[MOC] [1000] Traktor leśny

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

dirtzone pisze:Duże rozmiary, dobry wygląd, przypomina coś prawdziwego i spora ilość mniej lub bardziej potrzebnych bajerów. To wszystko przy mocno ograniczonym budżecie... nadałbyś się do pracy w LEGO :P
Nie chcieli mnie. Życie...

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

Strasznie podoba mi się Twoja praca.

Jak w każdej rywalizacji - czy to MOC miesiąca czy nawet "Zbuduj mini TrTr" zawiesiłeś poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie i dlatego z miejsca powinieneś być zdyskwalifikowany za nieprzepisowo ładny model :)

Żeby nie było tak słodko to przyczepię się do mocowania chwytaka - zawiesiłeś go tylko na pionowym pinie? I to chyba jeszcze na tym gładkim? Fabryczny zestaw techniks na pewno nie miałby takiego niedociągnięcia :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#18 Post autor: dmac »

Komplement "wygląda jak prawdziwy zestaw" jest oczywiście w pełni zasłużony, ale jest ubocznym skutkiem ciekawej tendencji: prawie nikt już nie buduje z Technica w typowo Technicowym stylu :) . Co lepsze prace wyraźnie ciążą w stronę Model Team; klasyczny Technic staje się rarytasem.

Świetna praca, która nie wiem już który raz przypomina mi, że powinienem zbudować coś fajnego z korbkami i pompkami, a nie jak ostatnio - wszędzie tylko silniki, zdalne sterowanie itd. Niech żyje stara szkoła! ;) (Choć nazywanie "starą szkołą" modelu zbudowanego nieparzyście z liftarmów i paneli dość ciężko przechodzi mi przez klawiaturę :D .)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

noniusz pisze:Jak w każdej rywalizacji - czy to MOC miesiąca czy nawet "Zbuduj mini TrTr" zawiesiłeś poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie i dlatego z miejsca powinieneś być zdyskwalifikowany za nieprzepisowo ładny model :)
Wiesz co, sam się zastanawiam jak to jest. Jak męczę się z modelem typu TGS to jest straaasznie nudne czasami, bo człowiek chce żeby to wyglądało jak najlepiej, i dopracowuje szczegóły, przebudowuje N-dziesiąt razy itd. A taki konkurs to budowa na szybko, bez zamawiania klocków ze świata. I nawet mi się to podoba, bo dzięki temu wpadłem na pomysł jak przerobić obecnie zaczęty model.
noniusz pisze:Żeby nie było tak słodko to przyczepię się do mocowania chwytaka - zawiesiłeś go tylko na pionowym pinie? I to chyba jeszcze na tym gładkim? Fabryczny zestaw techniks na pewno nie miałby takiego niedociągnięcia :)
Koszty :)
Dzięki temu że tutaj zawiesiłem go na pinie, gdzie indziej mogłem dołożyć dwa panele.
dmac pisze:Komplement "wygląda jak prawdziwy zestaw" jest oczywiście w pełni zasłużony, ale jest ubocznym skutkiem ciekawej tendencji: prawie nikt już nie buduje z Technica w typowo Technicowym stylu :) . Co lepsze prace wyraźnie ciążą w stronę Model Team; klasyczny Technic staje się rarytasem.
Nigdy nie lubiłem dziurawych modeli. Serio. Ten konkurs to straszny ból, bo się czułem jak Benek - to bym wziął, i to, nieee, nie możesz zbudować po swojemu...
dmac pisze:Świetna praca, która nie wiem już który raz przypomina mi, że powinienem zbudować coś fajnego z korbkami i pompkami, a nie jak ostatnio - wszędzie tylko silniki, zdalne sterowanie itd. Niech żyje stara szkoła! ;) (Choć nazywanie "starą szkołą" modelu zbudowanego nieparzyście z liftarmów i paneli dość ciężko przechodzi mi przez klawiaturę :D .)
Oj ja mam mocne postanowienie wsadzenia do kolejnej ciężarówki 4-5 zaworów pneumatycznych.

Dodałem model na Rebrickable:
http://rebrickable.com/mocs/M_longer/fo ... th-trailer

Arbaal
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-07, 12:19
Lokalizacja: Kraków - Alwernia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Arbaal »

Gratuluję wygranej w konkursie!
Instrukcja pobrana! Ten traktor jest tak idealny, że pewnego dnia kupie elementy i go zbuduję :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#21 Post autor: legosamigos »

Jakiś znajomy traktor ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: BONBINI »

legosamigos pisze:Jakiś znajomy traktor ;)
Ciekawe czy budowany w tym samym czasie co ten M_Longera? ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#23 Post autor: legosamigos »

Przypuszczam, że zdecydowanie po publikacji instrukcji M_longera :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#24 Post autor: Maciej Drwięga »

Nie wiem, czy to uznasz za komplement, ale wygląda jak oficjalny zestaw. Bardzo mi się spodobał!
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#25 Post autor: M_longer »

Maciej Drwięga pisze:Nie wiem, czy to uznasz za komplement, ale wygląda jak oficjalny zestaw. Bardzo mi się spodobał!
Cieszę się :)

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#26 Post autor: Endrju_88 »

Wykonanie świetne swoją drogą, ale sam pomysł przeniesienia zabawki na LEGO - dla mnie świeży. :-)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#27 Post autor: Bricksley »

Endrju_88, zabawka raczej była tu tylko pośrednikiem gdyż maszyna taka wszakże istnieje, nawet Longer o tym pisał w pierwszym poście ;)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ