[MOC] Galaxy Explorer I

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Galaxy Explorer I

#1 Post autor: spacelord »

Witam
Przedstawiam kolejną alternatywę, z której jak do tej pory jestem najbardziej zadowolony. Oprócz klasycznego wyglądu, są też klasyczne funkcje czyli dwie sekcje, każda z własnym kokpitem, robot, ładownia z małym pojazdem i dwie jednostki ładunku, który może on również przewozić. Do tego jest mocny, można nim latać i nic nie odpada ;)

Obrazek

Obrazek

Jeszcze jedno zdjęcie z tyłu: TUTAJ

Z uwag nie na temat - muszę przyznać (zapewne to wiadome fakty), że jakość dzisiejszych klocków to porażka trochę. Dwa pęknięte (jeden to nawet nie mam pojęcia w jaki sposób mógł pęknąć), jeden złamany (dwu częściowy zawias - ale one akurat często się łamią) i sporo porysowanych i wgniecionych (mało widoczne, ale są). Wyjątkowo miękki ten plastik, a drażni to, bo czasami ledwie się klocka dotknie a już jest rysa...

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Czy on nie wygląda identycznie jak statek Benka? Bo przyznam się, że dawno nie widziałem oryginału i jakby mi ktoś powiedział, że tak wygląda, to bym uwierzył. :)
Ostatnio zmieniony 2015-02-26, 06:53 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Remeek
Posty: 20
Rejestracja: 2014-10-18, 12:26
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Remeek »

Czy dałoby w kolejnej wersji alternatywnego statku zrobić coś na kształt i styl Lego Space z początkowych lat tej serii?
Może jakaś mała baza, system obronny w rodzaju wyrzutni rakiet, antena nadawcza oraz jakiś stateczek lub dwa.
Jest to kolejny statek, brakuje czegoś nowego.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#4 Post autor: Kocur »

Jellyeater pisze:Czy on nie wygląda identycznie jak statek Benka? Bo przyznam się, że dawno nie widziałem oryginału i jakby mi ktoś powiedział, że tak wygląda, to bym uwierzył. :)
Wygląda zdecydowanie inaczej, ale nadal jest to statek kosmiczny. To że byś uwierzył że to oryginał tylko świadczy dobrze o autorze - czyli jego konstrukcja jest tak skuteczna że wygląda jak zestaw fabryczny :)
Czy dałoby w kolejnej wersji alternatywnego statku zrobić coś na kształt i styl Lego Space z początkowych lat tej serii?
Może jakaś mała baza, system obronny w rodzaju wyrzutni rakiet, antena nadawcza oraz jakiś stateczek lub dwa.
Jest to kolejny statek, brakuje czegoś nowego.
Jest na kształt i styl Lego Space z lat 80 i 90 (choć wiele elementów wykorzystanych w modelu jest nowoczesnych).
Dla mnie kolejny statek kosmiczny jest tylko dowodem na to że Spacelord wyciąga z modelu jak najwięcej. Alternatywne modele na przykład na opakowaniach Space Police I często miały po kilka statków kosmicznych.

Jako fan serii Space mogę śmiało powiedzieć że zdecydowanie podoba mi sie ten model bo ma zachowane najważniejsze elementy typowe dla Lego Space i odnalazł by się na wystawie wśród klasycznych konstrukcji.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Nareszcie znów jest coś co wygląda jak statek kosmiczny.
Fajnie, że tym razem rozkłada się na moduły m.in. statek na kształt LL 918. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-02-26, 09:05 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Remeek pisze:Może jakaś mała baza, system obronny w rodzaju wyrzutni rakiet, antena nadawcza oraz jakiś stateczek lub dwa.
Tutaj jest takie coś np: TUTAJ
Może też coś takiego zbuduję, w końcu pełnoprawnej bazy jeszcze nie zbudowałem ;)
Kocur pisze:
Jellyeater pisze: Czy on nie wygląda identycznie jak statek Benka? Bo przyznam się, że dawno nie widziałem oryginału i jakby mi ktoś powiedział, że tak wygląda, to bym uwierzył. :)
Wygląda zdecydowanie inaczej, ale nadal jest to statek kosmiczny. To że byś uwierzył że to oryginał tylko świadczy dobrze o autorze - czyli jego konstrukcja jest tak skuteczna że wygląda jak zestaw fabryczny :)
No wygląda inaczej. Ale cieszę się, że można go pomylić z fabrycznym bo jest to na plus jak to Kocur napisał ;)
SERVATOR pisze:Nareszcie znów jest coś co wygląda jak statek kosmiczny.
A ile mniej męczenia przy budowie było, przez to, że nie udziwnione. Ładnie i szybko wszystko szło i pasowało do siebie ;)

Dzięki za komentarze :)

ODPOWIEDZ