60052 Cargo Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#76 Post autor: 3dom »

mazek84 pisze:
Waler pisze: Drugi sposób to załapać się do BOPa -
?? przepraszam ale jestem tu nowy i nie rozumiem
W skrócie: zakup klocków hurtowej ilości po bardzo atrakcyjnych cenach bezpośrednio od LEGO. Nabór do kolejnej edycji będzie pod koniec roku, jak będziesz aktywnie brał udział w życiu forum (z naciskiem na prezentację swoich konstrukcji) to również będziesz mógł wziać w nim udział.
Ostatnio zmieniony 2015-03-05, 13:26 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

michdom67

#77 Post autor: michdom67 »

mazek84 pisze:Posiadam ten zestaw w wersji 4w1 kupiłem za 800zł
mazek84 pisze:opłaca się dokupywać zestawy limitowane np. 10219 cena 380 zł a teraz chodzą po 1000zł :)
Ciekawe gdzie kupujesz po takich cenach. 10219 widziałem swego czasu na allego za 400-450 a tą kolejkę niebieską 4w1 najmniej za 840 na allegro. Sam kupiłem za 889:(

Czy jest taka opcja, że więcej osób z forum kupuje zbiorowo zestawy po atrakcyjnych cenach niższych niż na www.lego.pl???
Pytam pod kątem zakupu choćby najnowszej serii Pirates.
Na Allegro z moich obserwacji opłaca się kupować tak po pół roku od wydania serii ale może można taniej kupić...
Ostatnio zmieniony 2015-03-15, 09:13 przez michdom67, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#78 Post autor: gmkkk »

Gdzie widziałeś 10219 za 480??? Chyba 3 lata temu jak się pojawił, od roku nie schodzi poniżej 1050... Na BLu kosztuje z wysyłką powyżej 900...

Grimlock
Posty: 18
Rejestracja: 2013-07-30, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Grimlock_

 

#79 Post autor: Grimlock »

Po przemyśleniu różnych priorytów - rozstaję się z Lego Trains: lokomotywą 60052, torami (proste, łuki, elastyczne pochodzące z m.in. 7499), wagonami i kilkoma innymi zestawami City np. 4434 - klocki są zupełnie nowe tzw. półkowniki. Do znalezienia na Allegro :-)

Było fajnie ale hmm, czegoś jednak brak. Klimatu lat 90-tych ;-)
Ostatnio zmieniony 2015-03-16, 20:06 przez Grimlock, łącznie zmieniany 2 razy.

mazek84

#80 Post autor: mazek84 »

Kolega pytał czy to dobra inwestycja, więc odpisałem że jeżeli się kupuje zestawy takie jak np 10219 to TAK, ponieważ jak się pojawił kosztował chyba ok 380 zł (no mogę się trochę mylić) a teraz chodzą po tysiaka więc można kupić sobie takie trzy zestawy i dwa sprzedać po paru latach, 10194 jest jeszcze droższy. A zestaw60052 4w1 rzeczywiście za tyle kupiłem, a najtaniej widziałem na allegro za 780zł chyba w listopadzie albo grudniu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#81 Post autor: M_longer »

Kilka przemyśleń:

Łojakietofajne. Niestety potem jak się człowiek nacieszy jeżdżącą kolejką zaczyna zwracać uwagę na szczegóły.

Nie podoba mi się to że minifiga nie da się postawić wzdłuż lokomotywy, bo odległość tych wielkich kafli robiących za boki lokomotywy do barierek to mniej niż 1s. Podoba mi się za to sposób włączania (no wystarczy minimalnie nacisnąć w dół wentylator - proste i genialne). Dostęp do kabiny jest bardzo dobry, ale panel sterowniczy jest zdecydowanie za wysoko w stosunku do siedzącego minifiga.

Krowi wagon byłby OK, gdyby nie jeden mało istotny szczegół: Krowa z tego zestawu jest chyba egzemplarzem latającym, bo nie wiem jak sensownie można by ja załadować na ten wagon bez żadnej rampy. Suwnicą? :D

A właśnie - suwnica i terminal przeładunkowy. Sprawiają wrażenie dodanego na siłę i niedopracowanego. O ile sama podstawa suwnicy oraz sposób w jaki się porusza jest OK (prowadnice i koła), to już górna część z wyciągarką sprawia wrażenie zbudowanej po kosztach.

Niebieski wagon ma niestety szczeliny między skosami pod podłogą a samym klockiem będącym jego podłogą - dociskałem to kilka razy a i tak mimo moich starań podczas jazdy to się rozczepia :/

Jak już Waler wspomniał wyżej - wózek widłowy nie byłby zły, gdyby go zbudować od zera ;)
Mam ten maszt w wersji ze sprężynką (z 7733) i jest zdecydowanie lepszy niż gumka (z założeniem której miałem pewne problemy, bo jest ciut za mała).

Jeśli mam być szczery, to jestem bardzo zadowolony z zakupu, bardzo fajny zestaw na początek przygody z Trains.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#82 Post autor: bart_ilo »

Co do wózka widłowego jest za mały w tym zestawie. Paleta ze zbiornikiem jest za ciężka i wózek się przewraca.
Moim zdaniem w zestawie powinien być wózek z 60022 terminal towarowy.
Wózek jest ciężki i przy palecie ze zbiornikiem nie przewraca się

Obrazek

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#83 Post autor: stpman »

Pozwolę sobie odkopać trochę temat, bo mam kilka spostrzeżeń co do zestawu, a może komuś się jeszcze przydadzą podczas zakupu.

Na wstępie dodam, że to mój pierwszy pociąg w życiu, więc mogę nie być zupełnie obiektywny.
Co mi się w tym zestawie bardzo spodobało:
- lokomotywa !!! Ależ ona jest piękna i wspaniałą! Otwierane drzwi, detale, wygląd, design :) Mnie ona sprzedała cały zestaw.
- wow, to jeździ ! Uczucie, którego nie da się opisać... Niesamowita frajda i zabawa :)
- ładny i ciekawy wagon że szpulami
- niezła suwnica, ładna i ciekawa.

Co mi się nie podoba?
- dwa pozostałe wagony, które są... Trochę głupie... Ja wiem, że to dla dzieci, ale kto wiezie luzem na wagonie krowę i rolnika? Kto wozi pociągnie taczkę?
- niestabilny i wywrotny wózek widłowy...
- kolejka mógłby jeździć nieco szybciej.

Generalnie świetny zestaw, który za niedługo zostanie klasykiem ;)
Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad zakupem to niech kupuje, bo za niedługo ceny oszaleją :)
Ride Your Way!

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#84 Post autor: meler »

stpman pisze: - kolejka mógłby jeździć nieco szybciej.
Ta lokomotywa przy świeżych bateriach potrafi wywrócić się na legowych łukach (R40), więc prędkość jest odpowiednia do możliwości zestawu. Może używasz stare baterie i stąd wrażenie, że nie jest zbyt szybka?

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#85 Post autor: stpman »

Mam komplet nowych baterii, generalnie towarowy jeździ wolnej niż pasażerski, który faktycznie potrafi z torów wypaść.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#86 Post autor: legosamigos »

Przecież chyba jest w tym zestawie pilot prędkości, więc co za problem?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#87 Post autor: martinb »

stpman pisze:Mam komplet nowych baterii, generalnie towarowy jeździ wolnej niż pasażerski, który faktycznie potrafi z torów wypaść.
A tę wadę możesz łatwo naprawić. Jang swego czasu zdiagnozował problem i zastosował poniższe rozwiązanie:

https://youtu.be/is4-LOpR7yY?t=419

ODPOWIEDZ