[MOC] Benny's Spaceship - kolejna alternatywa

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Benny's Spaceship - kolejna alternatywa

#1 Post autor: spacelord »

Witam.
Oto kolejna alternatywa ze statku Benka. Tym razem postanowiłem, że do samego końca będę budował według początkowego planu, bez zmian o 180 stopni. I to się udało, ale zmęczył mnie ten MOC bardzo, bo długo nie mogłem wymyślić jak przód zrobić lepszy (a początkowy plan zawierał na przedzie te 3 kółka - tak jest, jak plan nie precyzuje istotnych kwestii), i w końcu zostało to co jest... i będzie można budować coś innego ;)

Obrazek
Benny Spaceship Alternative Build by piotr_turecki, on Flickr

Zdjęcie jest tylko jedno, więc galerii brak.
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2015-02-26, 01:47 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Szczerze mówiąc, wyglada trochę tak jakbyś kabinę umieścił nad silnikami.. a z przodu nikogo nie było...
sugerują to nie tylko te duże koła ale i układ krzywizny "skrzydeł".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Na żywo nie jest tak źle, i ma to ręce i nogi, ale jak zwykle ze zdjęciami problem miałem... Te silniki z przodu, owszem sugerują, że coś tu na odwrót jest ;) - dlatego miałem duży problem co tam dać... w kolejnych MOCach wracam do normalnych statków chyba ;)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Znaczy wiesz, nominalnie w kosmosie jest wszystko jedno ;-) nie musi być przód opływowy... ale jakoś tak się utarło, że zazwyczaj (nie zawsze) jest.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Szczerze mówiąc, wyglada trochę tak jakbyś kabinę umieścił nad silnikami.. a z przodu nikogo nie było...
sugerują to nie tylko te duże koła ale i układ krzywizny "skrzydeł".
Dokładnie. Też, zanim nie zobaczyłem pilota, pomyślałem, że tam gdzie jest przód jest tył i odwrotnie. Mam wrażenie, że gdyby kabina była po drugiej stronie to całość by zyskała... podobnie gdyby miała dodatkowo jakieś duże skrzydła w miejsce tych niebieskich "plejtów".

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Na zdjęciu w lewym górnym rogu wygląda jak żółw (ma wielką skorupę i 4 chude nogi) z wytrzeszczem. ;)
W sumie to szkoda, że zbyt odjechałeś od konstrukcji znanych z serii Space. W tym kontekście Twój pierwszy MOD był dla mnie najciekawszy i na takie czekam. :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Szerszen pisze:nie musi być przód opływowy... ale jakoś tak się utarło, że zazwyczaj (nie zawsze) jest.
Mi tam nie przeszkadza, że nie jest opływowy. Ale też nie jestem z niego zbytnio zadowolony...
Durzy pisze:Mam wrażenie, że gdyby kabina była po drugiej stronie to całość by zyskała...
Tej konstrukcji już nie będę poprawiał (i cieszę się że w końcu jest ukończona, bo męcząca lekko była przez ten przód). Pewnie będą kolejne.
SERVATOR pisze:Na zdjęciu w lewym górnym rogu wygląda jak żółw (ma wielką skorupę i 4 chude nogi) z wytrzeszczem. ;)
Też mi z góry przypomina jakiś pojazd kroczący na chudych nóżkach (no ale też sporych przeróbek by wymagał, żeby tak faktycznie było)
SERVATOR pisze:W sumie to szkoda, że zbyt odjechałeś od konstrukcji znanych z serii Space. W tym kontekście Twój pierwszy MOD był dla mnie najciekawszy i na takie czekam. :)
Też racja, w sumie statki fajnie się buduje, a człowiek kombinuje niepotrzebnie ;)

Dzięki za komentarze ;)

ODPOWIEDZ