40093 Snowman

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

40093 Snowman

#1 Post autor: nisiia »

40093 Snowman

Obrazek

Seria: Holiday. Christmas
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 140
Cena: $9.99, £8.49, €9.99, PLN 39.99
Bricklink | Brickset

Każdy kto mnie zna dobrze wie, że jestem Świątecznym Maniakiem, rodem z Ktosiowa (Grinch) i niczego na świecie tak nie uwielbiam jak Bożego Narodzenia. Ostatnio szukając czegoś fajnego na internetach znalazłam dwa wspaniałe, świąteczne zestawy i oczywiście musiałam je nabyć.

Pierwszy z nich to 40093 Snowman.
Obrazek Obrazek
Pudełeczko nie duże, kartonowe. Bardzo podoba mi się tył pudełka, gdzie przedstawiono różne scenki z życia Bałwanka.
Obrazek Obrazek
Zawartość pudełka to dwa woreczki z klockami i jedna instrukcja, niby w formie książeczki, ale bardziej broszurka. Klocków 140, więc nie dużo, kolory niespecjalnie zróżnicowane, choć zaintrygowała mnie ilość niebieskich i zielonych plate'ów.
Obrazek
Zagadka wyjaśniła się już po kilku pierwszych krokach w instrukcji. Okazuje się, że nasz Bałwanek ma całkiem bogate i kolorowe wnętrze.
Obrazek
Szaliczek podoba mi się bardzo, chyba mój ulubiony element całej postaci.
Obrazek
Miotła też dość ciekawa, choć konstrukcja, muszę przyznać, dość mało stabilna i bardzo łatwo o "powypadanie włosia".
Obrazek Obrazek
W głowie też, jak widać, Bałwan ma dość pstro. Uśmiech troszkę krzywy, ale jak wiadomo, zrobiony z węgla, więc nie oczekujmy hollywoodzkiej perfekcji.
Obrazek
Cała postać prezentuje się dość pociesznie. Uśmiechnięty, okrąglutki bałwanek. Rączki ma trochę koślawe, przez co drastycznie spada bawialność, jednak jako ozdoba świateczna sprawdzi się doskonale.
Moja ocena to 7/10. Świetny prezent na Mikołaja dla dzieciaka, dobry dawca klocków, łatwy i szybki do poskładania.
Ostatnio zmieniony 2014-12-14, 15:29 przez nisiia, łącznie zmieniany 2 razy.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

Muszę przyznać, że nie rozumiem pomijania cen w złotówkach jeśli podaje się ceny w dolarach, eueo i funtach. Przypomina mi się nawet coś o gęsiach...

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#3 Post autor: nisiia »

Dodałam, możesz otrzeć łzy ;)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: yoshi82 »

Zestaw oglądałem w sklepie LEGO w Warszawie na Targówku. Ogólnie mi się bardzo podoba, ale kupię go sobie po świętach (wyprzedaże :P ). Aktualnie za dużo ostatnio sobie kupiłem, a idą święta trzeba jakieś prezenty zakupić.

Recenzja, krótka, schludna i na temat. Fajnie, że zdjęcia z placu budowy są :)
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

yoshi82 pisze:Ogólnie mi się bardzo podoba, ale kupię go sobie po świętach (wyprzedaże :P )
Będą? Te zestawy nie trzymają cen cały rok? W jakich sklepach te wyprzedaże?

Chciałbym oba zestawy, ale na przyszły rok, bo z powodu wielkiej tragedii rodzinnej ten rok ze świętowaniem nie ma nic wspólnego.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: yoshi82 »

Durzy pisze:
yoshi82 pisze:Ogólnie mi się bardzo podoba, ale kupię go sobie po świętach (wyprzedaże :P )
Będą? Te zestawy nie trzymają cen cały rok? W jakich sklepach te wyprzedaże?

Chciałbym oba zestawy, ale na przyszły rok, bo z powodu wielkiej tragedii rodzinnej ten rok ze świętowaniem nie ma nic wspólnego.
Teraz jest "boom" na swiąteczne zestawy. W okolicach lipca patrzyłem na kalendarze adwentowe i zestawy świąteczne z 2012 i 2013, oscylowały między 30 a 80zł. A teraz 80-120 :D

W sklepie LEGO na Targówku zestawy bałwan, renifer, nietoperz i coś tam jeszcze 54,90zł
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Durzy pisze:Będą? Te zestawy nie trzymają cen cały rok? W jakich sklepach te wyprzedaże?
Na S@H zaraz po świętach ruszają wyprzedaże. Wałek jest taki że dużo sprzedawców się na to czai i trzeba mieć refleks. No i w USA przeceniają wszystko jak leci, u nas produkty które zostaną.

ODPOWIEDZ