Pytanie o zawieszenie z wykorzystaniem zwolnic 92908

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Pytanie o zawieszenie z wykorzystaniem zwolnic 92908

#1 Post autor: LordXun »

Czołem.

Gąsienice chwilowo odłożone na bok (udało mi się wyprowadzić napęd, ale wieża za wysoka mi wychodzi - temat na oddzielny wątek), ale dzisiaj wziąłem się za moje nemesis, czyli próbę zmontowania niezależnego zawieszenia z użyciem zwolnicy (http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=92908) i bez użycia cięgien (posiadam tylko jedno, z Unimoga, służące tam za dziwne usztywnienie zawieszenia...).

Moim największym problemem jest oddalenie osi skrętu od samego koła, przez tą zwolnicę:/ Szukałem jakiegoś rozsądnego rozwiązania na necie, ale szczerze mówiąc, wszystkie praktycznie są oparte na zupełnie innych częściach ;P Jest jakieś rozwiązanie na które warto byłoby popatrzeć? Czy ratuje mnie tylko most z pływającą osią (jak w Unimogu), zamiast niezależnego zawieszenia?
LordXun

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ratują Cię cięgna których ceny zaczynają się od 80 groszy. Naprawdę, można sobie utrudniać, ale po co?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

LordXun pisze: służące tam za dziwne usztywnienie zawieszenia...)
To dziwne coś to drążek Panharda :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
LordXun
Posty: 54
Rejestracja: 2015-01-06, 13:03
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: LordXun »

Sariel pisze:Ratują Cię cięgna których ceny zaczynają się od 80 groszy. Naprawdę, można sobie utrudniać, ale po co?
Ok, tak podejrzewałem po cichu niestety. Ale teraz tak, zakładając nawet użycie cięgien, to nadal ląduje z osią obrotu jakieś 3 study od wewnętrznej krawędzi koła przy założeniu mocowania takiego jak w unimogu, czyli z użyciem http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=92907. Czy jest na to jakiś sprytniejszy patent? Czy raczej tak jak w Unimogu, przy użyciu tej zwolnicy koła będą skręcając po prostu jeździły po sporym łuku i nic się nie da z tym zrobić?
Karol pisze:To dziwne coś to drążek Panharda :)
Tak, własnie nazwa mi wyleciała z głowy - dzięki :) Tym niemniej pisząc "dziwne" miałem na myśli, że jest tam chyba nie do końca dobrze umiejscowione, tak o jednego studa w lewo lub prawo powinno zdaje się być.
Ostatnio zmieniony 2015-01-18, 17:49 przez LordXun, łącznie zmieniany 1 raz.
LordXun

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#5 Post autor: Cieślu »

LordXun pisze:Czy raczej tak jak w Unimogu, przy użyciu tej zwolnicy koła będą skręcając po prostu jeździły po sporym łuku i nic się nie da z tym zrobić?
Niestety nie, taka już specyfika tych części :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

ODPOWIEDZ