Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
70409 Shipwreck Defence
Autor Wiadomość
nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 925
Wysłany: 2015-02-17, 21:14   

V1, a nie pstryknąłeś może przy okazji fotki?

V1 
VIP

Wpisy: 2529
Wysłany: 2015-02-17, 22:17   

Jutro jak nie zapomnę.

Karwik

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2015-02-19, 01:29   

Jako ciekawostkę mogę wam podać, że taką nowszą, ciemniejszą i lepiej imitującą metal armatę ma też... Lego Star Wars Jabba’s Sail Barge 75020 - w sumie król przemytników, a piratów to prawie to samo, nie? ;)

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5645
Wysłany: 2015-02-19, 01:42   

I Ninjago:

Ale mało jest rzeczy, których nie ma w tym zestawie :D

Kirysowaty 
Książę Elfów

Wpisy: 620
Wysłany: 2015-02-19, 20:23   

O tak, Samurai Mech jest idealnym dawcą części.

yoshi82 

Wpisy: 144
Wysłany: 2015-02-20, 15:37   

Recenzja jak zwykle świetna. Byłem dziś w Carrefour na zakupach zamknąć "kartę 5" to wrzuciłem sobie do koszyka ten zestaw :)

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2015-02-20, 19:24   

Tak właśnie.. dawca części świetny.. półkownik - niezły. Do zabawy się nie nadaje, zbyt delikatny.

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 673
Wysłany: 2015-02-24, 23:12   

Kiedy na początku października ubiegłego roku zobaczyłem pierwsze zdjęcia nowych Piratów, to razem z synem zrobiliśmy jedno wielkie "ŁOOOOOO!". Wszystkie łącznie z tym recenzowanym trafiły na listę "I want this set".

Dopiero później, gdy pojawiły się zdjęcia w lepszej rozdzielczości przyszło jakieś otrzeźwienie i nagle czar nowych Piratów prysł. Mojemu synowi też się trochę odwidziały (oprócz 10679 i 70413).

Jednak dzięki tej recenzji, powoli wraca mi ochota na zakup wszystkich tegorocznych Piratów. I z tego tez względu wielkie dzięki za tę recenzję. Pewnie i tak skończy się na tym, że kupimy ten zestaw z czystej ciekawości (a potem pozostałe), ale jeszcze się "zobaczy".

To co mnie "drażni" w tym zestawie, to:
- zbyt cieńki pałąk - wyglada to bardzo niestabilnie i sprawia wrażenie, że to orle gniazdo zawieszone jest na gałęzi od wierzby,
- kiepska jakość żółtego nadruku na torso pirata,
- palenisko z rybą - IMHO nie pasuje tutaj zupełnie...

Cała reszta: "może być". ;-)

V1 
VIP

Wpisy: 2529
Wysłany: 2015-03-01, 21:10   

Trochę mi zeszło, bo byłem w kiblu.

Nori, rozmontowana armata:

W dwóch małych, naprzeciwległych otworkach są kołeczki połączone z kopułką - trzeba je wcisnąć, w miarę możliwości jednocześnie, i przy tym odciągać kopułkę. Ostrożnie - wystarczy je lekko wcisnąć, są delikatne i mogą się łatwo wygiąć.
Potem wszystko samo wypada.

Szkoda, że iglica jest na stałe połączona z wnętrzem lufy - to mógłby być ciekawy element.
Widełki można przyczepić do studa, kuleczka na ich końcu wchodzi w spód studa, ale musi być nieco głębiej niż płytka.
Trzonek widełek można caly przełożyć przez otwór na studa (ciasno siedzi) i uzyskać np. reflektor, albo gałkę do drzwi.
Przez kopułkę bardzo luźno przechodzi ośka, kopułkę można całkiem solidnie osadzić na bricku 1x1, albo w spodzie okrągłego bricka 2x2. Zresztą widać na zdjęciach.
Pierwsze, co mi przyszło do głowy po zobaczeniu sprężynki to mały amortyzator.
Kopułkę można wykorzystać jako dekiel.

Wspomnę, że lufę armaty wykorzystał w swoim Tygrysie Dmac. Zresztą jako część lufy, więc nic niezwykłego :)

Generalnie - poza sprężynką - nie jestem zachwycony, ale coś z tego na pewno da się wykorzystać.

martinb 
Precz z owadami!

Wysłany: 2015-03-02, 08:58   

nori, przekonałeś mnie swoją recenzją. Zestawik zamówiony. Reszta z nowych piratów czeka na DVP. :-)

Mam tylko nadzieję, że do tego czasu S@H udostępni także i u nas 40158...

Kalais 
brickfilmer, mocer

Wpisy: 512
Wysłany: 2015-03-02, 13:05   

V1 napisał/a:
Trochę mi zeszło, bo byłem w kiblu.

Nori, rozmontowana armata:
[url=http://www.brickshel...umb.jpg]Obrazek[/url]

W dwóch małych, naprzeciwległych otworkach są kołeczki połączone z kopułką - trzeba je wcisnąć, w miarę możliwości jednocześnie, i przy tym odciągać kopułkę. Ostrożnie - wystarczy je lekko wcisnąć, są delikatne i mogą się łatwo wygiąć.
Potem wszystko samo wypada.

Szkoda, że iglica jest na stałe połączona z wnętrzem lufy - to mógłby być ciekawy element.
Widełki można przyczepić do studa, kuleczka na ich końcu wchodzi w spód studa, ale musi być nieco głębiej niż płytka.
Trzonek widełek można caly przełożyć przez otwór na studa (ciasno siedzi) i uzyskać np. reflektor, albo gałkę do drzwi.
Przez kopułkę bardzo luźno przechodzi ośka, kopułkę można całkiem solidnie osadzić na bricku 1x1, albo w spodzie okrągłego bricka 2x2. Zresztą widać na zdjęciach.
Pierwsze, co mi przyszło do głowy po zobaczeniu sprężynki to mały amortyzator.
Kopułkę można wykorzystać jako dekiel.

Wspomnę, że lufę armaty wykorzystał w swoim Tygrysie Dmac. Zresztą jako część lufy, więc nic niezwykłego :)

Generalnie - poza sprężynką - nie jestem zachwycony, ale coś z tego na pewno da się wykorzystać.

Super, dobra robota!

martinb 
Precz z owadami!

Wysłany: 2015-03-02, 13:31   

[quote=martinb]Mam tylko nadzieję, że do tego czasu S@H udostępni także i u nas 40158...[/quote]

Ehhh... 40158 już jest "sold out" i w USA i w EU... :-( A u nas nawet go na chwilę w S@H nie było.

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2015-03-02, 14:20   

Spokojnie, ostatnio TLG ma wiecznie takie problemy przy premierze. No i ogólnie nieco zmienili politykę, nie doprowadzają do nadprodukcji towaru jak kiedyś, zgodnie z wieloma modnymi filozofiami zarządzania łańcuchem dostaw chyba i TLG sprzedaje towar "na styk".

martinb 
Precz z owadami!

Wysłany: 2015-03-18, 11:49   

Odnośnie tych nowych chust pirackich:

Wczoraj przyjechały do mnie te nowe szachy (40158), które nawiasem mówiąc są jednak - pomimo moich wcześniejszych wątpliwości - rewelacyjne! Świetny zestaw! Co prawda przydałoby się zakupić czapki żółnierskie, epolety, czapkę i głowę dla admirała, itp. ale mimo wszystko to wspaniały zestaw. :-)

Te nowe bandany są... bardzo fajne! Zaryzykuję stwierdzenie, że są wręcz lepiej wykonane od klasycznych znanych z 1989 r. i lepiej wyglądają. Podoba mi się ich kształt oraz to jak wyglada minifig z taką bandaną. I od wczoraj utwierdzam się w przekonaniu, że te klasyczne bandany bardziej pasują kształtem do stroju św. Mikołaja niż do pirata.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu