30051 Mini X-wing

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

30051 Mini X-wing

#1 Post autor: Piterko »

"Czerwony Pięć, wchodzę!"

30051 Mini X-wing
Obrazek
Seria: Star Wars
Rok premiery: 2011 (14 maja)
Liczba elementów: 61
Figurki: Brak
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 17,4 x 16,8 cm
Cena: z gazetą „The Sun”: 0.60 GBP, rynek wtórny: około 4-10 USD

Lugnet bricklink brickset peeron

Sobota, 14 maj, zaczyna się akcja promocyjna pewnej angielskiej gazety plotkarskiej, na pierwszy ogień idzie duma Rebeliantów - X-wing...w wersji zmniejszonej. Czas sprawdzić to cudeńko w działaniu.

Opakowanie
Obrazek
Mini-X wing na tle Gwiazdy Śmierci w pełnej krasie. Polybag jest większy od tych z PQ. W przybliżeniu wymiary to 17 na 17 cm.
Obrazek
Z tyłu ostrzeżenia we wszystkich znanych językach galaktyki. Nie ma huttyjskiego ani polskiego, co jest nieco rozczarowujące. Znalazło się natomiast miejsce na zdjęcie cylindra w skali 1.1

Zawartość
Obrazek
61 elementów, sporo przydatnych clipów, dwa groszki metalic silver oraz 4 flick-fire missile. Tym razem jednak nie będziemy ich wystrzeliwać ;)

Obrazek Obrazek
Instrukcja, zgrabnie złożona, przód zdobi to samo zdjęcie co na polybagu, tył przeznaczono na reklamę 3 innych zestawów, co ciekawe, związanych z zimowymi planetami.

Obrazek Obrazek
Instrukcja formatu A4, ukazująca przebieg budowy w 15 krokach. Zero problemów z rozróżnianiem kolorów, profesjonalna robota. Nawet Bothański szpieg nie miałby żadnych problemów.

Obrazek
Po 9 krokach mamy coś pokroju poduszkowca...
Obrazek Obrazek
I oto jest. T-65 X-wing wyprodukowany przez Incom Corporation... to jest przez TLG (i pewnego Adama z Polski, planeta Ziemia)
Obrazek
Przód, skrzydła w pozycji bojowej. Gdyby je złożyć, moc zostaje przekierowana do silników, co zwiększa prędkość. Flick-fire'y użyte jako działka laserowe Taim & Bak KX9, mogące strzelać naprzemiennie, lub razem. Za kokpitem widać srebrzystą kopułę astromecha.

Obrazek
Tył. Silniki jonowe Incom 4L4 w pełnej krasie.

Części zapasowe
Obrazek
Sporo drobnicy, ale można zrobić wydech do silnika, w razie gdyby jeden został uszkodzony po celnym trafieniu myśliwca Tie.

Ruszajmy więc do boju

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W08FpWaBbIE[/youtube]
Obrazek
X-wingi wchodziły w skład floty Rebelii. Skutecznie ochraniały statki zaopatrzeniowe. Wsławiły się w wielu bitwach. Najsławniejszą jest ta, odbyta nad księżycem Yavina. To wtedy Luke Skywalker wystrzelił dwie torpedy protonowe, posyłając je kanałem wentylacyjnym aż do reaktora kosmicznej stacji, niszcząc ją od środka. Potem dalej używał statku tego typu, uciekając z Hoth, lecąc na Dagobah czy Bespin. Prawdziwym wyzwaniem dla x-skrzydłowców okazały się dopiero Tie Interceptory. Poprzednikiem X-winga jest Z-95 Headhunter

Obrazek
"Jesteś mój!

Porównanie
Nie da się ukryć, że zmniejszony X-wing bardziej pasuje do klockowej wersji Gwiazdy Śmierci. Nie mam jej pod ręką, ale mam coś innego:
Obrazek
Mniejsza wersja wygląda świetnie przy swoim większym bracie. Z wiadomych względów nie dało się wsadzić w minimodel wysuwanego podwozia ani schowka.
Obrazek
*bip tiut pii?* jak niby mam się tu zmieścić?

Ciekawostka
W 2003 roku wyszedł inny zestaw promocyjny z miniaturowym X-wingiem. Do kompletu dostawaliśmy wtedy Tie Advanced. Podwójna zabawa xD
Obrazek

Imperium odniosło porażkę. Ale bój nadal trwa. Ziemia drży, słychać ciężki, mechaniczny terkot. AT-ST rusza w las by powstrzymać rebeliancką akcję wysadzenia reaktora!
Obrazek

Transmisja z pola asteroid, to jest "słowo podziękowania
Wielkie, naprawdę przeogromne podziękowania dla Noriego za podesłanie zestawów. Robiłem tę recenzję z zacięciem, zrobiłem jakąś setkę różnych zdjęć, na wielu ustawieniach, spora część z nich poszła pod laser Gwiazdy Śmierci. Część z nich nadal muszę poprawić, ale stwierdziłem, ze w sumie najpierw przedrę się przez At-st.
Ostatnio zmieniony 2011-07-05, 13:27 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Recenzja jest znakomita. Sam zestaw...ik jest uroczy. Podoba mi się pomysł robienia pojazdów w mikroskali.
Piterko pisze:*bip tiut pii?* jak niby mam się tu zmieścić?
Przecież on tam jest. To ten srebrny round plate.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Recenzja napisana przyjemnie. Zdjęcia w porządku, wszystko jest na nich przedstawione wyraźnie, aczkolwiek mógłbym mieć pewne zastrzeżenia co do cienia.

W tak zwanym między czasie zdążyłem zrobić coś takiego:
Obrazek
Jeżeli Ci się spodoba, bierz do swojej galerii, nie mam nic przeciwko.

Zestaw mały, ale posiada trochę ciekawych elementów - można by je wykorzystać do budowy hardsuitów dla minifigów. Z doświadczenia wiem, że wszelkiej maści przełączniki, łączniki i im podobne przydają się w budowie - zestaw pomimo niewielkich rozmiarów posiada ich trochę. No i half-piny!

Tak sobie teraz myślę, iż fajnie by zrobić garść takich stateczków i powiesić na żyrandolu - byłoby bardzo klimatycznie :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-04, 21:20 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#4 Post autor: rh »

Piterko pisze:dwa groszki chrome silver
Jesteś pewny, ze chrome? Po zdjęciu widzę, że to bardziej metallic silver.

Ciekawa recenzja, dzięki :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

A może i metallic? Wszystko przez to, że kiedyś rękojeści lightsaberów były chromowane :)
Kukus - o, to ciekawe. Próbowałem sam sklecić coś w tym stylu ale jestem w trakcie nauki programów graficznych.
http://www.brickshelf.com/gallery/piter ... u_now2.jpg to zdjęcie przykładem. Muszę to wkomponować w korytarz pierwszej Gwiazdy Śmierci i dodać linie :D
Zgrredek pisze:Przecież on tam jest. To ten srebrny round plate.
Jeśli nie robi "pip tiut pii" to nie jest to pełnoprawny Erdwa xD A tak na serio, potrzebowałem jakiegoś chwytliwego komentarza porównującego wielkość.
Dzięki za miłe komentarze.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Fajnie, że wplotłeś w recenzje technikalia filmowego x-winga, dobrze się to czyta.

Mogłoby LEGO zrobić reedycję SW w mikro skali jako regularne zestawy, tak jak kiedyś w przypadku wymienionego przez Ciebie x-winga z tie albo slave z jedi starfighterem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

3dom pisze:Mogłoby LEGO zrobić reedycję SW w mikro skali jako regularne zestawy, tak jak kiedyś w przypadku wymienionego przez Ciebie x-winga z tie albo slave z jedi starfighterem.
Ciekawie się to czyta po latach, gdy taka seria zgodnie z życzeniem powstała i niestety padła... Ba! Wykorzystano w niej chyba dokładnie tego Xa i wsadzono do 9677, dodano możliwość dokupienia Tie Interceptora oraz Bombera za wrogów.

Jednak LEGO realizuje pomysły niektórych fanów (widać kto ma chody gdzie chody ;)). Jednak szkoda i chyba warte zastanowienia, kiedy takie serie okazują się finansową klapą.

Uważam, że jest to ciekawa retrospekcja, warta przynajmniej na chwilę odkopania.

ODPOWIEDZ