[MOC] Kamper

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

[MOC] Kamper

#1 Post autor: solic »

Obrazek

Kampery w ofercie Lego pojawiały się niejednokrotnie, ale w serii city, ostatnio friends i oczywiście jest exclusiv VW camper. Natomiast w technicu nigdy czegoś takiego nie było.

Załóżmy tak hipotetycznie, że w ramach szerzenia równouprawnienia ktoś w TLG wymyślił, aby przybliżyć serię technic płci pięknej. Ale przecież dziewczyny nie będą bawiły się koparkami czy offroaderami. No i nie może być przesadnie skomplikowanych mechanizmów - trzeba dać im szansę samodzielnego poskładania. I oczywiście gotowy model musi być bawialny. Bawialność w tym wypadku niekoniecznie powinna polegać na mnogości zmechanizowanych funkcji, lecz bardziej na wyposażeniu. I jeszcze żeby tematyka zestawu wywoływała jakieś przyjemne skojarzenia... na przykład wakacyjne. Da się w ogóle taki zestaw stworzyć? Ciężko stwierdzić, ale spróbować warto.

Dobra, dość teorii, zapraszam do krótkiej prezentacji kampera.
Przód jak u typowego dostawczaka, jest tu może trochę z fiata ducato. Nad kabiną charakterystyczna sypialna nadbudówka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kamper ma otwierane drzwi i bagażnik. Otwierany jest też dach - w końcu model ma być bawialny.

Obrazek Obrazek Obrazek


Wnętrze z wyposażeniem (a przynajmniej na tyle na ile technic nadaje się do odwzorowania wyposażenia wnętrz). Podstawowe funkcjonalności są zachowane, czyli miejsce do spania, kuchnia i namiastka salonu z kanapą i telewizją.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A jak już się przyjedzie na kemping to szkoda siedzieć w środku, lepiej na świeżym powietrzu. W tym celu przydadzą się składane meble kempingowe, które znajdują się w bagażniku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Ponieważ to technic, więc coś powinno się ruszać. Najlepiej niech jeździ i skręca. Silnik PF L do napędu i serwo do skrętu w zupełności wystarczą.

Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystkie funkcje zostały przedstawione na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=FO1O2weJFbc

Cała galeria będzie tu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=551227

Z kronikarskiego obowiązku podam jeszcze parę danych technicznych:
Napęd: PF L , przełożenie 28:20
Skręt: PF serwo
Wymiary: szerokość 15 studów (bez lusterek), wysokość: 21,5 studa, długość 47 studów.
Ilość elementów: 1039

Dziękuję za uwagę.

PS. bardzo ubolewam nad brakiem technicfiga płci żeńskiej, bardzo by się przydał do tego modelu.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mrosik »

Nieźle śmiga. Kampera z technika jeszcze nie widziałem, fajny pomysł. Duży plus za wnętrze oraz zestaw wypoczynkowy.
Przypomniałeś starą zabawkę Wadera: białego mercedesa kampera (poprzednik sprintera). Może dorobiłbyś przyczepia z łodzią?

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#3 Post autor: dirtzone »

w pierwszym momencie jak go zobaczyłem, skojarzył mi się z Mercedesem MB100 :)

Obrazek

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Super! :)
Brakuje mu jednak z tyłu ROWERÓW! To coś co dla mnie rozróżnia kampery od dostawczaków. ;)

Turystyczny sprzęt (a zwłaszcza fotele) są genialne.
BTW. Nie chce Ci się zrobić do tego wszystkiego instrukcji?
Ostatnio zmieniony 2014-12-31, 08:22 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#5 Post autor: solic »

Dzięki za komentarze.

Mrosik, przyznam, że w całym modelu najbardziej zadowolony jestem ze składanych krzeseł:)
Co do przyczepy to hak już jest, więc zawsze można pokusić się o ciąg dalszy.

dirtzone, faktycznie, wprawdzie u mnie maska jest bardziej pochyła, ale układ świateł jak w tym mercedesie.

SERVATOR wiem, że rowerów brakuje, chiałem je zrobić (przynajmniej jeden). Ale w skali technicfiga to jest ciężka sprawa. Przede wszystkim problemem jest brak kół - jakiekolwiek się weźmie są za grube. Najbardziej pasowały te:
Obrazek
ale i tak są dalekie od ideału. Bez opon wyglądały na za bardzo "drewniane".

Co do instrukcji to będę szczery - nie chce mi się;) Wystarczy mi prawie dwugodzinnego liczenia części.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#6 Post autor: SAMOLOT »

Super. Oryginalny pomysł i pięknie wymodelowany pojazd. Technicowy model robiący wrażenie bez nadmiaru funkcji i silników nie jest łatwo zrobić. Tobie się udało.
Idź za ciosem rób przyczepę z jachtem, skuterem, Fiatem 500 czy czym tam chcesz.

ODPOWIEDZ