60052 Cargo Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#31 Post autor: Mrosik »

Dzięki za recenzję. Tez się zastanawiałem nad zakupem tego zestawu na początek zabawy z trains. Dużym plusem jest duża ilość torów. Wagony takie sobie, ale zawsze można zbudować swoje.

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#32 Post autor: Grimlock »

klatka pisze:Grimlock, W jakiejś specjalnej super cenie wyrwałeś zestaw czy takiej Allegrowej :)?
Zakupiłem samą lokomotywę z napędem i pilotem, na której mi zależało za 185 zł.
Ostatnio zmieniony 2014-11-14, 21:38 przez Grimlock, łącznie zmieniany 1 raz.

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: klatka »

Czaję się właśnie dzięki tej recenzji na niego ale w komplecie :) mało mam kolei (tylko dwa zestawy) ale train strasznie wciąga... ;) A ta recenzja pogłębia moje zapatrywanie na rozwój kolei w domu na tak!! ;)

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#34 Post autor: Grimlock »

Cena 60051 (biały, superszybki) powoli spada i można go znaleźć nawet za 399 zł. 60052 na razie trzyma się 633 złotych - taniej nie widziałem.

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#35 Post autor: klatka »

Spadnie,spadnie... tylko po świętach :) Na święta już paczki są tak więc.. czekam :)

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#36 Post autor: Grimlock »

Dziś dotarła do mnie lokomotywa. Muszę przyznać, że w rzeczywistości prezentuje się wspaniale - zdjęcia nie oddają jej uroku. Proporcje, detale, próba odwzorowania rzeczywistej lokomotywy - tym razem sztuka udała się Lego :) Zwykle pociągi towarowe na przestrzeni lat nie miały aż nazbyt atrakcyjnych lokomotyw poza np. 7760, 7939, 3677 czy 10219. "Maersk Train" jest niedoścignionym ideałem, nawet pod względem wagonów, ale za to bardzo drogim. Znacznie lepiej prezentują się pociągi pasażerskie np. kultowy Metroliner, czerwony monorail czy w miarę nowa "Szmaragdowa noc". Reszta jest taka sobie.

Lokomotywa już jest :) W przyszłości będzie trzeba zaopatrzyć się w tory (nie wypróbowałem jeszcze napędu) i kilka wagonów (mam nadzieję, że te ostatnie własnego pomysłu) ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#37 Post autor: Mestari »

Gdzie kupujecie te lokomotywy "solo"?
Z tego zestawu najbardziej mnie interesuje właśnie ona i... krowa :)

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#38 Post autor: Grimlock »

Nie chcę robić nikomu reklamy, ale w ramach forumowej pomocy zamieszczę linki:

Na tej aukcji kupiłem ciuchcię - http://allegro.pl/pociag-towarowy-60052 ... 45713.html

A tu są dostępne pozostałe składowe pociągu:

http://allegro.pl/wagon-towarowy-60052- ... source=mlt

http://allegro.pl/dlugi-wagon-towarowy- ... source=mlt

http://allegro.pl/dlugi-wagon-towarowy- ... source=mlt

W przedmiotach użytkownika znajdziesz także suwnicę.

PS. W tym czasie gdy licytowałem, widziałem na Allegro jeszcze jedną niebieską lokomotywę "Kup Teraz" za 249 zł.
Ostatnio zmieniony 2014-11-17, 16:50 przez Grimlock, łącznie zmieniany 3 razy.

STING

#39 Post autor: STING »

Udało mi się ostatnio nówkę za 600 pln zakupić. Jest to mój 1 zestaw z tej serii ale już widzę że nie ostatni. Tak mnie zafascynował że poważnie się zastanawiam nad wyprzedaniem kolekcji technic w celu pozyskania funduszy na rozbudowę tej serii. Jest super mimo że w zestawie brakuje mi całej dodatkowej infrastruktury. Jakaś taka uboga. Ale jestem na dobrej drodze bo dokupiłem już kolejne tory, zwrotnice.... Polecam każdemu. Aż żal, jak pomyślę że swojego czasu wyprzedałem całą kolekcję elementów dot. pociągów;/
Ostatnio zmieniony 2014-11-17, 19:57 przez STING, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#40 Post autor: Waler »

STING pisze: Jest super mimo że w zestawie brakuje mi całej dodatkowej infrastruktury. Jakaś taka uboga.
A możesz mi pokazać jakiś oficjalny zestaw gdzie dostałeś pełną infrastrukturę? Niestety to tylko zestawy i jedna suwnica, peron, przejazd kolejowy czy jakiś taśmociąg to szczyt możliwości elementów dodatkowych w zestawie. W tym miejscu musisz działać samemu.

mercg
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-20, 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#41 Post autor: mercg »

Ja najbardziej żałuję, że nie kupiłem Emeralda ani Maerska jak były dostępne w normalnej sprzedaży. Ale wtedy nie interesowałem się Lego aż tak bardzo i nie wiedziałem jak działa "system". Teraz też mógłbym je kupić ale jak sobie pomyślę, że ktoś za nic ma dostać 100-400% więcej wartości nówki to podziękuję.
A ten zestaw cargo warto kupić chociażby ze względu na tory, zmotoryzowany pociąg. Ja jednak się wstrzymam, poczekam może na jakąś promocję. W końcu kilka lat będą te pociągi nowe na rynku.
Ostatnio zmieniony 2014-11-18, 07:41 przez mercg, łącznie zmieniany 1 raz.

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#42 Post autor: Grimlock »

Wesoły klip z 60052 w roli głównej:

https://www.youtube.com/watch?v=pU77lJs-t-A

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#43 Post autor: 3dom »

Dobre :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#44 Post autor: Seba_wse »

Mój Młody dostał w tym roku od Świętego Mikołaja tą ciuchaję, ale w wariancie 4w1, tak więc Mikołajowi się w przeliczeniu na pojedyncze zestawy całkiem opłacało.
Pudło ogromniaste, trzylatek nie mógł powstrzymać okrzyków radości i HEJ'kowania;) (fan filmiku na YouTube). Młoda dostała m.in. biały pociąg, w sumie 4 zwrotnie i tory dały torowisko takie, że nie bardzo mamy gdzie chodzić;)
Mikołaj stwierdził, że lokomotywa w końcu taka jak powinna, otwierany dach i to na zawiasie i drzwi, więc trza umieścić pod choinką... Nawet Żonie się podoba a to chyba najwyższa rekomendacja (biały z dodatkowym wagonem zresztą nie mniej).

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: Iwona »

Też myślę o 4w1... w ogóle Autor recenzji powinien dostać kopy, bo przez to co (i jak) napisał odżyła we mnie chęć posiadania kolejki... ;)

ODPOWIEDZ