[MOC] Toa Tahu

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Toa Tahu

#1 Post autor: KUKUS »

Cześć!
Nowy Tahu wzbudza kontrowersje. Zestaw do tanich nie należy, a w dodatku można odnieść wrażenie, że miejscami można go było lepiej wykonać (np. na ramionach). Pomimo to zdecydowałem się na zakup właśnie tego bohatera. Po części z sentymentu - będąc dzieciakiem bardzo lubiłem tą postać (wciąż żałuję braku Tahu Nuvy!), a po części dlatego, że pod względem występujących tu części wydał mi się najsensowniejszym wyborem.

Początkowo myślałem nad jakąś recenzją, ale trzymając w swoich łapach Mastera Ognia zacząłem bawić się jego zbroją. Ta zabawa tak mi się spodobała, że zapomniałem kompletnie o recenzji (i dobrze, bo ile można je robić?) i pochłonąłem się budowaniu. Ot tak, dla czystej przyjemności - bez goniących terminów ani ograniczeń z zewnątrz.

Efekt końcowy możecie podziwiać poniżej.


Tahu 70787 Remake
Obrazek
Brickshelf| DeviantArt| FlickR

Tu mała uwaga - na DA i FlickR umieściłem kolaże (dostępne są tam też większe rozmiary zdjęć). "Gołe" zdjęcia dostępne są na BS-ie.

Ktoś kiedyś napisał mi, że za bardzo się rozpisuję, toteż postanowiłem skrócić temat na forum maksymalnie jak się da. Gdyby jednak kogoś powyższy projekt zaciekawił, to zapraszam na bloga, gdzie też przedstawiłem trochę dodatkowych przemyśleń.


A teraz - lećmy po kolei.



Detale:
Obrazek



Parę ogólnych póz:
Obrazek
Obrazek



Złota maska:
Obrazek



Miecze można łatwo przerobić na deskę do surfowania po lawie:
Obrazek



Parę dodatków:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
... z egzotycznymi zwierzakami trzeba uważać ...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Świetny robot...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mutran
Posty: 195
Rejestracja: 2014-03-16, 16:44
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mutran »

Hooo z tymi naramiennikami wygląda jak jakiś szogun :D
I gdy stoi z mieczami na plecach to jest taki efekt jakby miał płaszcz.

Fajny pomysł z tym czerwonymi flagami na końcach.
Wygląda super tylko czy nogi nie są nieco zbyt grube? Z tego co wiem to Tahu ma robić za fightera w drużynie a nie tanka bo to rola Onuy :>


Tylko czemu on znęca się nad swoim byłym wcieleniem? ;< Mata Nui patrzy!!
"Knowledge through... disintegration."
bacon pisze:Skończysz na Hero Factory i Bioniclach :)
Dark side of LugPol :D

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Mutran pisze:Tylko czemu on znęca się nad swoim byłym wcieleniem? ;< Mata Nui patrzy!!
Oj tam zaraz znęca. Ja bym to raczej porównał do zabawy starszego brata z młodszym (choć w sumie ten starszy jest mniejszy od młodszego). Ot, jeden drugiemu robi młokosa na głowie ;)
Mutran pisze:Z tego co wiem to Tahu ma robić za fightera w drużynie a nie tanka bo to rola Onuy :>
Ja tam zawsze robiłem napakowanego Tahu ;)
Szerszen pisze:Świetny robot...
Dzięki!

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

Już rozumiem czemu QQs narzekałeś na ten brak pinów i axli jak budowaliśmy na integracji, jakbyśmy je mieli to by wyszło podobne do tego tutaj, nie? :D
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Kocur pisze:Już rozumiem czemu QQs narzekałeś na ten brak pinów i axli jak budowaliśmy na integracji, jakbyśmy je mieli to by wyszło podobne do tego tutaj, nie? :D
Znaczy wiesz, zamówienie części robiłem pod konkretne projekty, do których zabrakło mi części. Pinów/czerwonych axli ( ;) ) itd. nie zamawiałem, bo mam tego trochę u siebie. Ale prawda, budując z Bio axle/piny są bardzo przydatne.

Model był na integracji, ale tydzień wcześniej, t.j. 7 marca. I co ciekawe - nieźle zniósł testy małych budowniczych (w sensie - nie rozpadł się, chociaż już od początku zakładałem, że model jest bardziej na półkę niż do zabawy). Zresztą co tam dzieci, LL go trzymał i wytrzymał (w tak zwanym międzyczasie powiedziano mi, że LL to poziom wyżej, jeżeli chodzi o psucie konstrukcji ;) ).

To jeszcze tytułem uzupełnienia - zrobiłem jakiś czas temu film propagandowy z MOCem:
https://www.youtube.com/watch?v=NC_ZUI2th68

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#7 Post autor: Noobi »

Dziwne że lego jeszcze cię nie zwerbowało do projektowania zestawów :)
Tahu przypomina mi klimatem blizzardowego paladyna.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#8 Post autor: Kocur »

Noobi pisze:Tahu przypomina mi klimatem blizzardowego paladyna.
Zwłaszcza gdy surfuje, nie? ;)

Jakoś z Blizzarda zawsze byłem bliżej Diablo niż Warcrafta, więc mi paladyna zupełnie nie przypomina.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

Noobi pisze:Dziwne że lego jeszcze cię nie zwerbowało do projektowania zestawów :)
Dzięki, ale nie wiem, czy bym chciał ;) Budowanie dla siebie to trochę co innego, niż budowanie dla kogoś (m.in. ze względu na ograniczenia klockowe, czasowe itd).
Noobi pisze:Tahu przypomina mi klimatem blizzardowego paladyna.
A wiesz, że też mam podobne skojarzenie? ;) Ale to może dlatego, iż Warcraft jest mi znacznie bliższy, niż Diablo.
Ostatnio zmieniony 2015-03-20, 02:38 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ