Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
60054 Light Repair Truck
Autor Wiadomość
ZepsutyKlocek 

Wpisy: 49
Wysłany: 2014-12-17, 22:53   60054 Light Repair Truck

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014.
Liczba klocków: 95 elementów
Liczba figurek: 1
Zawartość pudełka : 2 woreczki z klockami + klocek podwozia + najlejki
Cena : 39,99zł ( cena katalogowa)

Pomarańczowy wóz naprawczy elektryków. Mi się osobiscie bardzo podoba, a co Wy o nim sądzcie? Przejdźmy dalej..

Opakowanie:
Małe, typowe dla zestawów za tą cene. Przewaga niebieskiego , na przodzie zailustrowany samochód a na odwrocie kilka scenek i reszta poszczególnych modelii tej serii.

Instrukcja:
Dokładnie jedna ksiączeczka posiadająca 33 strony.

Minifig:
Pan z brodą i okularami. Typowy pracownik ubrany w niebieski koszulkę z kieszonkami. Kask czerwony. Robotnik posiada młotek jak i klucz.

Gotowy model:
Osobiscie podoba mi się nieziemsko. Jest świetny, ładny kolor. Wysięgnik obraca się i składa się jak prawdziwy więc nie ma problemu wyciągnąć go na daną wysokość - można nisko i wysoko a i tak będzie się mocno trzymał. Naklejki są ładne, nie ma przepychu i świetnie dopełniają ten samochodzik. Drzwi się otwierają, lusteka są ładne i zgrabne. Fajne też jest to że samochód posiada dwa zaczepy na narzędzia co daje komfort że łatwo nie odpadną ani nie są rzucone luzem.

Za:
* Świetna kolorystyka
* Mało najkelek które są fajne (dokładnie 3 najkejki wraz z rejestracją)
* Solidny wysięgnik
* Jest dopełniony i każde miejce jest dobrze zagospodarowane

Przeciw:
* światła z tyłu mogłyby być innej barwy aby bardziej kontrastowały z całym zestawem
* Szkoda że latarnia nie ma jeszcze zółtego światła

Podsumowanie:
Jeśli miałbym go kupić jeszcze raz to na pewno bym to zrobił. Jest to na prawdę udany samochodzik i polecam go każdemu. Fajnie wykonana latarnia. Wydaje mi się że jak za tą cene to posiada on całkiem ciekawe elementy. Jest to mały zestawik którego nie powstydziłby się żaden AFOL :)

Postarałem się troche ze zdjęciami, wyszły już lepsze niż poprzednio :) Przynajmniej tak mi się wydaje.
Ostatnio zmieniony przez Innos 2014-12-20, 01:37, w całości zmieniany 2 razy  

Kruk 

Wpisy: 453
Wysłany: 2014-12-18, 00:18   

Ja dodam od siebie że był ostatnio w biedronce po 29.99 więc się skusiłem i również jestem z zestawu bardzo zadowolony, choć wydaję się trochę za wąski :)

Kocur 
VIP

Wpisy: 805
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-12-18, 07:57   

Recenzja spoko, chyba większość istotna została pokazana i zdjęcia lepsze niż ostatnio :)
Przedostatnie ujęcie super - fotografia artystyczna :)
ZepsutyKlocek napisał/a:
* światła z tyłu mogłyby być innej barwy aby bardziej kontrastowały z całym zestawem

wystarczyłby szary pasek oddzielający czerwone światła od pomarańczowego lakieru.

Szeroki na jednego ludzika (4 studs), nikt nie może jechać obok kierowcy - to trochę standard, a jednak zawsze jest smutne.
Najbardziej w całym zestawie poza wspomnianą szerokością nie podoba mi się mocowanie narzędzi - niszczy aerodynamikę pojazdu i powinny być gdzieś na pace zamontowane, ewentualnie na tylnej ścianie kabiny lub na samym końcu samochodu.
The world is by far much bigger!
- Samael

yoshi82 

Wpisy: 139
Wysłany: 2014-12-18, 09:18   

Witam.
Zdjęcia faktycznie lepsze niż ostatnio. Recenzja jak poprzednia, krótka, zwięzła i na temat. Moi synowie mają ten zestaw i z punktu widzenia 2,5 i 4,5 latka jest bardzo bawialna. Zestaw naprawdę fajny, z minusów ogólnie cały ten sygnalizator jakiś taki widoki niedorobiony.
Obserwując swoje dzieci, to zestawy w kolorze pomarańczowym są bardzo bawialne :)

Stelario 
VIP

Wpisy: 1156
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-12-23, 21:37   

Całkiem fajny model i o dziwo udało im się nawet drzwi do niego wsadzić. Podoba mi się wysięgnik. Ale co on w końcu naprawia sygnalizator czy lampe :). Powinny być moim zdaniem 2 oddzielne a nie jakiś taki twór.

gmkkk 
VIP

Wpisy: 935
Wysłany: 2014-12-23, 21:56   

Nie składałem tego zestawu i dopiero Stelario zwrócił moją uwagę na ten twór - no tu już TLG przegięło w swojej oszczędności tworząc ten latarnio - sygnalizator...może warto isć dalej i wzorem tworzenia ścianek zamiast domków zaczną zamiast samochodów dawać tylko ich połówki? będzie łatwiej minifigi wkładać do środka a jakie oszczędności na kółkach i klockach! Trzeba by zgłosić jakiś pomysł racjonalizatorski w tej sprawie (kiedyś za takie coś to dostawało się premie;) i wszyscy byli zadowoleni - racjonalizator, zakład pracy i dodatkowo przełożony pracownika).

ZepsutyKlocek 

Wpisy: 49
Wysłany: 2014-12-23, 22:46   

Na moje oko to sygnalizator pasów dla pieszych z lampą. :P chociaz szczerze mówiąc mogli sobie jedną z tych dwóch rzeczy darować.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu