Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Śmieciarka VOLVO FM340
Autor Wiadomość
Kruk 

Wpisy: 471
Wysłany: 2015-01-05, 13:00   

Ja dodam jedną uwagę, fakt model jeździ na tej L'ce w miarę ale jak już mała przeszkoda z slopa była to prawie stanęła w miejscu, moim zdaniem powinna być Xl'ka jako napęd, a tak to bombowo działa, słaby film może trochę i tak jak przedmówcy zauważyli że jednak dla takiej pracy przydałoby się zrobić dobry film ( może niech ktoś weźmie dobra kamerkę na Pyrkon to skręcicie coś dobrego i się później obrobi ), ale tak to ekstra normalnie, powiedz Żbiku, dużo miejsca jest w pace na śmieci? No co mogę dodać, praca jedna z lepszych jakie dotąd widziałem :). Masz mój głos na MOC miesiąca :D.

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5645
Wysłany: 2015-01-05, 13:09   

Znakomicie działają wszystkie funkcje, świetna robota Żbiku :)

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2878
Wysłany: 2015-01-05, 13:20   

Mrosik napisał/a:
Czy model nie wyszedł ciut dłuższy niż oryginał po zeskalowaniu?
Ciężko powiedzieć, bo nie miałem dokładnych wymiarów śmieciary. Zabudowę robią w wielu wersjach długości, zależnie od długości ramy pojazdu-nosiciela. Na oko przymierzyłem taką budę i do niej zrobiłem podwozie (jak się potem okazało, krótsze być nie mogło jeśli przy zawieszeniu chcieć upchnąć te mechanizmy, które tam mam, czyli serwo do skrętu i rozłączanie skrętu osi trzeciej).
Kruk napisał/a:
Ja dodam jedną uwagę, fakt model jeździ na tej L'ce w miarę ale jak już mała przeszkoda z slopa była to prawie stanęła w miejscu, moim zdaniem powinna być Xl'ka jako napęd
No można dać, tylko do jazdy po płaskim podłożu L w zupełności wystarczy.
Kruk napisał/a:
powiedz Żbiku, dużo miejsca jest w pace na śmieci?
Około 1/3 długości, resztę zajmują mechanizmy. Wystarczy, bo "funkcje śmieciowe," choć efektowne, są mało efektywne - nie ta siła, nie ta szczelność prasy itd. Fasolę też można ładować ale jak któraś się zaklinuje, to można klocki połamać, a tego byśmy chcieli uniknąć :)

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

Bricksley 

Wpisy: 143
Wysłany: 2015-01-05, 14:46   

Podoba mi się ta uniwersalność uchwytu do różnych rodzajów pojemników. Fajnie do zmontowane w jedną całość jest :)

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2015-01-05, 15:28   

Karol napisał/a:
Podoba mi się ta uniwersalność uchwytu do różnych rodzajów pojemników.
Te oldschoolowe śmietniki chwytane po bokach zawsze mi się podobały. Jako dzieciak nie mogłem się nadziwić jak sprawnie idzie chwytanie i puszczanie ich przez te widelce. W klockach nie bardzo się da oddać ich kształt, więc są takie pokraki jak widać. No ale działają :)

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

BONBINI 

Wpisy: 302
Wysłany: 2015-01-05, 17:22   

Pokłony i chylę czoła za tak piękny model :-D Rewelacyjnie wszystko działa, a chwytaki-pokraki robią robotę ;-)

Filus 

Wpisy: 586
Wysłany: 2015-01-05, 18:31   

Estetyka modelu rewelacja. Funkcjonalności również. Co prawda nie udzielałem się zbytnio, ale starałem się śledzić postępy. Na mnie jednak największe wrażenie zrobiło zdjęcie w ciemności. Naprawdę świetnie to wygląda na tym zdjęciu;). Gratuluje świetnego modelu.

Pietruch 

Wpisy: 1379
Wysłany: 2015-01-05, 19:20   

Rewelacja! Działa idealnie, jestem pod ogromnym wrażeniem odwzorowania funkcji prawdziwej śmieciarki - zwłaszcza opcja zgarniania śmieci do odwłoka. Jeżeli chciałbyś pokazać pracujące zawieszenie publiczności to mógłbyś zrobić jakieś nieduże półokrągłe garby, tak żeby się nie męczył a jednocześnie wykorzystał pełny skok zawieszenia. Żbiku, a bawiłeś się podjeżdżając śmieciarką pod kontenery bez używania 'Ręki Boga'? Da się? :)

Żbik 
Administrator

Wysłany: 2015-01-05, 19:39   

Pietruch napisał/a:
a bawiłeś się podjeżdżając śmieciarką pod kontenery bez używania 'Ręki Boga'? Da się? :)
Na filmie nie było lipy. Pomogłem sobie w ten sposób, że z przypasowanej pozycji odjechałem i wróciłem. Żeby cofać tak bez ustawki, to trzeba by zwęzić ten axel, który opiera się na śmieciarce. Teraz ma on 16 studów szerokości - tyle samo co wnętrze odwłoka. Zostaje milimetr luzu, a to za mało na swobodny manewr.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2220
Wysłany: 2015-01-05, 20:20   

Popatrz na pewne forum, gdzie jest podlinkowany pewien temat o fotografowaniu mocy. Film z kontenerem jest prawie jak zdjęcie. :) Bo faktycznie ten model podbije świat. Warto jeszcze ze 100 góra 200 PLN wydać na akcesoria do filmowania. Ze dwie żarówki i będziesz miał dzień w domu. :)

Model urzekający. Bije chyba nawet holownik.
Ostatnio zmieniony przez Jellyeater 2015-01-05, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2086
Wysłany: 2015-01-05, 21:31   

A jak pięknie siada tyłek przy podnoszeniu tego wielkiego kontenera - to jest materiał na MOC roku. Pozamiatane już na początku stycznia :D
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Ostatnio zmieniony przez Kubrick 2015-01-05, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2015-01-05, 21:40   

Kubrick napisał/a:
Pozamiatane już na początku stycznia :D

Jest zgłoszony do grudnia :)

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2110
Wysłany: 2015-01-05, 22:15   

Chciałbym dodać, że Główna Księgowa obejrzała cały filmik i jest pod wrażeniem :) .
(A rzadko się zdarza, żeby wytrwała do końca filmiku ;) .)

Mateusz92 

Wpisy: 384
Wysłany: 2015-01-05, 22:45   

Nie chciałem się wypowiadać póki nie zobaczę filmu. Oglądem i jestem pod ogromnym wrażeniem. MOC po zdjęciach wyglądał super, a jak widać co i jak działa to prezentacja jeszcze bardziej zyskuje. Dla takich maszyn chce się zostać śmieciarzem :)

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3263
Wysłany: 2015-01-05, 23:43   

Powiedz Marcinie, do czego służy ta niby rama czy jak to nazwać, co wyskakuje w 1`19 sek.? Przy oglądaniu filmu wyłączyłem muzykę, bo ni nie pasowała, ale to rzecz gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu