Peterbilt 359 - relacja z placu budowy :)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
yog3i

Peterbilt 359 - relacja z placu budowy :)

#1 Post autor: yog3i »

Witam.

Na początku miała być SCANIA serii 3 [ ta z zabudowanymi stopniami do kabiny :P ] budowa już trwała 2 tygodnie i rozmyśliłem się... nie wiem czemu no ,ale się stało.

Po kilku dniach zabrałem się do innego pomysłu ,ale poważniej.Zbierałem wszystkie potrzebne informacje,fotki i skany, bo jak potem się okazało były bardzo potrzebne.

Będzie to:

- 3-osiowy Peterbilt 359
- silnik: 6 cylindrowy rzędowy cat [ pasuje ten żółty kolor pod maską ]
- co do reszty jeszcze nie mam tak szczegółowych wymogów i planów.Czas pokarzę

Obecne fotki jakie znajdują się na bricku są z ubiegłego miesiąca, ale wczoraj były robione więc będą nowe i więcej.

Skończone mam już:

-tylne mosty
-rama
-przednie zawieszenie [ na amorach stoją tylko tylne mosty ]
-maska.Z maski jestem najbardziej dumny :D Na poczatku była z przeskokiem 1 stiuda na
szerokość.Potem zrobił Maciej z przeskokiem na pół stiuda i to mnie zmobilizowało do
pracy nad maską i udało mi się z płynnym przejściem :)
-błotniki to są:
-część górna to samo co maciej w W900,ale dół lepiej mi wyszedł [tak mi się zdaje ] brakuje
jeszcze chlapaczy.
-pierdoły pod kabiną:
-bak: bardzo znany :P
-wydech bedzie cały kompletny od silnika do samego końca[ narazie jest tylko część przy szoferce]
-filtry powietrza
-salonka w trakcie
szoferka sama podłoga z przegrodą przeciwogniową.

Next fotki będą może w tygodniu [środa ,czwartek]

Rozpoczynałem budowe mając zestaw http://peeron.com/inv/sets/5563-1 i jeszcze raz tyle drobnicy.trudno jest jak ma sie tak mało lego

Więc jak dochodzą cześci to ładuje w model :) Tylko cześci mnie wstrzymują .No i mały szczegół mam tylko 2 opony z felgami z test cara :( [ jeszcze 8 ]

Fotki :

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=204550

Czekam na opinie,sugestie...Chociaż nie ma na czym wystaiwić tej opini,ale w czwartek bedzie już na czym :P


Pozdrawiam Filip
Ostatnio zmieniony 2006-09-22, 22:06 przez yog3i, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#2 Post autor: Maciej Drwięga »

Hmmm...

1. Na tych kołach (bo rozumiem, że używasz 62.2 albo 68.8, jakie widać w tle) to nie ta skala a już na pewno nie amerykańska ciężarówka, bo wyjdzie poczwarka... Lepiej postaraj się o te 24x43 :)
2. Zdbaj nieco o kolorystykę.
3. Światła źle zamontowane.
4. Nieproporcjonalna atrapa chłodnicy.
5. Co zamierzasz zrobić z dziurami na masce ? :)

A więcej Ci nie powiem, bo też pracuję nad 359tką :)
Ostatnio zmieniony 2006-09-10, 17:36 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#3 Post autor: Pietruch »

Po tych zdjęciach mogę już powiedzieć że będzie to fajny model. ;)
Maska jak najbardziej udana, tylnie mosty na amortyzatorach i inne ciekawe jak to powiedziałeś pierdoły. :) Wyglądaja ciekawie oczywiście narazie tylko z opisu.
Tylko wygląd psują te częsci różnokolorowe i zniekształcone klocki. Oprócz tego kilka ważnych wad, o których powiedział Maciek.
Dobrze jakbyś pokazał jeszcze zdjęcia ramy i silnika.

Powodzenia w dalszej budowie...
Ostatnio zmieniony 2006-09-10, 17:46 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

pietruch_15 pisze:tylnie mosty na amortyzatorach i inne ciekawe jak to powiedziałeś pierdoły. Wyglądaja ciekawie.
Jestem zapewne ignorantem, ale gdzie Ty widzisz inne fotki ? Bo ja widzę dwa obrzydliwie ciężke pliki BMP i nawet sam autor powiada, że póki co są dwa zdjęcia... Heh :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#5 Post autor: Pietruch »

Maciej Drwięga pisze:Jestem zapewne ignorantem, ale gdzie Ty widzisz inne fotki ? Bo ja widzę dwa obrzydliwie ciężke pliki BMP i nawet sam autor powiada, że póki co są dwa zdjęcia... Heh :)
Miałem na myśli że wyglądają ciekawie z opisu, forum nie zatwierdziło mojej poprawki.
Ale już wszystko jest OK.
Ostatnio zmieniony 2006-09-10, 21:37 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#6 Post autor: Maciej Drwięga »

pietruch_15 pisze:Miałem na myśli że wyglądają ciekawie z opisu, forum nie dało mojej poprawki.
Zaraz ją poprawie.
Zdarza się
Ale na zdjęciach widać błotniki, światła - to się chyba zalicza do drobiazgów..
Więc każdy z nas ma 50/50 prawdy
Powiedział bym Ci, co myślę o Twoich wypowiedziach, ale nie wypada przeklinać. Zacznij pisać z sensem, bo ostatnio wysypujesz dziesiątki postów z których każdy nadaje się do utylizacji...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

yog3i

#7 Post autor: yog3i »

Maciej Drwięga pisze:Hmmm...

1. Na tych kołach (bo rozumiem, że używasz 62.2 albo 68.8, jakie widać w tle) to nie ta skala a już na pewno nie amerykańska ciężarówka, bo wyjdzie poczwarka... Lepiej postaraj się o te 24x43 :)
2. Zdbaj nieco o kolorystykę.
3. Światła źle zamontowane.
4. Nieproporcjonalna atrapa chłodnicy.
5. Co zamierzasz zrobić z dziurami na masce ? :)

A więcej Ci nie powiem, bo też pracuję nad 359tką :)
A więc...:)

1.Napewno będzie stał na tych kółkach o których mówisz [wolał bym białe felgi,ale to zależy jakie dostane].Po tych fotkach właśnie dostałem 2 sztuki więc wszystko musiałem przebudować :)

2.Model będzie cały czerwony z czarnymi błotnikami.

3.Już mam inne :) ale to w czwartek :P na plate round 2x2

4.Co do skalowania to robiłem "Na oko pana Franka".To dopiero moje poczatki :P

5.Te bricki technica w grillu chłodnicy? to zastępcze ,bo nie miałem już bez dziur :)

pietruch_15 pisze: Tylko wygląd psują te częsci różnokolorowe i zniekształcone klocki. Oprócz tego kilka ważnych wad, o których powiedział Maciek.
Dobrze jakbyś pokazał jeszcze zdjęcia ramy i silnika.

Powodzenia w dalszej budowie...
Będę musiał zrezygnowac z 8421 ,bo chyba kupie tą ciężarówkę w barwach ferrari 8654 [jest w niej 22 sztuki tych narożnych z czego 8 potrzebuje na samą maskę a reszta pójdzie na salonkę ],ale to by mnie cześciowo pchneło do przodu.Wszystkie zdjęcia pochodzą z placu boju więc mogą być jeszcze widoczne pogryzione klocki i pod warstwą kurzu.

Pozdrawiam

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#8 Post autor: TiTo & Anakin »

Jak bym propnował przerobić swiatła na nowszej 359 i zrobić może 2 osiowy bez slipera. I te filtry chyba troche za duże.

Powodzenia

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#9 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:Jak bym propnował przerobić swiatła na nowszej 359
Tia... te nowsze światła nie są w 359, ale w 379, ale to taka tylko moja podpowiedź...

Ogólnie, yog3i, coś mi nie pasuje w proporcjach ogólnych, ale co, to Ci powiem jak pokażesz więcej fotek i zrobisz dach :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#10 Post autor: TiTo & Anakin »

Ja tam wcale się na amerykańcach nie znam więc moge się mylić, wole to co jezdzi po europejskich drogach. Mi się wydaje ze maska silnika jest za wysoka i sliper za duży.

Pozdrawiam

yog3i

#11 Post autor: yog3i »

Już są 4 nowe fotki z wekkendu.Będe dodawał jak będę miał ,ale napewno będą na ten wekkend reszta [ jeszcze 4-8 ]
Maciej Drwięga pisze: Ogólnie, yog3i, coś mi nie pasuje w proporcjach ogólnych, ale co, to Ci powiem jak pokażesz więcej fotek i zrobisz dach :)
He :) zanim skończe tą kabine to najpierw będę musiał te narożne na boki salonki i te na maske gdzieś kupić.

Światła będą oto takie [ jakoś mi bardziej pasują ] http://www.truckpaper.com/images/truck/ ... 236400.jpg

Karzdy robi pod swój gust :) mi bardziej pasi 3 osiówka

A filtry całkiem inne bedą. Te wyglądają... zbyt mało szczegółowo.Moim zdaniem im więcej szczegółów tym lepiej wygląda model. ;]

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2006-09-13, 21:23 przez yog3i, łącznie zmieniany 1 raz.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#12 Post autor: TiTo & Anakin »

Sprzątałem dzisiaj komputer i natknołem się na wymiary 359 :) Myśle, że Ci się przydadzą.
1:1
http://www.maj.com/gallery/tito-anakin/ ... a/9327.jpg

yog3i

#13 Post autor: yog3i »

Heh :)

Dzisiaj w południe znalazłem to w twojej galerii [ maj.com ] ,ale dzieki ;]

Skąd masz takie wymiarówki ? Jak szukam to zawsze trafie na te które nie są mi potrzebne.


Jednak trzeba przyznać ci racje ze światełkami przy 359.W tych starszych są okrągłe,lecz w nowszych rocznikach [nie aż tak nowych] są w kształcie prostokąta ,ale mocowanie ma ze starszego modelu a żeby Peterbilt miał zyski [projektowanie,produkcja nowych troche kosztuje ]to wkleił je też do 379.Proste :) innego wytłumaczenia nie wymyśliłem.

P.S. Modo z tego co ja widze to ma większą część floty wypasioną .Powyżej 400 koni ,wszytkie globetroterki.Badziewia nie kupują :D

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#14 Post autor: TiTo & Anakin »

Wymiary mam od znajomego, skalowałe je z modelu 1:24. Ja bym zastosował te swiatła z 379, ale to tylko moje zdanie.

P.S-NEMO wymiata !! 100.000zł Tuning. W srodku bajka...

yog3i

#15 Post autor: yog3i »

Skalowałem i wyszło mi że sama długość mojego modelu jest wieksza o 95 mm od wymiarówki

,ale opony te na których stoi model 24 x 43 mają średnice 83 mm a po przeskalowaniu tych z wymiarówki mają około 77 mm.

Więc albo źle coś policzyłem albo będę musiał znaleść kompromis miedzy tymi wynikami.

Z drugiej strony to nie możliwe żeby model z lego był idealnie wyskalowany ,bo przeszkodą są same klocki to chyba wiadomo :)

ODPOWIEDZ