[MOC] Turbo

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
koala
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-12, 21:17
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: kudlatykoala

 

[MOC] Turbo

#1 Post autor: koala »

To mój pierwszy MOC.

Pomysł zrodził się spontanicznie, kiedy leżałem odłogiem w czasie choroby, a pod ręką miałem małe pudełeczko z kilkudziesięcioma przypadkowymi częściami. Wymyśliłem sobie sportowego ślimaka, który w oczywisty sposób inspirowany jest bohaterem z bajki "Turbo". W sumie to mój pierwszy zwierz w życiu.

Obrazek

Jak widać, ślimak ma aerodynamiczną sylwetkę, zmniejszającą opór mierzony współczynnikiem Cx. Agresywne wloty powietrza w połączeniu z dyfuzorem powodują powstawanie dużego podciśnienia. Dodatkowo, tuż na kuperkiem, widoczny jest agresywny spojler. Dzięki tym zmyślnym rozwiązaniom technicznym ślimak nawet przy największych prędkościach pewnie pokonuje najostrzejsze wiraże. Zwierz może być ujeżdżany. Ważne, by jeździec miał superlicencję TurboŚlimakF1. Podejrzewam, że na randkę można by i pasażerkę zabrać. Ale przekupić go wtedy trzeba dużą ilością świeżej, naturalnej sałaty no i kilkoma kroplami nitro. Ponadto minimum kłopotliwej elektroniki. Idealny driftoślimak.

Ślimak składa się z 40 części (nie licząc jeźdźca z lejcami, sałaty i nitro), w 100% Technic.

Funkcje:
- elastyczny tułów (czy jak to tam się nazywa u ślimaków, chyba noga),
- ruchome czułki w zależności od nastroju.

Galeria:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Film

P.S. Pewnie ta skala jest za duża do [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24834]konkursu?[/URL]
Ostatnio zmieniony 2015-03-06, 17:25 przez koala, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

Re: Turbo

#2 Post autor: Kocur »

koala pisze:P.S. Pewnie ta skala jest za duża do [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24834]konkursu?[/URL]
Konkurs dotyczy miniaturyzacji MOCów które wygrywały kolejne miesiące przez cały 2014 rok, nie nowych produkcji :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

koala
Posty: 17
Rejestracja: 2014-08-12, 21:17
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: kudlatykoala

 

#3 Post autor: koala »

M_longer pisze:Zmniejsz zdjęcia, proszę.
Omyłkowo wrzuciłem na brickshelfa zdjęcia przed kompresją. Przepraszam za pomyłkę. Jak tylko skompresowane upublicznią się, podmienię w prezentacji.

ODPOWIEDZ