Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
40092 Reindeer
Autor Wiadomość
nisiia 
VIP
Organizm Macierzysty

Wpisy: 574
Wysłany: 2014-11-20, 18:26   40092 Reindeer

40092 Reindeer

Seria: Holiday. Christmas
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 139
Cena: $9.99, £8.49, €9.99, PLN 39.99

Bricklink | Brickset

Drugi z moich świątecznych zakupów zestaw, chyba bardziej mi przypadł do gustu niż Bałwanek.

Pudełko kartonowe, nieduże. Z tyłu pudełka możemy zobaczyć kilka obrazków, na których Renifer dzielnie roznosi prezenty grzecznym AFOLom :).

W środku dwa woreczki i niegruba instrukcja. Klocków mnogość i różnorodność, zestaw na pewno jest dobrym dawcą dla początkującego MOCarza.

Budowanie zaczynamy od kopytek i brzuszka, niestety w którymś momencie coś poszło nie tak i musiałam zaczynać jeszcze raz ;).

Renifer trochę przypakowany, ale ciężka praca go czeka, więc nie ma co się dziwić ;).

Mamy skończony tułów (ogon jest już z właściwej strony), mamy przesłodki łepek gotowy i tu chciałabym się pochylić na minutkę nad porożem. Moim zdaniem niezwykle udany element. Przy tak niewielkich rozmiarach zwierzęcia udało im się bardzo ładnie i dość precyzyjnie oddać kształt rogów.

Gdyby ktoś się zastanawiał po co reniferu dziurka w brzuszku, to odpowiem, że nie na napiwki. Prezenty rozdaje on prosto z serca, jest do nich dość przywiązany, a nawet przyczepiony.

Zdziwiło mnie to, że oba prezenty są przyczepialne. Dość dziwne, skoro i tak możemy na raz doczepić tylko jeden, drugi zrobiłabym w takim przypadku już elementem czysto dekoracyjnym.

Reniferek jak dla mnie jest przewspaniały, 9/10. Ma słodką mordkę, jest bardzo bawialny, trochę przypomina 31019 Zawadiackie Zwierzęta. Jedyny minus to ta czapka, która przypomina mi komin, ale no już nie będę taka czepliwa ;).
Razem z Bałwankiem stworzą piękną ozdobę na jakiejś półeczce.
Ostatnio zmieniony przez bacon 2014-12-14, 15:29, w całości zmieniany 5 razy  

yoshi82 

Wpisy: 137
Wysłany: 2014-11-30, 10:22   

Bardzo ładny renifer. Zastanawiało mnie właśnie jak on trzyma ten prezent. Jedna rzecz mi nie pasuje, dlaczego renifer wrzuca prezenty przez komin? Co chyba im się tam w LEGO pomyliło... W sumie to Duńczycy, a nie Finowie :P

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu