40146 Lufthansa Plane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

40146 Lufthansa Plane

#1 Post autor: Dronka »

Zachęcam do przeczytania mojej skromnej recenzji dość małego, ale ciekawego zestawu promocyjnego linii lotniczej Lufthansa.

40146 Lufthansa Plane

Obrazek

Seria: Creator
Rok produkcji: 2015
Liczba elementów: 62
Liczba minifigów: 1
Cena: I tutaj jest problem, ponieważ zestaw jest dostępny za darmo w sklepach Lufthansy na lotniskach (wg brickseta dostępny w trakcie lotów Lufthansy), ale można znaleźć go także na niemieckim (na przykład) Ebayu oraz bricklinku za dość kosmiczną jak dla mnie cenę.

Brickset, bricklink


Zanim przejdę do samego zestawu, chciałabym Wam przytoczyć parę encyklopedycznych faktów i ciekawostek.

Lufthansa – największy niemiecki przewoźnik lotniczy, powstały w 1953 roku. Jego głównymi bazami wypadowymi są porty lotnicze we Frankfurcie i Monachium. Posiadają oni w swojej flocie 287 maszyn, które latają na 221 trasach. Z ciekawostek mogę dodać, że do Lufthansy należą też między innymi takie linie lotnicze jak Austrian Airlines czy Swiss International Air Lines. Bardzo charakterystyczne jest logo, które przedstawia niebieskiego lecącego żurawia na żółtym tle.

Obrazek żródło

Airbus A380 – największy obecnie samolot pasażerski. Dwa pokłady ciągnące się przez cały kadłub mogą pomieścić w klasie ekonomicznej nawet 853 pasażerów. Linie lotnicze wolą jednak wprowadzić na pokład różne standardy wygody podróżnych, co powoduje zmniejszenie ilości miejsc i tak w flocie Lufthansy mamy dwie wersje wnętrza dla 488 (w 4 klasach) bądź 526 (w 3 klasach) pasażerów.

Obrazek źródło

Jeszcze trochę liczb dla ciekawskich:
Długość:73 m, rozpiętość skrzydeł: 79,8 m co daje 845 m² powierzchni nośnej. Maszyna ta waży 276 tys. kg i mieści w „baku” 310 tys. litrów paliwa. I jeszcze ciekawa grafika pokazująca, jak różni się sylwetką czy układem skrzydeł w porównaniu do innych ogromnych maszyn:
Obrazek

Z własnych przemyśleń mogę jeszcze dodać, że jest to jeden z wygodniejszych samolotów jakimi dano mi lecieć, w środku jest bardzo dużo miejsca (a piszę o klasie ekonomicznej oczywiście) i nawet 10 godzin lotu da się bez jakiś większych problemów wytrzymać. Gdyby ktoś był ciekawy to Lufthansa udostępnia bardzo ciekawą animację pokazującą wnętrze w każdej z klas (LINK), a gdyby miał ochotę przeżyć to na własnej skórze to A380 pod banderą tego niemieckiego przewoźnika lata z Frankfurtu do San Francisco, Miami, Houston, Johannesburga, Mumbaju, Singapuru i Szanghaju.

A teraz wracajmy do klocków. Zestaw, który chce Wam zrecenzować nie jest pierwszym zestawem promocyjnym Lufthansy. Wcześniej były to 3 zestawy: 1560, 1561 i 1562 z 1976 roku.
A teraz już naprawdę przechodzę do meritum.

Opakowanie

Zestaw jest niewielki, więc dostajemy polybag, na którym z przodu mamy przedstawiony model samolotu na płycie lotniska, a w tle zabudowę, wieżę kontroli lotów i sylwetkę samolotu w locie. Według mnie wygląda to bardzo estetycznie i ciekawie.

Obrazek Obrazek


W środku

Gdy otworzymy opakowanie ukaże nam się zestaw klocków (część wrzuconych luzem, część w jednym woreczku)

Obrazek

Dwa arkusze naklejek:

Obrazek Obrazek

Oraz instrukcja, która mieści się na jednej kartce:

Obrazek Obrazek

Minifig

Obrazek

Na pierwszy ogień idzie nasz przystojny pilot. Dostajemy jednostronnie zadrukowaną główkę, walizkę i gładkie niebieskie nóżki i tors, na który przypada naklejka.

Obrazek Obrazek

Na naklejce widać dokładnie dobrze skrojony mundur z przypiętą charakterystyczną odznaką, która prawdopodobnie ma być odwzorowaniem tej, którą noszą piloci linii Lufthansa.
Obrazek źródło

Model

A teraz sam model. Najpierw budujemy samolot i teraz od razu napiszę, że jak pierwszy raz widziałam ten model to nie byłam jego fanem. Na zdjęciu wyglądał na strasznie kanciasty, a naklejki pogarszały jeszcze moje zdanie. Po zbudowaniu muszę powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie. Samolocik jest naprawdę bardzo przyjemny w odbiorze, a naklejki w sumie tylko dodają mu uroku.

Obrazek Obrazek Obrazek

Żeby nas samolot lepiej się prezentował dobudowujemy mu jeszcze prostą podstawkę:

Obrazek

I już mamy model w całej okazałości:

Obrazek Obrazek

A tak prezentuje się wraz z szczęśliwym pilotem:

Obrazek

Podsumowanie

Jeśli ktoś z was będzie miał przy okazji lotu zdobyć ten model to z całego serca polecam, jest niewielki ale bardzo ładny i dobrze się prezentuje. Jeśli nie, to patrząc na ceny jakie potrafi osiągać, nie polecam, nie wart jest aż tak wielkich pieniędzy.
Jeszcze jako bonus dodam zdjęcie modelu bez naklejek:

Obrazek


Dziękuję za uwagę i czekam na Wasze opinie i komentarze.

P.S. Recenzja nie powstałaby oczywiście gdyby nie rh, który ma bzika na punkcie latania, zdobył ten zestaw i pozwolił mi go zrecenzować. Dziękuję :)
P.S.2 Mam nadzieje, że wybaczycie mi tak nieprofesjonalne tło pierwszych zdjęć i brak zdjęć klocków w woreczku, ale zdjęcia te były zrobione chociaż nie było pewności, czy ta recenzja w ogóle powstanie.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jahoo »

Swietny zestaw. Lece Lufa w przyszly piatek, sprobuje kupic ( z tego co wyczytalem zestaw jest dostepny rozdawany dzieciakom na long-haul flights za free, a na krotkich mozna go bedzie kupic).
Bardzo dzieki za cynk!

Edit: nie mozna kupic tego zestawu. Mozna poprosić stewardessy, ale na krotszych trasach maja najczęściej 1 szt i to w dodatku uzupelniaja tylko w bazach lufy czyli w Niemczech. Niestety nie zalapalem sie :(
Ostatnio zmieniony 2015-03-06, 18:41 przez Jahoo, łącznie zmieniany 1 raz.

LEGOlas0232

#3 Post autor: LEGOlas0232 »

Bardzo miła recenzja i dobre zdjęcia. Ale jeszcze nie spotkałem się z naklejką na minifiga! Niesłychane!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

LEGOlas0232 pisze:Ale jeszcze nie spotkałem się z naklejką na minifiga! Niesłychane!
Zerknij do promocyjnych zestawów z Shella lub Ferrari, tam to jest na porządku dziennym.

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Dronka »

Oj było już trochę takich naklejek, ale rzeczywiście głównie w zestawach promocyjnych. 2000 roku było ich całkiem sporo.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

ODPOWIEDZ