60020 Cargo Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60020 Cargo Truck

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 60020: Cargo Truck

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2013
Liczba klocków: 307szt.
Liczba figurek: 3
Liczba worków z częściami: 3 duże worki i 3 małe
Spis części: BrickLink
Cena: ~100zł

Brickset
BrickLink

Przeleżał w szafie, a w zasadzie to na półce z napisem ‘poczekalnia, ale nie śpieszy się’ niemal rok. Kupiłem go w grudniu 2013, kiedy to była promocja w Carrefour’ach. Został wyprzedzony, w dziale recenzje, przez kilku swoich poprzedników jak i następców. Powód? Nie znajduję żadnego konkretnego. Tak jakoś wyszło.
Tradycyjnie, przewodni motyw to truck wraz z grupą akcesoriów. Opakowanie nie zdradza żadnych szczególnych osiągnięć konstruktorskich. Zestaw jest jednym z trzech w zeszłorocznej podserii CARGO.
60020: Cargo Truck
60021: Cargo Heliplane
60022: Cargo Terminal
Zestaw jest bardzo podobny do 7733 z 2008.

Opakowanie:
Kwadrat o wymiarach ok. 30cm x 30cm. Kolorystyka tradycyjna: niebieski dominuje. Na tyle, kilka scenek sytuacyjnych prezentujących opisywany zestaw.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja i dodatki:
Trzy worki z klockami i arkusz z naklejkami. Instrukcja natomiast to dwie książeczki. Pierwsza, 36stron, opisuje budowę palet, akcesoriów przewożonych na nich jak i wózka widłowego. Tu także znajdziemy kroki montażu dwóch pierwszych minifigów. Druga książeczka jest niemal 2.5 razy większa. 90stron jak złożyć trucka i jego kierowcę. Tradycyjny format książeczki – prostokąt o wymiarach 15cmx10cm.
Obrazek Obrazek

Minifigi:
Pani i dwójka panów. Panowie obsługują maszyny. Ten z dziwnym uśmieszkiem to kierowca ciężarówki, ten ze słuchawkami prowadzi widlaka. Pani natomiast jeździ z czerwonym wózkiem. Niestety, jeśli chodzi o ich umundurowanie to wypadają skromnie. Legs’y dla całej trójki identyczne, jeden wzór torsów powtarza się w zestawie, trzeci nic szczególnego. Oczywiście nie wymagam aby pracownicy cargo mieli StarWars’owe mundurki, ale ostatnie zestawy jakie recenzowałem miały minifigi na bardzo wysokim poziomie. Tutaj skromnie i poniżej przeciętnej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki:
Moim zdaniem cztery poniższe zasługują na uwagę:
Obrazek Mast For Fork Lift
ObrazekFront/Display 3X4X1 2/3
Obrazek Forklift Wide Forks Reinforced with Rubber Belt Holder
Obrazek Dark Bluish Gray Tile, Modified 6 x 16 with Studs on Edges

FOTY Z BUDOWY:
1. AKCESORIA i WÓZEK WIDŁOWY:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

2. CIĘŻARÓWKA:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ wózek widłowy – ciekawe i nieskopiowane z poprzednich zestawów rozwiązanie,
+ biało-zielona kolorystyka,
+ akcesoria na paletach – szczególnie silnik,
+ ciekawa konstrukcja, podoba mi się rozłożenie osi w stosunku do nadwozia,

PRZECIW:
- słabe minifigi,
- dużo dużych etykiet,
- szkoda, że akcesoria są takie niskie - na pace marnuje się miejsce,

Podsumowanie:
Zestaw jest zacny, bawialny ale puentując moją wypowiedź z początku recenzji, brakuje w nim jakiejś iskry innowacyjności. Coś a’la winda w tylnej części pojazdu lub inne rozwiązanie konstrukcyjne dobrze wpłynęłyby na całość, wizerunkowo przede wszystkim. Zestaw nie ma żadnych super klocków, nic unikalnego nie znajdziemy, dodatkowo jest kopią 7733 z 2008r. Na tym traci. Ale z racji, że ja nie mam w swoich zbiorach 7733 to finalny mój odbiór jest jak najbardziej pozytywny.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

Mnie się bardzo podoba wózek widłowy, choć ciężarówce nic nie mogę zarzucić, bo jest ładna - to duży komplement z mojej strony, bo zazwyczaj, jako fan starego city jestem cięty na obecne. Przyznam, że gdybym jeszcze zbierał city to bym go chciał.


Jeśli dobrze widzę, obecne "widły" działają na gumce - jak wypada ich funkcjonowanie w porównaniu ze starymi na sprężynie?

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Prezes »

Durzy pisze:Jeśli dobrze widzę, obecne "widły" działają na gumce - jak wypada ich funkcjonowanie w porównaniu ze starymi na sprężynie?
Ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć, bo:
1. składam zestaw ale nie bawię się nimi, jak i nie przekazuję go córce do "molestowania", więc z pierwszej ręki nie mam informacji jak wypada bawialność czy wytrzymałość elementu,
2. dla porównania mam tylko jednego widlaka w swojej kolekcji --> [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19407]4206: Recycling Truck[/url], gdzie nie ma gumki, ani sprężyny. Tu manualne steruje się widłami.

Patrząc jedynie przez pryzmat widlaka z 60020 to raczej wadą jest fakt, że do zdjęcia lub każdej innej statycznej sytuacji, da się go ustawić jedynie w pozycji maksymalnie w górę. Zapewne gdy gumka straci swoje właściwości wadą będzie pozycja maksymalnie w dół ;-)
Ostatnio zmieniony 2014-10-31, 19:27 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Prezes pisze:Zestaw nie ma żadnych super klocków, nic unikalnego nie znajdziemy, dodatkowo jest kopią 7733 z 2008r. Na tym traci. Ale z racji, że ja nie mam w swoich zbiorach 7733 to finalny mój odbiór jest jak najbardziej pozytywny.
7733 - prostszy, ale jeśli chodzi o bawialność wypadał lepiej z prostego powodu - miał przyczepę.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

Zgadzam się z Prezesem co do wózka widłowego i elementów na skrzyniach. Reszta jakoś mnie nie rusza. A recenzja jak zwykle klasa. O zdjęciach można to samo napisać :) Dzięki!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

piotrpki
Posty: 54
Rejestracja: 2012-01-11, 20:16
Lokalizacja: warszawa

#6 Post autor: piotrpki »

w tamtym roku kupiłem ten zestaw synowi na święta. Ze wszystkich dostępnych ten...
bo młody potrzebował wózka widłowego :-))) [jest przemyślany i dobrze sterowalny podnośnikiem] , który dodaje największa bawialność do innych zestawów.

Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Wim »

e tam czepiacie się minifigów :-D fajne ma słuchawki i krótkofalówkę :-)
Widlak jest fajny, i wózek do przenoszenia asortymentu też ;-) w sumie zestaw mi się podoba.
Jak się go uda ustrzelić za 70-80 zł to kupię ;-)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Wim pisze:Jak się go uda ustrzelić za 70-80 zł to kupię ;-)
KUPUJ :)

Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Wim »

SERVATOR pisze:
Wim pisze:Jak się go uda ustrzelić za 70-80 zł to kupię ;-)
K UPUJ :)
Dziękuję za link ;) kupię jak skorzystam z komputera... nie lubię z smartfona logować się do banków itp... edit.literówka
Ostatnio zmieniony 2014-11-06, 17:47 przez Wim, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ