[MOC] 8#, 9# Bestie

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] 8#, 9# Bestie

#1 Post autor: KUKUS »

Zapewne wiele z Was czekało na jakieś modele, nie będące bohaterami - wygląda na to, że wreszcie się doczekaliście :) Stwierdziłem, że opublikuję wszystko w 1 temacie, bez rozbijania na 2 części - tak chyba będzie wygodniej dla wszystkich.


8. Łowy
Obrazek

BRICKSHELF
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Wątek na QQS-owym.


Tyle już się naopowiadałem, że teraz już chyba starczy. Ograniczę się może tylko do stwierdzenia, iż Plemię Pustyni poluje na uptaszone Rahi – głównie w celach konsumpcyjnych, choć zdarzały się przypadki, kiedy to udało się zwierzynę oswoić. Widoczny na zdjęciu ptaszek należy do najszybszych zwierząt lądowych na wyspie, dlatego też oswojenie i usiedlenie go wcale nie jest takim głupim pomysłem.

Ptaszysko:
Obrazek
W pewnym momencie, podczas wymyślania nowych konstrukcji zaczęło brakować mi podstawowych łączników (zresztą wspomniałem już nawet, że w paczkach było ich stosunkowo niewiele). „Na gwałt” potrzebowałem innego rozwiązania – okazało się, że stopy (których z oczywistych powodów musiało być dużo) radzą sobie całkiem nieźle!


Gdybym miał więcej czasu postarałbym się zbudować Feniksa, a tak – musicie zadowolić się przerośniętym kurczakiem:
Obrazek
Co można by poprawić? Cóż, gdybym miał wtedy te większe kręgosłupy, wtedy nieco inaczej wyprofilowałbym nogi. Być może żółty pancerz na dolnych kończynach i srebrne stópki wyglądałyby lepiej, ale niestety już tego nie poprawię (choć w sumie byłaby to tylko kosmetyczna zmiana).

Inna sprawa, że początkowo to w ogóle planowałem jakiegoś dzikiego kota, ale termin gonił i musiałem iść na pewien kompromis.


Kolejny eksperyment, który powstał w wyniku zabawy zielonymi częściami:
Obrazek
… zielone maski od początku kojarzyły mi się z roślinnością, dlatego tego typu praca wydała mi się naturalna. Próbowałem jeszcze z czerwonych masek zrobić jakiś kwiat czy coś dla urozmaicenia, ale w pewnym momencie stwierdziłem, że chyba lepiej pozostanę przy zielonym …



9. Bestie
Obrazek
Obrazek

BRICKSHELF(szeregowiec/żółw)
FlickR (galeria zbiorcza)
DeviantArt (galeria zbiorcza, zapasowa)

Wątek na QQS-owym.


Pierwszą bestią jest coś, co pierwotnie miało być Visorakiem w nowej odsłonie, jednak summa summarum wyszło mi coś innego. Choć może to i lepiej. Tego typu bestie są najbardziej podstawową jednostką w wojsku Ciemnego Lorda. Planowałem też dodać inne wariacje kolorystyczne, ale stwierdziłem, że chyba lepiej zrobić całkiem nowe postacie, niż powielać 1 schemat (co zresztą widzieliście w przypadku bohaterów – poza innymi kolorami i zmianami natury estetycznej, w gruncie rzeczy były to takie same figurki).

Drugą bestią jest żółw morski. Tak – wiem, że powinien mieć bardziej płetwiaste kończyny, ale tak jak już wielokrotnie pisałem – korzystałem z tego, co było pod ręką. Mimo problemu z łącznikami udało mi się stworzyć potwora.

Miałem też plan, aby każdemu bohaterowi zrobić nemezisa w postaci takiej bestii, ale niestety skończyło się tylko na planach.

Dodatkowe zdjęcie żółwia:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-10, 18:40 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Mutran »

Ha ha :D
Wiedziałem, że struś. Co wygrałem? ;]
Bardzo fajny opancerzony. Podobają mi się szczególnie nogi. Takie masywne, trochę dinozaurowe :)

Morski żółw - MEGA!
Świetnie zrobiony pancerz. Wygląda obłędnie zwłaszcza na tym zdjęciu z góry.
Super wygląda też jego paszcza i sam kolor wspaniale oddaje tego stworka.
Na tym ostatnim zdjęciu autentycznie wygląda jak pysk żółwia :D

Pancerny żółwior już taka nie zachwyca. Taki jakiś .. nijaki ;/
Ostatnio zmieniony 2015-01-10, 02:47 przez Mutran, łącznie zmieniany 1 raz.
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

W końcu jakieś urozmaicenie, bo poprzednie konstrukcje wyjątkowo podobne były (dla mnie).

Ptaszystko wg mnie ma istotną wadę - po szybkim spojrzeniu na zdjęcia nie bardzo wiadomo co to jest. Może przy innym rozłożeniu kolorów byłoby lepiej.
Ostatnie dwa stworki fajne, choć w porównaniu do poprzednich konstrukcji małe coś :/ Najbardziej mi się podoba czerwona bestia, bo jakoś wydaje mi się taka najbardziej "składna" (tylko z kolei kształt mało interesujący). Żółw też jest ok, ale mi akurat jego pancerz mało przypadł do gustu.

Nie będzie niczego nie-człekokształtnego ale większego (poza ptaszyskiem)?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Żółw miodzio, zwłaszcza jego głowa wygląda jak prawdziwa. Ptaszysko też niczego sobie - fajnie, że ma masywne nogi bo przez to wygląda groźniej i można sobie wyobrazić, że kilka takich strusi mogłoby próbować zapolować na bohaterów.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#5 Post autor: Kruk »

"Ptaszysko" od razu mi się skojarzyło z jakimś kurakiem, a dwa ostatnie to przypominają mi pokemony :D Ogólnie te prace mi się spodobały, coś innego niż bionicle.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: LordXun »

Żółw jest absolutnie wybitny :) a żółte ptaszysko mi przypomina (nie wiem czemu w sumie) strusia pędziwiatra :P
LordXun

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

żółw wyszedł świetnie... ale ta bestia powyżej również niczego sobie, natomiast krzaki... podbiły moje serce...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

Mutran pisze:Ha ha :D
Wiedziałem, że struś. Co wygrałem? ;]
W galerii zdjęcia strusia czaiły się trochę wcześniej ;)

Mutran pisze:Bardzo fajny opancerzony. Podobają mi się szczególnie nogi. Takie masywne, trochę dinozaurowe :)
No ja miałem tu akurat wątpliwości ale cieszę się, że Ci się podoba :)

Mutran pisze:Na tym ostatnim zdjęciu autentycznie wygląda jak pysk żółwia :D
Efekt zabawy z tymi nowymi maskami ;)

Mutran pisze:Pancerny żółwior już taka nie zachwyca. Taki jakiś .. nijaki ;/
spacelord pisze: Najbardziej mi się podoba czerwona bestia, bo jakoś wydaje mi się taka najbardziej "składna" (tylko z kolei kształt mało interesujący).
No cóż ... Ten mały stworek to tak naprawdę zapychacz, który powstał "przy okazji". Mam jeszcze zdjęcia mniejszej pokraki, ale jej nie dokończyłem - poza tym wydaje mi się, że wyszła taka-sobie ...

spacelord pisze:Ptaszysko wg mnie ma istotną wadę - po szybkim spojrzeniu na zdjęcia nie bardzo wiadomo co to jest. Może przy innym rozłożeniu kolorów byłoby lepiej.
Pewnie tak. Myślę, że dużo dałyby żółte nogi.

SERVATOR pisze:Ptaszysko też niczego sobie - fajnie, że ma masywne nogi bo przez to wygląda groźniej i można sobie wyobrazić, że kilka takich strusi mogłoby próbować zapolować na bohaterów.
Jak nie podziobią, to odpowiednio obiją nogami ;)

Kruk pisze:"Ptaszysko" od razu mi się skojarzyło z jakimś kurakiem, a dwa ostatnie to przypominają mi pokemony :D
To byłoby w sumie zabawne, gdyby Matoranie hodowali takie "nieco większe kurczaki" na rosół :)

LordXun pisze:a żółte ptaszysko mi przypomina (nie wiem czemu w sumie) strusia pędziwiatra :P
Pewnie dlatego, że ciągle biega ;)

Szerszen pisze:natomiast krzaki... podbiły moje serce...
Byłem ciekawy, czy ktoś zwróci na nie uwagę ;)


Dziękuję za komentarze! Modeli niestety już nie poprawię, ale ewentualne uwagi chętnie sobie zapamiętam na przyszłość.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#9 Post autor: Kocur »

rewelacja, nigdy nie budowałem z takich części, wyglądają niesamowicie :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Kocur pisze:nigdy nie budowałem z takich części
Cóż, wiele z tych części to nowości, które weszły dopiero teraz z początkiem 2015 roku :)

ODPOWIEDZ