Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
10679 Pirate Treasure Hunt
Autor Wiadomość
Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2015-01-29, 16:23   

Sabre ale w tym rzecz, że właśnie te serie nie są gorsze. Są inne ale są też nastawione bardziej na czynną zabawę niż stanie na półce.

Sabre 

Wpisy: 30
Wysłany: 2015-01-29, 16:49   

Wiesz no jestem już stary. Bardziej interesuje mnie budowanie niż bawienie się. Wolę zbudować coś fajnego i potem postawić to na półce niż zbudować coś niefajnego i móc się tym wygodniej bawić. Zresztą jako dziecko też bardziej budowałem niż się tym później bawiłem, Lego to były przede wszystkim klocki, a nie jakaś tam zabawka.

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2015-01-29, 17:10   

To wiesz... są znacznie lepsze materiały do wiernego odwzorowywania rzeczywistości... i stawiania na półce... a przy okazji tańsze.

Pewnie z wiekiem się dziecinnieje, czego Ci życzę z całego serca... bo z tego co wiem, to klocki LEGO są mimo wszystko zabawką.

Ale zbudować coś fajnego też się da... a nawet postawić to na półce - to też forma zabawy, tylko wtedy raczej Cię nie interesują gotowe sety, tym bardziej że linia firmy zmierza w innym kierunku.

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2015-01-30, 01:29   

Szerszen napisał/a:
Sabre ale w tym rzecz, że właśnie te serie nie są gorsze. Są inne ale są też nastawione bardziej na czynną zabawę niż stanie na półce.

Nie:P

http://brickset.com/sets/6289-1/Red-Beard-Runner

Czy nowy statek się tak rozpada przy trafieniu? Nie? Więc nie jest tak nastawiony na zabawę! Wychodzi na to, że nowe zestawy nie są tak bardzo nastawione na zabawę jak stare, a ni tak ładne jak jeszcze starsze! Czyli są gorsze :P

Szerszen napisał/a:
Ale zbudować coś fajnego też się da... a nawet postawić to na półce - to też forma zabawy, tylko wtedy raczej Cię nie interesują gotowe sety, tym bardziej że linia firmy zmierza w innym kierunku.

Znaczy, że linią firmy jest wycofywanie serii Exclusive?

greenblue 

Wpisy: 183
Wysłany: 2015-01-30, 02:00   

Kolega Durzy wybrał dwa przykłady i na ich podstawie tworzy regułę. Albo próbuje łapać za słówka. Takie wyciąganie wniosków na podstawie wróżenia z fusów zielonej mięty. Albo inaczej: zabieg erystyczny, przeinaczanie rzeczywistości.

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2015-01-30, 02:17   

greenblue, nie wybrałem dwa zestawy, a odnoszę się do tego co mnie najbardziej boli i jest chyba najważniejsze - żaglowców. Chyba każde dziecko powie, że u piratów najważniejsza jest opaska na oko, trupia czacha i... statek? Ich nigdy nie było dużo, ale jak już były to stawały się legendą lub odchodziły w zapomnienie jak 6289. Obecny statek, ani nie jest tak bawialny jak 6289, ani tak ładny jak jeszcze starsze zestawy.

Akurat o recenzowanym tutaj zestawie wyrażałem się raczej w pozytywach!

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2268
Wysłany: 2015-01-30, 07:12   

Cytat:
to też forma zabawy, tylko wtedy raczej Cię nie interesują gotowe sety, tym bardziej że linia firmy zmierza w innym kierunku.

Przeczytałem to zdanie dwa razy i nadal go nie rozumiem. Czyli Lego zmierza w stronę zaniechania produkowania zestawów? :) Czy zamierza produkować zestawy które nie nadają się do pokazania? Bo obawiam się, że ile oni tam armat nie wstawią to i tak specjalnie bawialne to nie będzie. Co najwyżej jakieś dziecko sobie uszkodzi oko.

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 674
Wysłany: 2015-02-24, 22:58   

nori tradycyjnie świetna recenzja. Przyjemnie się to czyta. Zresztą Twoja strona już od jakiegoś czasu wyświetla się w moim BB jako jedna z 8 najczęściej odwiedzanych (razem z LUGPOL, BrickSet, BrickLink i jakimiś wiadomościami). :-)

Mnie ta nowa bandana się podoba. Zawsze jest to jakieś urozmaicenie i uważam, że tragedii tu nie ma. No może faktycznie ten "zwis" chusty mógłby być trochę hm... "bardziej wybrzuszony", ale to już bardziej podchodzi pod "czepianie się".

IMHO ten zestaw stawiam na równi z 70413 (The Brick Bounty). Na równi pod wzgledem tego co TLG zaoferowało nam w tym roku w serii Pirates. Oba te zestawy uważam za bardzo fajne. Co prawda swoją opinię bazuję na razie jedynie na zdjęciach, ale w maju mam zamiar je zakupić dla syna na urodziny.

"Młody" jest tak zakochany w moich piratach, że dzień w dzień mnie pyta, kiedy wreszcie "wycyscem" do końca 6276 (Eldorado Fortress) i 6285 (BSB), bo chciałby wreszcie stoczyć "bitwe morskom". Kupując mu 10679 i 70413 na chwilę odgonię konieczność wyczyszczenia BSB. :-P

Pomimo tego, że głowę od minifiga znam z 60059 (Logging Truck), to bardzo mi się ten pirat podoba. Pasuje idealnie do serii Junior i generalnie do serii Pirates. Z jakiegoś względu bardzo przypomina mi swoim wygladem oficerów Imperium z 1989-1991 (pewnie przez ten kolor brody).

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 926
Wysłany: 2015-02-25, 06:56   

martinb bardzo Ci dziękuję za miłe słowa, coś takiego, mimo że zawstydzające, bardzo motywuje! ;)

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 674
Wysłany: 2015-02-25, 08:14   

nori, po prostu odwalasz kawał dobrej roboty. Nie ma bawić się w skromności. A pomysł, aby wydzielć 8studs tylko dla piratów - bezcenny!

Czekam z niecierpliwością na recenzje pozostałych nowych zestawów pirackich, a najbardziej na 70413. Chociaż nie wiem czy w ogóle planujesz je kupić (bo w sumie tanie to one nie są).

Zresztą dziś na alledrogo zauważyłem, że są "MEGA OKAZJE", gdzie 70413 kosztuje "marne" 799 zł. ;-) Jest to o tyle zabawne, że za 3 doby będą dostępne już na S@H.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu