60052 Cargo Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#46 Post autor: Durzy »

Wow, nie sądziłem, że w dziewczynach, w ogóle bywa żywa chęć posiadania kolejki! Ja na jakieś zupełnie inne trafiam...


Co rozumiecie przez 4w1? Cały zestaw?
Ostatnio zmieniony 2015-01-03, 02:24 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#47 Post autor: 3dom »

Zestaw typu 66493 lub 66405 - 4 zestawy w jednym dużym pudełku.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#48 Post autor: Iwona »

Durzy pisze:Wow, nie sądziłem, że w dziewczynach, w ogóle bywa żywa chęć posiadania kolejki! Ja na jakieś zupełnie inne trafiam...
albo ja jestem inna ;)
bo poza tym gram w gry komputerowe (Skyrim, Diablo III, FM 2013, Heroes of Might & Magic 3; 3,5; 4), trenuję karate, grałam w futsal (bramkarz), całkiem sprawnie posługuję się narzędziami (małe remonty i naprawy też sama robię) a ostatnio zaczęłam się interesować makrofotografią... trochę dziwny zestaw zainteresowań na kobietę ;)

a do kolejek jakoś zawsze miałam sentyment... a ta wydaj się dość masywna, zastanawiam się ile wagonów dałaby radę pociągnąć? ewentualnie jak ciężkie?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#49 Post autor: Sariel »

To ja się przyznam, że po latach wahań kupiłem sobie w końcu właśnie ten zestaw, bo też mnie do pociągów ciągnęło. Jest świetny, a lokomotywę łatwo zmodyfikować - moja ma teraz LEDy z przodu i śmiga na SBricku.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#50 Post autor: Durzy »

Tak czytam o tych kolejkach i zastanawiam się co zrobić, ze starymi 2 towarowymi 9V. Zacząć kupować używane tory na przyszłość (ponoć zaczynają drożeć?), aby mieć metalowe, po których niezależnie mogłyby jeździć kolejki 9V i RC? Czy to nie ma sensu i mieszać stare tory z nowymi, a w starych kolejkach zmienić napęd? Da się podłączyć http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=590 do wieży i napędu RC?

Marna pisze:bo poza tym gram w gry komputerowe (Skyrim, Diablo III, FM 2013, Heroes of Might & Magic 3; 3,5; 4)
Takich znam co najmniej kilka.
całkiem sprawnie posługuję się narzędziami (małe remonty i naprawy też sama robię)
Takich również.
Marna pisze:trenuję karate, grałam w futsal (bramkarz),
O takich słyszałem.

Znam kilka kobiet, które mają całkiem dobrą wyobraźnie przestrzenną i potrafią myśleć logicznie. Znam nawet 60 letnią panią, która ma ryczące i warczące Subaru... i to już drugie i która kilka nawet coś tam w amatorskich zawodach wygrała. Pierwszy raz natrafiam na, taką która interesuje się miniaturowymi kolejkami.
Ostatnio zmieniony 2015-01-03, 16:00 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#51 Post autor: gmkkk »

Durzy, a nie łatwiej kupić nowy wózek do rc + osprzęt (wieża bbox i pilot) i wsadzić do kolejki - może to oczywiście wymagać trochę zachodu z przebudową pod bbox, ja coś takiego planuję, największy problem to upchać tego bboxa...ale myślę nad innym trochę niekoszernym pomysłem, jak mi się uda to pokażę o co chodzi.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#52 Post autor: 3dom »

Można też napędzać wagon - tamże łatwiej upchnąć BB i wieżę IR.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#53 Post autor: gmkkk »

To rozwiązanie również biorę pod uwagę.

bear1984

#54 Post autor: bear1984 »

Panowie, czy kupno zestawu 66493 - czyli 4w1 (omawiany przez autora tematu model podstawowy +peron+ tory+ w cenie 850zł jest na dzień dzisiejszy opłacalne czy czekać na obniżkę cen?
Sam zestaw to koszt ok 600zł (najniższa cena) - a te 3 dodatki za 250zł moim zdaniem jest całkiem ok, przy kupowaniu osobno na pewno wyjdzie drożej. nie znam pociągowych lego standardów ale czy taki zestaw za powiedzmy 5-10 lat będzie miał większą wartośc cenową? (mowa o zachowanym w stanie idealnym w opakowaniu)?
I czy czekać na obniżę po świętach? ( nie wiem czy ta cena może jeszcze spaść?)
nie znalazłem pełnej recenzji tego zestawu 4w1, jest na forum może?

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#55 Post autor: gmkkk »

Na allegro była wcześniej oferta za 780 ale zestawy rozeszły się w mgnieniu oka - to była naprawdę mega opłacalna oferta, ale i oferta 850 jest bardzo dobra bo pociąg kosztuje ok 650 obecnie (była kiedyś oferta za 600 +wysyłka), dworzec to ok 170 +wysyłka i tory (najniższe oferty to ok 70 za sztukę +wysyłki po 10).
Sumując: 600 + 170 +140 +40 daje 950, więc 850 to oferta bardzo dobra.

bear1984

#56 Post autor: bear1984 »

Waler mam do Ciebie pytanko dotyczące tego pociągu - czy po umieszczeniu na torach lokomotywy i ruszaniu wydaje ona u Ciebie pisk? Nie wiem czy to jest jakiś błąd czy tak ma być ale u mnie piszczy z modułu napędzającego koła. Jak wezmę w rękę nic już nie piszczy - położe na torach i zacznę jazde - już tak.O co może chodzic?

klatka
Posty: 60
Rejestracja: 2013-09-01, 10:26
Lokalizacja: Bełchatów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#57 Post autor: klatka »

mam 60051 ale też tak mam zdaje się że na pierwszym biegu pilota tak jest - słychać cichutki pisk silnika przy jeździe. Chyba to normalny objaw - jest co ciągnąć :)

bear1984

#58 Post autor: bear1984 »

Niestety nie chodzi mi o cichy dzwięk silniczka a o wyraźny i dość głośny i ciągły 'beeeep' wydobywający się jakby z małego głośniczka umieszczonego w motorze.
Myślałem, że to może koła blokują się w lokomotywie ale nie. Gdy biorę do ręki lokomotywę i daje gaz/hamulec nie ma tego sygnału - dopiero po położeniu na torach. Co prawda pociąg jeździ ale ten sygnał dość mocno psuje zabawe.

Mam jeszcze myśl, że to może niski poziom naładowania baterii? (kupiłem nowe AAA). Czy w ten sposób motor może sygnalizować niski poziom naładowania?
Inny pomysł to koła - czy mogą się blokować? Powinny być pewnie wyśrodkowane ale wystarczy aby trochę obcierały i może jest zbyt duże obciążenie?

Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#59 Post autor: Cieślu »

To jest normalne zjawisko. Wszystkie silniki przy sterowaniu pilotem kolejkowym wydają takie dźwięki i nic im się nie dzieje. Ba, w prawdziwych pociągach przy rozruchu też słychać taki dźwięk ale nie wiem jaka jest przyczyna.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#60 Post autor: yoshi82 »

Silnik musi przezwyciężyć tarcie (obciążenie). To samo masz w kolejkach PIKO :)
Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ