Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Śmieciarka VOLVO FM340
Autor Wiadomość
Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2878
Wysłany: 2014-12-30, 15:57   

Kruk napisał/a:
Czy ja dobrze rozumiem, prawie 5 kg na jedną L'kę o_O ? Ona tam kona z bólu przy takiej masie.
Przy jeździe po równej powierzchni nie ma problemu. Przełożenie jest tak dobrane, że przy maksymalnych obrotach jeździ przyjemnie dla oka i nie ma ryzyka spadnięcia modelu ze stołu. Chciałem też aby cofanie do śmietników (zwłaszcza kontenera - zobacz od 12:20: http://www.youtube.com/watch?v=3iVn59fAfnU ) było możliwie precyzyjne. No i oczywiście pilot kolejkowy, żeby model nie skakał jak żaba ;)

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

nisiia 
Administrator

Wpisy: 876
Wysłany: 2014-12-30, 16:02   

A robi "piii piiii piiii" jak cofa? ;)

Cieszę się, że w końcu udało Ci się skończyć ten model. Na funkcjonalnościach się nie znam, ani na śmieciarkach, ale kolor ładny ;)
Żbik napisał/a:
choć w dyferencjale połamałem szare zębatki (co ciekawe beżowe wytrzymały tę samą próbę).

Pamiętam. Strasznie stresujące przeżycie :D

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2086
Wysłany: 2014-12-30, 16:45   

Żbik napisał/a:
choć w dyferencjale połamałem szare zębatki (co ciekawe beżowe wytrzymały tę samą próbę).
Mówiłem, że wytrzymają :D
Ważna data do zapisania - Volvo ukończone. Nie będę się czepiał braku filmu, bo to buduje napięcie.
Teraz muszę zobaczyć ukończony model w akcji, bo mnie jara straszliwie :)
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Pietruch 

Wpisy: 1379
Wysłany: 2014-12-30, 17:50   

W końcu się doczekałem. :) Jak zwykle efekt końcowy powala, funkcjonalność i wspaniały wygląd to Twój rozpoznawalny styl Żbiku. Nawet gdybym postępu prac nie śledził to jestem pewny że od razu bym rozpoznał Twoją konstrukcję. Strasznie mi brakuje filmu, ale skoro obiecałeś to trzeba być tylko cierpliwym. :) Super!

Bricksley 

Wpisy: 143
Wysłany: 2014-12-30, 18:21   

Żbik napisał/a:

A które szare? Jak stare light gray, to jakośnie ma co się specjalnie dziwić. U mnie zawsze najlepiej się sprawowały LBG, tanowe mają tendencję do odkształceń (ukosowanie) zębów.

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5157
Wysłany: 2014-12-30, 18:40   

Żbik napisał/a:
Przy jeździe po równej powierzchni nie ma problemu. Przełożenie jest tak dobrane, że przy maksymalnych obrotach jeździ przyjemnie dla oka

Chętnie to zobaczę. Mam właśnie na warsztacie to co poniżej, i dwa PF L wpięte bezpośrednio do kół mają problem żeby to jakoś rozpędzić.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3263
Wysłany: 2014-12-30, 22:11   

Myślałem, że nie będzie efektu WOW, ale jednak jest :) Długo to budowałeś, ale w końcu się doczekaliśmy. Tak jak przedmówcy pisali brakuje znaczka Volvo, tym bardziej, że jest okazja z zestawu 42030. Razi troszeczkę ta wielokolorowość niebieskiego, by były w 1 odcieniu, no ale na to nie mamy wpływu. Również czekam na film
Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2014-12-30, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  

MarcinMK 

Wpisy: 390
Wysłany: 2014-12-30, 22:12   

Praca pierwsza klasa. Prezentuje się pięknie... chromy, kolory, nawet śmietnik genialny. Czekamy na film!

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2014-12-31, 13:10   

Zważyłem - model z baterią waży 4,96 kg, z balastem:

(443 gramy, więc gdyby chcieć zastąpić ołowiane pręty musiałbym mieć 8 tych LEGOwych obciążników): 5,4 kg.

=====

Zdjęcia zimowe :)

Sesja krótka, bo baterie i w modelu i w aparacie padły w 5 minut :D

Dziękuję wszystkim za komentarze. Film wrzucę najszybciej jak się tylko da.

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

RacingFan 

Wpisy: 112
Wysłany: 2014-12-31, 15:36   

Model fenomenalny, powiedziałbym identyczny z naturalnym. Mam nadzieję, że działa tak jak wygląda, choć spodziewam się, że tak będzie.

Mam tylko jedna uwagę odnośnie prezentacji. Sugerowałbym jednak założenie osobnego tematu dla prezentacji i opisu modelu, a temat WIP zalinkować jako dodatek/ciekawostkę. Po pierwsze dlatego, że będzie bardziej przejrzyście i pojawi się na stronie głównej, po drugie dlatego, że jak ktoś będzie chciał za jakiś czas ponownie przejrzeć temat śmieciarki, to nie będzie mu się chciało wertować ponad 20-stronowego wątku i się zniechęci i oleje, a po trzecie teraz wygląda to tak jakby pokazanie ostatecznej wersji było zrobione od niechcenia i z łaską. Takie moje zdanie.

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2014-12-31, 15:48   

michal_forest napisał/a:
Mam tylko jedna uwagę odnośnie prezentacji. Sugerowałbym jednak założenie osobnego tematu dla prezentacji i opisu modelu, a temat WIP zalinkować jako dodatek/ciekawostkę. Po pierwsze dlatego, że będzie bardziej przejrzyście i pojawi się na stronie głównej, po drugie dlatego, że jak ktoś będzie chciał za jakiś czas ponownie przejrzeć temat śmieciarki, to nie będzie mu się chciało wertować ponad 20-stronowego wątku i się zniechęci i oleje, a po trzecie teraz wygląda to tak jakby pokazanie ostatecznej wersji było zrobione od niechcenia i z łaską. Takie moje zdanie.
Taki miałem plan na początku... Hmm, no jeszcze raz to przemyślę :)

Cevillus 

Wpisy: 552
Wysłany: 2014-12-31, 15:56   

Gratuluję udanego projektu i dużej cierpliwości przy jego budowaniu :)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5271
Wysłany: 2014-12-31, 15:58   

Cytat:
Taki miałem plan na początku... Hmm, no jeszcze raz to przemyślę :)

Wiesz, dziwnie wygląda sytuacja w której model budowany ponad rok, który pochłonął masę czasu i klocków, po skończeniu jest zaprezentowany na zasadzie "a macie tu kilka zdjęć". Sam to przerabiałem i zrobienie prezentacji zajęło mi kilka dni, ale te kilka dni przy kilku miesiącach już nie robiły różnicy.

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2014-12-31, 16:04   

No dobrze, założę drugi wątek.

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2014-12-31, 16:12   

Koniecznie nowy wątek i w prezentacji link do tematu WIP. Taki model na to zasługuje :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu