60052 Cargo Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

Dawno nie przeczytałem tak długiej recenzji. Zestaw fajny i oczywiście recenzja bdb ale Waler i pociągi? Szok :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Durzy »

Tak parzę na ten zestaw i patrzę (lokomotywa bardzo ładna!) i się zastanawiam i nie wiem (a to dobra rekomendacja tego zestawu), czy jest lepszy od mojego starego: http://brickset.com/sets/4565-1/Freight ... ne-Railway


Świetna recenzja. Od strony technicznej, na niesamowicie wysokim poziomie!
Waler pisze:Poza tym gdy spróbujemy podnieść paletę i zbyt szybko puścimy widły, te wystrzelą do góry razem z ładunkiem - o ile wpierw cały widlak się nie przewróci do przodu, bo ładunek go przeważy
Można zgiąć widły w stronę kabiny, wtedy towary nie będą go przeważać (może poza szpulami). Samo Lego tak robiło od daaaawna, aby widlaki się nie przewracały:

Obrazek
P.S.Ma ktoś może od sprzedania jedną parę tych suwanych drzwi z powyższego czerwonego wagonu, bo mi wcięło i nie mogę znaleźć?

Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: duur »

Przez moje ręce przewinęły się wszystkie niemal zestawy z Lego Trains produkowane od 1992... obecnie przymierzam się do zakupu i tego pudła. Wypowiem się krótko co dla mnie plusem, a co akurat mnie się nie podoba:

+ kolejna lokomotywa nawiązująca wyglądem do rzeczywistości (udana seria od zielonego krokodylka z 7898)
+ nowy wagon z kratami, nie byłem do niego przekonany, ze względu na swoją optyczną kruchość, ale po tej recenzji - stał się dla mnie pożądanym obiektem!
+ kolejna suwnica (mam fioła na ich punkcie)
+ dwustronne dk.st.grey 16x16 płyty ładnie się łączą z torami w jednej płaszczyźnie
+ pełny owal torów ze zwrotnicami w zamkniętym obwodzie! konkretnie!

- brak ludzika z nadrukiem logo trains, czyżby ci czterej panowie zatrudnieni na lewo?
- instrukcje różnych wielkości / zdecydowanie wolę jeden format w jednym zestawie!
- lichy ładunek wagonu niebieskiego, mimo jego różnorodności
- mało towaru (palet) do przenoszenia suwnicą, mogliby dodać jeszcze jedną butlę Octan / swoją drogą razi w niej zastosowanie razem, i kanciastych kształtów, i obłych.
- szybki tr light blue // moim zdaniem tr clear bardziej pasuje do kolejek Lego
- niedopracowana suwnica... grr!
- cena!!!
Ostatnio zmieniony 2014-11-11, 12:48 przez duur, łącznie zmieniany 3 razy.

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#19 Post autor: Grimlock »

Bardzo dobra recenzja pięknej kolejki :) Szkoda tylko, że jest taka droga :(

Chciałbym przy okazji zapytać o drzwiczki w lokomotywie. Zamontowałeś je odwrotnie (miałeś taki zamysł) czy instrukcja różni się od obrazka na froncie pudełka?

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#20 Post autor: Cieślu »

Recenzja fajna, zestaw również. Moim zdaniem znacznie lepszy od 7939, który posiadam. Nawet odrobinę żałuję, że nie wstrzymałem się rok z kupnem pierwszego pociągu ale założenie było takie, że będę budować własne składy :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#21 Post autor: Waler »

Grimlock pisze: Zamontowałeś je odwrotnie (miałeś taki zamysł) czy instrukcja różni się od obrazka na froncie pudełka?
No a już myślałem, że nikt się nie dopatrzy :). Prawda taka, że przy budowie wpierw zamontowałem je odwrotnie, lecz potem pomyślałem, że w sumie bardziej mi się podobają otwierane z wiatrem niż pod wiatr. No i tak zostało.
Cieślu pisze:założenie było takie, że będę budować własne składy :)
Podobnie i u mnie. Chciałem coś jeżdżącego na start a z racji tego, że ogromie spodobała mi się lokomotywa postanowiłem kupić jakąś bazę na start.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#22 Post autor: bacon »

Cieślu pisze:Moim zdaniem znacznie lepszy od 7939, który posiadam. Nawet odrobinę żałuję, że nie wstrzymałem się rok z kupnem pierwszego pociągu
Czuję ten sam ból :)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#23 Post autor: gmkkk »

Co do kwestii: "Niestety ostatni krok instrukcji udowadnia, że Lego jest na bakier z zasadami BHP. Transportowanie człowieka w odkrytym wagonie bez żadnych zabezpieczeń?"

Aż się prosi aby na końcu składu umieścić takie techniczne coś: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=10014-1
Byłoby gdzie obsługę zmieścić a nie wozić w odkrytym wagonie, wagon dla bydła tęż mogliby zrobić inaczej - taki z przesuwanymi drzwiami (pomarzyć fajna rzecz nie?)

Swoją drogą mogliby odświeżyć serię wagoników.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

Ja w kwestii technicznej, bo samej recenzji nie mam nic do zarzucenia - treściwa, ciekawa, pełna znakomitych zdjęć.

Waler, już wiele osób przed Tobą robiło dziwaczne, obrazkowe nagłówki, które moim skromnym zdaniem negatywnie wpływają na czytelność. Ale w powyższej recenzji nagłówki są najbardziej udziwnione i zwyczajnie się gubię. Takie rzeczy nie rozdzielają kolejnych części recenzji, a jedynie wprowadzają w środek niepotrzebny zamęt.
Na pierwszy rzut oka klikałem w nie, myśląc, że to linki do obrazków. Przy tym wielkość nagłówka dochodzi do dwudziesto-trzydziestokrotności wielkości obrazka.

(Gwiazdki oznaczające końcową ocenę stanowią piękne uzupełnienie graficznego festynu, ale przynajmniej rozśmieszają zamiast przeszkadzać :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

V1 pisze:nagłówki
+ (ponieważ nie mają przezroczystego tła) jeżeli kiedyś zmienimy tło forum będą co najmniej dziwnie wyglądać :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#26 Post autor: Waler »

Jak zmienicie tło to będziemy zmieniać i nagłówki na inny kolor :) Czysto od strony technicznej nagłówki z tlem o okreslonym kolorze ważą kilka razy mniej niż te, które miałoby tło przezroczyste. Dlatego zastosowałem takie a nie inne. A jeżeli chodzi o sens samych nagłówków to pierwszy raz je zastosowałem w recenzji. Pomyślałem, że będą jakimś urozmaiceniem w recenzji a nie sam długaśny tekst. Popracuje i przemyśle sprawę. Może w następnej recenzji nagłówki zostaną, ale w skromniejszej postaci, a może z nich zrezygnuje zobaczymy.

mercg
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-20, 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: mercg »

Super recenzja!
Ja z serii trains mam póki co tylko 3677, 7938, 7939, 10233 x2. Czyli niezbyt wiele. Ten zestaw jak i najnowszy osobowy też zakupię. O ile biały jest super o tyle ten nie podoba mi się za bardzo. Zarówno sama lokomotywa jak i wagony czy suwnica niezbyt mi odpowiadają. Zestaw 7939 oceniam o wiele wyżej.
Ostatnio zmieniony 2014-11-13, 12:53 przez mercg, łącznie zmieniany 1 raz.

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#28 Post autor: Grimlock »

Po ponownym przejrzeniu recenzji i w szczególności zdjęć Walera, zdecydowałem się zapolować na piękną, niebieską lokomotywę i udało się :)

W przyszłym tygodniu, we wtorek albo środę paczka powinna dotrzeć. Na całą kolejkę za bardzo nie mam już miejsca, a tu jeszcze suwnica. Lokomotywa dumnie spocznie na półce (reszta, gdybym zdecydował się na cały zestaw kurzyłaby się w pudełku) :)
Ostatnio zmieniony 2014-11-13, 21:32 przez Grimlock, łącznie zmieniany 1 raz.

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: klatka »

Grimlock, W jakiejś specjalnej super cenie wyrwałeś zestaw czy takiej Allegrowej :)?
Ostatnio zmieniony 2014-11-14, 19:08 przez klatka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#30 Post autor: 3dom »

Waler pisze:Przyjemność zabawy w maszynistę kosztuje 660zł.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ