[MOC] Crawler crane

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 2014-01-13, 00:21
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: przemo

 

[MOC] Crawler crane

#1 Post autor: Przemo »

Witam wszystkich. Prezentuję wam model zbudowany na konkurs "Konstrukcja Technic" w kategorii I do 2000 elementów.

Obrazek

Dane techniczne:
Ilość elementów - <2000
Ilość silników - 1PF L
Bateria - 1
Wysokość - 1,4 m

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przyznam się, że dźwig został zbudowany w 5 dni przez co ma wiele niedociągnięć ale chciałem zdążyć na konkurs. Założyłem że chcę zbudować coś jak największego przy dość ograniczonej ilości klocków dlatego padło na dźwig kratownicowy.

Wszystkie wyciągarki napędzane są przez jeden silniczek przez skrzynię rozdzielczą. Każda wyciągarka jest niezależna gdyż mają swoje "skrzynie".

Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystko działa poprawnie tylko trzeba dokładać/odejmować przeciwwagę aby się nie przewrócił. Po dodaniu dodatkowej baterii i 6 ciężarków dale radę podnieść traktorka 9393 :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria
Ostatnio zmieniony 2015-01-02, 19:50 przez Przemo, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#2 Post autor: Forsil »

Bardzo fajny dźwig. Na pewno bym kupił taki zestaw ze względu na liftarmy i gąsienice.

Jakie ma rozmiary?
Będzie film?
Ostatnio zmieniony 2014-12-31, 19:42 przez Forsil, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 2014-01-13, 00:21
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: przemo

 

#3 Post autor: Przemo »

Dodałem nowe zdjęcia.
Wysokość to około 140cm , samo podwozie 30cm długości.

Co do filmu to mam takie coś. Wyciągarki są dość wolne a przez wielokrążki wszystko działa dość wolno i nie wiem czy jest sens to nagrywać.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Przemo pisze:Wyciągarki są dość wolne a przez wielokrążki wszystko działa dość wolno i nie wiem czy jest sens to nagrywać
W najwolniejszych momentach zawsze możesz przyspieszyć filmik (oczywiście dodając o tym info). Przy MOCach Technic film jest ich integralną częścią, a jego brak może tylko sugerować, że maszyna nie działa tak jak powinna.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mrosik »

Daj filmik jak podnosisz traktorek, bo to jest właśnie cała magia w żurawiu kratownicowym.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Niestety z filmiku dowiedziałem się tylko tyle, że ruszają się gąsienice oraz działa obrotnica ręcznie sterowana, także nie poraził mnie swoją wielkością ani funkcjonalnością ten żuraw
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 2014-01-13, 00:21
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: przemo

 

#7 Post autor: Przemo »

Ok. Mam filmik z podnoszenia traktorka. Nie podnosiłem z ziemi bo i tak trwa to dość długo. Przy obracaniu widać że jest trochę niestabilny ale to te niedociągnięcia wynikające z pośpiechu.
Zbudowałem też takiego żurawia, ale niestety działał jeszcze wolniej. Ogólnie ciężko mówić o funkcjonalności maszyn tej wielkości z klocków. Mimo to mam nadzieję, że mój kolejny żuraw będzie lepszy :)
Ostatnio zmieniony 2015-01-03, 19:04 przez Przemo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ