5002123 Darth Revan

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LEGOlas0232

5002123 Darth Revan

#1 Post autor: LEGOlas0232 »

Obrazek

Seria: Star Wars
Rok wydania: maj 2014
Liczba elementów: 7
Cena: 0 zł w promocji na S@H


Historia zestawu

Co roku na całym świecie, czwartego maja, obchodzony jest międzynarodowy dzień Gwiezdnych Wojen. Z tej okazji wiele sklepów organizuje wszelkiego rodzaju promocje. Wśród nich znalazło się także TLG, jako jedna z głównych firm sprzedająca produkty spod znaku Star Wars. Tak więc od kilku lat, czwartego maja możemy cieszyć się licznymi promocjami na S@H, wybranych zestawów z tej serii. Jedną z głównych, jest to, że jeśli w ten dzień w naszym koszyku sklepowym, na S@H, znajdą się sety o wartości minimum 200 zł, to znajdzie się tam też specjalna figurka, której nigdzie indziej nie znajdziemy. Tak więc otrzymaliśmy już:

Czarnego Klona ARC:

Obrazek

Srebrnego TC-14:

Obrazek

Oraz Hana Solo w ubraniu z planety Hoth:

Obrazek


Każda z tych figurek jest absolutnie unikatowa! Jednak w 2014 TLG postanowiło zaserwować nam, na tę okazję coś specjalnego. Figurkę, której ja osobiście bardzo wyczekiwałem, a szanse na wydanie zestawu z nią, były bardzo nikłe. Był to sam Darth Revan! Dla nieobeznanych w Star Wars' ach: Revan to postać z tzw. Expanded Universe (teraz przechrzczonego na Star Wars Legends), czyli świata Gwiezdnych Wojen, spoza filmów i seriali, czyli gier komputerowych, komiksów, książek itp. Revan pochodzi z gry "Knights of the Old Republic", której akcja rozgrywa się około 4 tysiące lat przed wydarzeniami z filmów. Jest określany jako najpotężniejszy Sith i Jedi wszechczasów (należał do obu frakcji). To właśnie dlatego, jego figurka jest takim fenomenem. Gdy tylko ją zobaczyłem, od razu wiedziałem, że muszę ją zdobyć. Przejdźmy więc do niej. ;)


OPAKOWANIE

Jest to oczywiście woreczek, tyle że nieco inny niż te, które możemy spotkać w zestawach dodawanych m.in do gazet. Zaraz dowiecie się dlaczego.

Od frontu, widzimy figurkę na bardzo fajnie zarysowanym tle. Znajdziemy też tegoroczne logo produktów Star Wars z Vaderem oraz standardowe informacje:

Obrazek

Z tyłu zaś ostrzeżenia i figurka w skali 1:1 :

Obrazek

Otóż woreczek został zrobiony z folii grubszej niż zwykle. Szwy po bokach opakowania, też są grubsze. W prawym górnym rogu, znajdziemy zaznaczone miejsce, które trzeba pociągnąć aby rozerwać folię (coś dla tych, którzy nie dbają o opakowania swoich zestawów).

FIGURKA

Czas na otwarcie! :

Obrazek

Dokładnie siedem elementów. Ni mniej ni więcej. W tym przypadku pelerynka nie została zapakowana w kartonik jak to zwykle bywa, lecz wrzucona luzem. Pora zbudować naszego mrocznego lorda! ;)


Od frontu minifigurka prezentuje się wprost wyśmienicie! Dokładne nadruki szaty na torsie i nóżkach są wykonane z wielką precyzją (jak to zwykle bywa w minifigach Star Wars):

Obrazek

Z tyłu bez żadnych rewelacji:

Obrazek

Z pewnością najbardziej warta uwagi jest główka, która zawiera świetny i precyzyjny nadruk maski Revana, na szarej główce:

Obrazek

Cóż, wolałbym by wyglądało to nieco inaczej, np. by maska była na główce o kolorze skóry, a z drugiej jej strony znajdowała się alternatywna wersja twarzy postaci "bez maski". Jednak z tego co wiem, wygląd Revana w grze określał gracz, więc to chyba z tego powodu nie dostaliśmy nadruku jego twarzy. Na szczęście, czarny kaptur zakrywa prawie całą szarą przestrzeń główki (skoro nie dostaliśmy twarzy z drugiej strony, to z całą pewnością lepszy byłby kolor czarny). Jednak zawiódł mnie brak jakichkolwiek nadruków na plecach oraz rękach:

Obrazek

Jednak figurka, mimo to prezentuje się naprawdę s-u-p-e-r! Majestatyczna w swoich czerwono-czarnych szatach i czerwonym mieczem świetlnym w ręku. Naprawdę nie żałuję zakupu!

PODSUMOWANIE

Za:

- pierwsze i jedyne wydanie jakże niezwykłej i ważnej postaci
- przepiękne nadruki

Przeciw:

- teraz, po czwartym maja, kosztowny i to bardzo
- brak nadruków na plecach i rękach

Mam nadzieję, że się podobało. Komentujcie proszę! ;)
Ostatnio zmieniony 2015-03-02, 09:41 przez LEGOlas0232, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#2 Post autor: Kocur »

Recenzję masz napisaną jakby była publikowana w 2014 ;)

Poza tym wszystko super, a Revan to mój must have - jeden z ulubionych bohaterów z książek SW, bo w grę nigdy nie grałem.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

ODPOWIEDZ