[MOC] Mały statek kosmiczny.

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Szygalew »

Dzięki,dmac,za twoją opinię. W sumie mam świadomość braków tego stateczku. Postaram się niebawem zbudować coś, co będzie mogło pretendować do miana modelu z klocków lego; bez tej całej "beztroskiej przypadkowości".
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#17 Post autor: Kocur »

Szygalew pisze:beztroskiej przypadkowości
wbrew pozorom to taka właśnie beztroska powoduje ze ten model ma w sobie potencjał - ciężko w środowisku modelarskich perfekcjonistów o beztroskę i niekontrolowany chaos. Moim zdaniem to dodało uroku całemu modelowi, jakbyś go robił perfekcyjnie symetrycznie i precyzyjnie to bardzo by to straciło na uroku. Zgadzam się że dopracowane i wymuskane modele są bardziej wyjściowe, ale często brakuje im światłego pomysłu, czegoś co jest nowe, a nie odtwarzane. Sam często mam problem z tym ze staram sie zrobić idealny model zamiast pójść na żywioł, zgubić symetrię, przekroczyć granice logiki i stworzyć coś takiego jak choćby [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24657]Sea Cow[/url], który mi bardzo imponuje rozwiązaniami technicznymi i abstrakcyjnością.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Szygalew »

Z elementu chaosu całkowicie nie zrezygnuję. Prawdopodobnie. Bo mi się nie uda?:);ale więcej logiki oraz zasadności rozmieszczenia drobiazgów imitująco-technicznych i dekoracyjnych przecież jednocześnie - to by się przydało. W tym "przytoczonym" modelu statku jest przecież więcej "poukładania", pomijając, że to o wiele ładniejsza i porządniejsza praca.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#19 Post autor: Kocur »

Szygalew pisze:pomijając, że to o wiele ładniejsza i porządniejsza praca.
jest różnica między modelami firmowymi a MOCami. Oni mają wytyczne i ograniczenia, my nie :D
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Szygalew »

Ale jajka!- nie zajarzyłem, że to zestaw firmowy.;D.

ODPOWIEDZ