[MOC] Stojak na wino

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Stojak na wino

#1 Post autor: SERVATOR »

Moim drugim hobby jest domowy wyrób nalewek. Od prawie 8 lat jestem stałym bywalcem forum wino.org.pl.
Ostatnio postanowiłem znaleźć inny punkt wspólny obu moich hobby niż degustacja nalewki przy zabawie klockami ;)
Chcę pokazać kolegom z forum winiarskiego, że i oni sami mogą zrobić coś podobnego.
Budowla jest więc maksymalnie prosta. Specjalnie mocno kolorowa i bardzo studowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Butelka z winem nie powinna przypadkiem być ustawiona pod kątem, tak aby korek nie nasiąkał winem?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Butelki zakorkowane prawdziwym korkiem naturalnym należy trzymać w pozycji leżącej po to żeby korek się nie rozsychał a wino nie wietrzało. Przy korkach aglomerowanych (plastikowych) takiej konieczności nie ma.
Inna sprawa, że taki stojak nie nadaje się do długoterminowego przechowywania wina. Wino musi leżakować w odpowiedniej temperaturze, wilgotności i co bardzo ważne ciemności.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:Butelki zakorkowane prawdziwym korkiem naturalnym należy trzymać w pozycji leżącej po to żeby korek się nie rozsychał a wino nie wietrzało. Przy korkach aglomerowanych (plastikowych) takiej konieczności nie ma.
No to w takim razie winiarz z Włoch który dał mojej teściowej 40 letnie wino się nie zna, bo twierdzi że wino nie może dotykać korka. Ciekawe...

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Fajne byłoby jeszcze urządzenie do otwierania butelki, ale problem byłby z umocowaniem korkociągu, a i pewnie dźwignia do jego wyciągnięcia mogłaby być za silna na wytrzymałość klocków.
M_longer pisze:No to w takim razie winiarz z Włoch który dał mojej teściowej 40 letnie wino się nie zna, bo twierdzi że wino nie może dotykać korka. Ciekawe...
Jestem prawie abstynentem, a też wielokrotnie słyszałem, że korek powinien być cały czas w winie, aby nie wysechł... Jak widziałem w sklepach (z wyposażeniem domu itp.), u znajomego, czy na filmach to wszędzie stojaki były poziome.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

M_longer pisze:
SERVATOR pisze:Butelki zakorkowane prawdziwym korkiem naturalnym należy trzymać w pozycji leżącej po to żeby korek się nie rozsychał a wino nie wietrzało. Przy korkach aglomerowanych (plastikowych) takiej konieczności nie ma.
No to w takim razie winiarz z Włoch który dał mojej teściowej 40 letnie wino się nie zna, bo twierdzi że wino nie może dotykać korka. Ciekawe...
To może odlał jej je prosto z beczki i zatkał jakimkolwiek korkiem?
A może chce żeby wino się lekko przewietrzyło?
Jedno jest pewne. Jak tego wina Twoja Mama nie chce teraz pić, to niech je odkorkuje, spróbuje, ponownie zakorkuje (co bez korkownicy proste nie jest) i trzyma tak jak pokazałem. W wielu winnicach świata trzyma się wino pod kątem ale korkiem do dołu...
A stare piwnice możesz obejrzeć choćby TU.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#7 Post autor: CamelXP »

Większość stojaków na wino jakie widziałem, w tym ten który mam, są poziome, lub nawet lekko pochyłe w kierunku szyjki.

Co do twojego MOC'a, spełnia swoją rolę, miał się rzucać w oczy i się rzuca ;) Pan kelner jest jak najbardziej na miejscu. Mnie się podoba. Pokuś się o wersję na dwanaście butelek ;)
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Pomysł na stojak na wino podoba mi się. Jednak wg mnie jest za bardzo pstrokaty. Za dużo namieszałeś tych kolorów, jeszcze jakiś tam róż wstawiony. Przez tą pstrokaciznę MOC stracił swój urok na niekorzyść, ale to tylko moje zdanie i ktoś może się z nim zgodzić lub nie :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

W istocie... idea fajna ale brak mu troche eleagancji... jednostajny, ciemny kolor dodałby mu uroku.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Toż to właśnie chodziło o to żeby pokazać, że można budować z tego co się ma pod ręką.
Ludzie, którzy nie mają takiego kontaktu z Lego jak my mogliby stwierdzić, że to nie dla nich bo oni nie mają tylu klocków "jednego" koloru. ;)
No ale pewnie skuszę się na zbudowanie czegoś "poważniejszego". :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Pomysł dobry, do wykonania mogłeś się trochę bardziej przyłożyć. Kolorystyka, cóż, nie skomentuję bo musiałbym później sam sobie dać ostrzeżenie :)
Lepszym przykładem na budowę z czegokolwiek są one-set-moce. To jest strasznie ciężkie w odbiorze.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ