[MOC] Dragon Trike

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Dragon Trike

#1 Post autor: JAREMA. »

Dragon Trike

Obrazek

Witam wszystkich na odsłonie mojego pierwszego MOCa. Jestem Łukasz i choć udało mi się dostać jakiś czas temu do grona Lugpolowiczów dopiero teraz zdecydowałem się dać znać o swoim istnieniu.
Model ten powstał na zasadzie dokładania kolejnych elementów bez żadnego uprzedniego planowania, jako pierwsze powstały tylne światła pomiędzy oponami a potem narodził się pomysł smoka.
W miarę możliwości starałem się zachować proporcje i "styl" oraz upchnąć chociaż podstawowe funkcje jak napęd czy skręt. Zdaje sobie sprawę że zdjęcia nie są z wysokiej półki ale jest to wszystko na co mnie stać w tej chwili :)

Funkcje:
- jazda przód/tył
- skręty prawo/lewo
- działające atrapy silników V16 :)

Do napędu użyłem dwóch sprzężonych silników "L" a za skręt odpowiada servo.
Nie jestem do końca zadowolony z układu skrętu ze względu na jego promień ale jakoś inaczej ciężko było mi to poskładać.
Wymiana baterii nie została na początku przewidziana tak więc po rozładowaniu sporo czasu zajęła wymiana. Model bardziej podoba mi się wizualnie gdyż jego działanie pozostawia wiele do życzenia (filmik z jazdy zamieszczę później).

Mam nadzieję że przychylnie spojrzycie na moją pierwszą pracę ponieważ sam znalazłem na zdjęciach wiele błędów jak źle ukierunkowany klocek i brakujący liftram po wymianie baterii, wybaczcie a tymczasem kilka miniatur i link do galerii na BSie, Pozdrawiam

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Galeria
Ostatnio zmieniony 2015-01-02, 18:34 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Jest niebrzydki. Najbardziej podoba mi się bak i czarne elementy które sprawiają, że z boku przypominają one sakwy.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Ma coś w sobie... i to takiego, że wydaje się jakby mruczał...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ