[MOC] Studio Fotograficzne

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

[MOC] Studio Fotograficzne

#1 Post autor: dirtzone »

Obrazek

Pomysł studia fotograficznego z Lego, zrodził się w mojej głowie już bardzo dawno temu. Jeszcze za czasów gdy myślałem, że w moim wieku nie wolno tykać klocków Lego. Do tego brak budulca i pomysł pozostawał tylko pomysłem.
Więc teraz w czasach "Oświecenia" poszalałem sobie, a co :) Całość mieści się na powierzchni 16x16 studów. Ze względu na dosyć małą przestrzeń umieściłem tam tylko to co niezbędne, bez nadmiernego utykania na siłę.
Aparat wzorowałem na mniej więcej czymś takim link, lampy na link, link, natomiast Minifiżka(?) dostała biustonosz z legowej gumki :)

Na wyposażeniu studia zajdują się:
- dwie lampy błyskowe
- białe tło
- kolorowe rozwijane tła
- aparat/lustrzanka (Canon 5D mkII)
- obiektyw (Canon 70-200mm f/4) :P

GALERIA

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Świetna scenka. Bardzo podoba mi się pomysł na biustonosz z gumki. Do aparatu przydałby się jeszcze statyw, no i powinieneś dostać jakąś nagrodę od Canona za reklamę aparatu z Lego ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Udane wejście do konkursu na winietkę z Lugpolowym torsem. Będzie ciężko! :)

Szczególnie udany aparat. Fajne postery. Lubię to!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Świetna scenka. Zaskoczyłeś, że budujesz nie tylko z Technic :) Koniecznie zgłoś do konkursu w odpowiednim temacie, a i do ligi szesnastek się załapie :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Super scenka. Studio świetnie odwzorowane włącznie z canonową L-ką ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: yoshi82 »

Super, jak przezwyciężyłeś grawitację - aparat nie przeciąża minifiga!?!
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#7 Post autor: CamelXP »

Świetna scenka, podoba mi się szczególnie dlatego, że sam się troszkę bawię fotografią. Modelka bardzo szczodrze obdarzona ;)
W tej skali chyba nie da się dużo bardziej szczegółowo oddać studia. Można się czepiać, że ten obiektyw z tej odległości ostrości by nawet nie złapał, ale rozumiem ograniczenie 16^3.
dirtzone pisze:- obiektyw (Canon 70-200mm f/4) :P
70-200 to eLka, więc powinna mieć czerwony pasek :P

Osobiście tło między ścianą, a podłogą, postarałbym się zrobić tym
Obrazek zamontowanym odwrotnie. Wiem, od spodu nie jest gładki, ale może efekt byłby lepszy.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

yoshi82 pisze:Super, jak przezwyciężyłeś grawitację - aparat nie przeciąża minifiga!?!
Też się zastanawiam. Myślałem, że stoi na jumperze ale żadna noga nie jest na środku kafla.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#9 Post autor: dirtzone »

bacon pisze:Zaskoczyłeś, że budujesz nie tylko z Technic :)
Sam o tym nie miałem pojęcia. Do czasu, gdy pewien mój znajomy nie postanowił zasilić mnie swoimi klockami z dzieciństwa, po zobaczeniu mojego [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=23861]Poloneza[/URL] :D
Swoich "systemów" mam dosłownie garstkę, więc nie było mowy o budowaniu winietek.
Przy okazji pozwolę sobie, na zareklamowanie mobilnej Pizzeri tego dobroczyńcy: https://www.facebook.com/PizzaTruckLodz/timeline :)
SERVATOR pisze:yoshi82 napisał/a: Super, jak przezwyciężyłeś grawitację - aparat nie przeciąża minifiga!?!

Też się zastanawiam. Myślałem, że stoi na jumperze ale żadna noga nie jest na środku kafla.
Minifigi i lampy trzymają sie na wystajacych studach.
CamelXP pisze:Osobiście tło między ścianą, a podłogą, postarałbym się zrobić tym

zamontowanym odwrotnie. Wiem, od spodu nie jest gładki, ale może efekt byłby lepszy.
Też myślałem o tych łukach, ale jednak za bardzo dziurawe są od spodu i problematyczne byłoby ich wtopienie w podłoge..

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#10 Post autor: kenobi8 »

Przecież tam może być zwykły plate 1x2 i przed minifigiem Tile 1x2. Zresztą na zdjęciu w ostatnim rzędzie po lewej widać przed nóżką minifiga krawędź między klockami.
@edit
O minutę za późno :)
Ostatnio zmieniony 2014-11-23, 21:45 przez kenobi8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: yoshi82 »

kenobi8 pisze:Przecież tam może być zwykły plate 1x2 i przed minifigiem Tile 1x2. Zresztą na zdjęciu w ostatnim rzędzie po lewej widać przed nóżką minifiga krawędź między klockami.
@edit
O minutę za późno :)
Wprawne oko.
Ostatnio zmieniony 2014-11-23, 21:54 przez yoshi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: SERVATOR »

Tak to jest jak człowiek się na coś zafixuje. Dziś składałem identyczną podłogę i wstawiałem jumpera. O takim rozwiązaniu jak u Ciebie nie pomyślałem bo zamówiłem tylko tile 2x2 ;)
No nic jutro wrzucę fotki czegoś co będzie próbowało z Twoją pracą konkurować. Niestety dla mnie lecz na szczęście dla poziomu prac na forum poprzeczkę podniosłeś wysoko.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Prezes »

Ładne. Zacny pomysł na lampy studyjne. Mam pytanie: jak zrobiłeś zielone zabarwienie na ostatnim zdjęciu? To obróbka czy takie światło z zewnątrz?

Pan fotograf z LugPolu skupia się tylko na "jednym" (a może na obu?) robiąc foty 70-200 z takiej odległości ;-)

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#14 Post autor: dirtzone »

Prezes pisze:jak zrobiłeś zielone zabarwienie na ostatnim zdjęciu? To obróbka czy takie światło z zewnątrz?
Przy robieniu zdjęć, świeciłem zielonym wskażnikiem laserowym w chromowany klocek :)
Prezes pisze:Pan fotograf z LugPolu skupia się tylko na "jednym" (a może na obu?) robiąc foty 70-200 z takiej odległości ;-)
Pan fotograf lubi mieć dobry "detal" na zdjęciu :P

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#15 Post autor: Darek Mróz »

Twoja praca to jeszcze jeden dowód na to, że jak się coś zaczyna to trzeba szybko skończyć.
Piszę tak, bo sam zacząłem budować podobną scenkę do projektu [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=16905&highlight=liczy+si%EA+wn%EAtrze]Liczy się wnętrze[/URL] ale niestety nie skończyłem...

Bardzo mi się podoba Twoja scenka, świetny pomysł z mini galerią, a mała ilość detali wcale nie przeszkadza.
Nie będę pisał co jeszcze mi się podoba, a co bym zmienił, zamiast tego dokończę chyba swoją scenkę...
Ale ta jest bardzo fajna...
Ostatnio zmieniony 2014-11-24, 23:50 przez Darek Mróz, łącznie zmieniany 1 raz.
LEg GOdt Darek Mróz

ODPOWIEDZ