[MOC] 5# Hero of Air

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] 5# Hero of Air

#1 Post autor: KUKUS »

Dobra wiadomość jest taka, że powoli zbliżamy się do końca humanoidalnych postaci. A zła - że to jeszcze nie koniec! ;D



5. Bohater Powietrza
Obrazek

BRICKSHELF
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Wątek na QQS-owym, w którym dodatkowo nieco o historii bohatera.


Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Pierwszy Lider jest zielony? Cóż, dawno temu przy recenzji pewnego zestawu wspomniałem, że zielony Lewa Nuva był – i wciąż jest – moim ulubieńcem, dlatego wydało mi się to naturalne, aby zielony heros był w jakiś tam sposób wyróżniony.

Tak sobie teraz myślę, że zamiast skrzydeł dałbym mu na plecach flagę – taką, jaką nosili Mistrzowie Ostrzy w Warcrafcie III, a w miejsce jego miecza widziałbym katanę:
Obrazek
Problem jednak był taki, że z dostarczonych mi przez Lego części trudno ją było wymodelować.


Garść dodatkowych fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


I na koniec - wiem, że postać nie różni się wiele od Ciemnego Lorda, ale taką miałem jej wizję - skrzydlatego wojownika (w końcu to bohater powietrza!) z mieczem trzymanym w prawicy. Ciemny Lord miał być herosem posiadającym zlepek mocy niektórych herosów - skrzydła, jak u prezentowanego tu Pierwszego czy miecz, taki jak u Bohatera Ognia.

Dla ludzi z BW - miałem koncepcję, że miecz ognia zadaje większe obrażenia niż miecz "powietrza".

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Brodę z tych części wymodeluj ;) wtedy to i flagę wymodelujesz...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Szerszen pisze:Brodę z tych części wymodeluj ;)
Qrcze, teraz wpadłem na pomysł, że z tych przezroczystych elementów (co to tworzą ostrze noża) można wymodelować ciekawą brodę :/ Ewentualnie wziąć takie elementy, ale od Protektora Lodu (biel wymieszana z niebieskim), wtedy wyjdzie taki siwy dziadek ;)

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mutran »

Widzę naprawdę wielki fan Warcrafta :D
Flagę na pewno dałoby się wymodelować.
Miecz takie chucherko ;/

No to z podstawowych został jeszcze Ziemia i Lód (Dark Lord'a liczą jako żywioł Mroku który jest kanoniczny, ale nie podstawowy :) )
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Mutran pisze:Widzę naprawdę wielki fan Warcrafta :D
Nawet własną kampanię zrobiłem :) Załatwiłem kilku kolegów, podkładaliśmy głosy do gry. Nawet drobną edycję twarzy postaci udało się zrobić ...
Mutran pisze:Miecz takie chucherko ;/
Cóż, niestety nic na to nie poradzę - gdyby mi tam dali jeszcze duże Bio ...
Mutran pisze:No to z podstawowych został jeszcze Ziemia i Lód (Dark Lord'a liczą jako żywioł Mroku który jest kanoniczny, ale nie podstawowy :) )
Powiedzmy, że Ciemny początkowo pochodził z Ziemi, ale potem jak stał się zły to zmienił się jego żywioł. Ot taka przewrotna bestia :)

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mutran »

KUKUS pisze: Powiedzmy, że Ciemny początkowo pochodził z Ziemi, ale potem jak stał się zły to zmienił się jego żywioł. Ot taka przewrotna bestia :)
To został nam Lód i ten Potwór X ;]

KUKUS pisze: Nawet własną kampanię zrobiłem :) Załatwiłem kilku kolegów, podkładaliśmy głosy do gry. Nawet drobną edycję twarzy postaci udało się zrobić ...
Jakiś link albo filmik z tego masz? :D Bom ciekawy efektu ;]

I nie wiem czy wiedziałeś ale powstaje fanowski mod Warcraft III na silniku Starcrafta II?
Warcraft: Armies of Azeroth:
https://www.youtube.com/watch?v=YcioVsilAdw
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#7 Post autor: Kocur »

Konstrukcja skrzydeł super, ale od tyłu wygląda jakby jednak był wojownikiem lasu ;)
Ja bym powietrznego w klimacie bieli utrzymał raczej, ewentualnie błękitu.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Mutran »

Kocur pisze:Konstrukcja skrzydeł super, ale od tyłu wygląda jakby jednak był wojownikiem lasu ;)
Ja bym powietrznego w klimacie bieli utrzymał raczej, ewentualnie błękitu.
Technicznie to kolorami powietrza wg. Bionicle był Główny: Zielony Drugi: Żółto-Zielony

Za to Dżungli/Roślinności Główny: Zielony Drugi: Niebieski

W kanonie się mieści :D Dalej jest już tylko estetyka ;]
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#9 Post autor: Kocur »

Przyznaję się bez bicia że ja fanem Binicle nie jestem i kanonu nie znam, a jedynie estetyka artystyczna i kolorystyka przemawiała za moją wypowiedzią ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Mutran pisze:To został nam Lód i ten Potwór X ;]
Ażeś się napalił na tego potwora ;D

Mutran pisze:Jakiś link albo filmik z tego masz? :D Bom ciekawy efektu ;]
Generalnie to planowałem całą trylogię. Część 3 gotowa, część 1 - gotowe ok. 60% i na razie projekt leży. Część 2 gdzieś mi tam w głowie leży, ale nie ruszyłem.

Przykład ciekawych tekstów - ten tekst o wyrżnięciu wszystkich mówiła babcia kolegi ;D Mieliśmy niedobór ludzi podkładających głosy, dlatego każda pomoc była dla nas na wagę złota ;)
Info o autorach kampanii
Przykładowy przerywnik
Przykładowy przerywnik
Przykładowa walka
Przykład trudniejszej mapy (to wszystko to są wojska przeciwnika, user musi zbudować bazę od zera, obronić się i zmieść z powierzchni ziemi Nieumarłych)

Przerywniki z całej kampanii (tylko 3 część) w formie 1 playlisty tutaj.

Natomiast kampanię do gry można pobrać tutaj (wymagany jest patch 1.24 lub nowszy, polecam 1.26 bo przy starszych istnieje możliwość, że coś nie zadziała).

Mutran pisze:I nie wiem czy wiedziałeś ale powstaje fanowski mod Warcraft III na silniku Starcrafta II?
Warcraft: Armies of Azeroth
O, to tego nie wiedziałem :)

Mam nadzieję, że Blizzard kiedyś się jeszcze opamięta i przypomni sobie o fanach klasycznego Warcrafta III - dla mnie WoW to już nie Warcraft ...

Kocur pisze:Konstrukcja skrzydeł super, ale od tyłu wygląda jakby jednak był wojownikiem lasu ;)
To chyba akurat dobrze. Toa powietrza - oryginalni - zawsze byli zieloni i przeważnie wiązało się ich z dżunglą. Niektórym się nie podoba, że w nowych Bionicle 2015 zamiast bohatera powietrza - mamy bohatera dżungli.

Kocur pisze:Ja bym powietrznego w klimacie bieli utrzymał raczej, ewentualnie błękitu. (...) jedynie estetyka artystyczna i kolorystyka przemawiała za moją wypowiedzią ;)
W sumie wpadłem na podobny pomysł, ale jak już było po terminie, a kurier zabrał klocki ;) Ale to musiałby być jakiś bohater światła - raczej ciężko mi wyobrazić sobie latającego, lodowego herosa ... o ile nie byłaby to jakaś bestia typu żmij mrozu:
Obrazek



Dzięki!

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Mutran »

KUKUS pisze:Mam nadzieję, że Blizzard kiedyś się jeszcze opamięta i przypomni sobie o fanach klasycznego Warcrafta III - dla mnie WoW to już nie Warcraft ...
Muszę cię zmartwić. Szanse na Warcrafta 4 są bardzo małe ;/ WoW to kontynuacja i raczej nie zamierzają robić czegoś dalej. Fabularnie nie jest złe, naprawdę, (dalsze losy Arthasa, Illidana i atak Deathwinga na Azeroth) ale wiadomo grywalnie to nie jest stary dobry RTS :]

A co twojej twórczości. Jutro (albo raczej dziś) sobie na spokojnie usiądę i to ogarnę ;)
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#12 Post autor: Ex3qtor »

Mutran pisze:
KUKUS pisze:Mam nadzieję, że Blizzard kiedyś się jeszcze opamięta i przypomni sobie o fanach klasycznego Warcrafta III - dla mnie WoW to już nie Warcraft ...
Muszę cię zmartwić. Szanse na Warcrafta 4 są bardzo małe ;/ WoW to kontynuacja i raczej nie zamierzają robić czegoś dalej. Fabularnie nie jest złe, naprawdę, (dalsze losy Arthasa, Illidana i atak Deathwinga na Azeroth) ale wiadomo grywalnie to nie jest stary dobry RTS :]

A co twojej twórczości. Jutro (albo raczej dziś) sobie na spokojnie usiądę i to ogarnę ;)
Przepraszam za offtop
Moim zdaniem tak długo, jak utrzymują dwa osobne bloki, jest szansa na powrót do RTS w Warcrafcie. Szczerze to sądziłem, że już przy okazji wpuszczenia Garrosha na wodza Hordy to ma zmierzac w kierunku konfliktu, ale skoro postanowili go najpierw obalić, a potem ukatrupić, to trzeba czekac na nowa okazję.
Poza tym oba bloki nie sa jednolite, szczególnie w Hordzie jest wiele okazji do wyłomu (Sylvanas, na dłuższą metę i Krwawe elfy), Płonący Legion nie został pokonany, a w Northrend dalej jest Plaga...
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Mutran »

X3qtor pisze: Przepraszam za offtop
Moim zdaniem tak długo, jak utrzymują dwa osobne bloki, jest szansa na powrót do RTS w Warcrafcie. Szczerze to sądziłem, że już przy okazji wpuszczenia Garrosha na wodza Hordy to ma zmierzac w kierunku konfliktu, ale skoro postanowili go najpierw obalić, a potem ukatrupić, to trzeba czekac na nowa okazję.
Okazja jest i to dobra :) Inwazja Żelaznej Hordy. Przypominam, że nadal nie wiadomo kto jest głównym złym dodatku. W Pandarii było wiadomo, że Sha a potem opętany przez nie Garrosh.
Szczerze, nie wierzę by zrobili jednak kolejną część..,
X3qtor pisze: Poza tym oba bloki nie sa jednolite, szczególnie w Hordzie jest wiele okazji do wyłomu (Sylvanas, na dłuższą metę i Krwawe elfy), Płonący Legion nie został pokonany, a w Northrend dalej jest Plaga...
Czytałeś może "Zbrodnie Wojenne"? Tam jest fajnie pokazane jak Sylvana nigdy nie czuła się częścią Hordy.
Co do Elfów. Pod dowództwem Lor'themar'a nie sądzę by coś kombinowały.
Legion cały czas jest realnym zagrożeniem ale jego czas przeminął.
Plaga nie jest już zagrożeniem odkąd Bolvar Fordragon siedzi na Tronie Mrozu.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#14 Post autor: KUKUS »

Mutran pisze:Fabularnie nie jest złe, naprawdę, (dalsze losy Arthasa, Illidana i atak Deathwinga na Azeroth) ale wiadomo grywalnie to nie jest stary dobry RTS :]
W WoWa nie grałem, jakoś mnie do niego nie ciągnie. Choć widziałem trochę filmów na YT, np. śmierć Arthasa zrobiła na mnie wrażenie.

Chociaż muszę powiedzieć, że spodobało mi się to, że zaczęto nawiązywać do bohaterów z Warcrafta II (jak np. Deathwing czy ten ork z kosą zamiast ręki).

ODPOWIEDZ