoczyłem ten szczegół. Klocków malować nie chcę, postaram się przykleić naklejkę.
legosamigos pisze:Brawo Ty :D 4 lata istnieje temat WIP i napisałeś, że nawet zamieściłeś kierunkowskazy? Ja czekam jednak na efekt końcowy, tym bardziej, ze na początku tego tematu miałeś już sporo zbudowane ;)
Wolałem o nich napisać, bo cytując klasyka "czasem jedno ziarenko kawy potrafi zepsuć kawowy kopczyk" ;-)
Na początku tematu model miałem zbudowany byle jak, aktualnie poprawiam jego wygląd.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#414 Post autor: legosamigos »

BONBINI pisze:
M_longer pisze:Czyli będziesz malować klocki?
Rzeczywiście ten klocek nie występuje w kolorze żółtym. Wczoraj pracowałem bez internetu, więc przeoczyłem ten szczegół. Klocków malować nie chcę, postaram się przykleić naklejkę
To nie lepiej użyć jakoś tego klocka?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#415 Post autor: BONBINI »

Od ostatniego mojego wpisu minął już ponad rok. W między czasie TinyPic, z którego wrzucam zdjęcia postępów z budowy przestał być darmowy i będę zmuszony do uaktualnienia całego wątku, bo ma już 28 stron, zdjęcia przestały się wyświetlać. Nadal buduję dźwig, ale od dobrego roku nie zbudowałem nic konkretnego oprócz kabiny przedniej i kilku technicznych drobiazgów, które na razie się w formie roboczej i muszę je jakoś połączyć w całość. W między czasie dzięki firmie Lego mam kilka nowych klocków w żółtym kolorze. Możecie mi zaproponować jakiś sprawdzony darmowy program do wrzucania zdjęć na naszym forum? Ogólnie przez ostatni rok miałem momenty zwątpienia - życie codzienne mnie nie rozpieszczało. Nie tracę jednak optymizmu i na razie nie składam broni :-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#416 Post autor: M_longer »

BONBINI pisze:Możecie mi zaproponować jakiś sprawdzony darmowy program do wrzucania zdjęć na naszym forum? Ogólnie przez ostatni rok miałem momenty zwątpienia - życie codzienne mnie nie rozpieszczało. Nie tracę jednak optymizmu i na razie nie składam broni :-)
Bricksafe.

I tak go już nie skończysz :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#417 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:...I tak go już nie skończysz :)
+1. Przez 5 lat, to już dawno powinien być zbudowany twój MOC :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#418 Post autor: dirtzone »

To już tyle lat, a od początku śledziłem rozwój sytuacji.
Przypomniał mi się jeszcze wątek z Tatro-Scanią, ale tam raczej z niedowierzaniem co widzę :P

Obrazek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#419 Post autor: Bricksley »

Ja moja ostatnia ładowarkę też tak męczyłem 5 lat i nie polecam tej drogi. Im dłużej model w budowie nam stoi to pomysłów na jego skończenie choć wiele jest to motywacji/chęci by siąść do niego i dokończyć odwrotnie proporcjonalnie stąd końca nie widać ;) Niemniej nie zniechęcam a życzę tego czego brak czyli zebrania się i do klocków marsz - najgorzej ruszyć, potem jakoś idzie ;) Ja postaram się już nigdy tego błędu nie popełnić... a nie chwila :D, właśnie przypomniałem sobie, że mam w połowie zbudowany model z trains od 2012 jakoś... ehh.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#420 Post autor: dmac »

Bricksley pisze:Im dłużej model w budowie (...) końca nie widać
Mam rozległe doświadczenie w tej materii, więc się wypowiem :) . Długotrwałe budowanie (bez względu na przyczyny; zwykle chodzi o brak kasy lub wolnego czasu) ma tę zaletę, że się nabiera dystansu do własnego dzieła. W skrajnym przypadku może się to skończyć rozbiórką i przekonaniem, że "nie da się", ale częściej po prostu wychodzi to modelowi na dobre. Z ciekawości sprawdziłem, kiedy zacząłem się babrać z moją Białorusią - już dziewiąty rok minął! A ja wcale nie zamierzam jej porzucić; przeciwnie, będzie jeszcze fajniejsza, niż miała być, bo od tego sezonu mamy dłuższe siłowniki liniowe (a zaczynałem w przekonaniu, że wykorzystam starą, czerwoną pneumatykę :D ).

I dlatego nie skreślajmy ambitnego projektu BONBINIEGO. Pięć lat to pikuś ;) .
Życzę powrotu do przyzwoitego tempa budowania!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ