[WIP] Eye Scream Van

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

[WIP] Eye Scream Van

#1 Post autor: Kubrick »

Tak sobie dłubię od jakiegoś czasu w wolnych chwilach w tym modelu, to może się coś pochwalę :)

Odkąd dostałem w swoje ręce zestaw Lego 10220, chciałem go zostawić na półce, żeby codziennie się cieszyć kolejnym VW w domu, ale marzyło mi się też porządne stuningowanie go.
Seryjnie wygląda to tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Postanowiłem, że modyfikacje to nie będzie tylko koło i gleba, jak zwykle to robię. Tu trzeba było czegoś więcej. Dostawczy VW skojarzył mi się od razu z samochodem-lodziarnią, ale to wciąż nie było do końca to, co chciałem. Zainspirowany jednym z odcinków 'Krowy i Kurczaka' zacząłem szukać w sieci dalszych inspiracji. Poszło już z górki :)
ObrazekObrazek
Zatem, po nudnym wstępie przejdźmy do modelu.

Kupiłem drugi egzemplarz, żeby oryginał zostawić sobie na półce.
Jak auto wyglądało 'fabrycznie', to już pokazałem na początku, skupmy się na modyfikacjach :)
W pierwszej kolejności ustaliłem dość ambitnie, że:
-poszerzę i podwyższę tylną część nadwozia
-zastosuję szersze koła z rantem
-obniżę zawieszenie za pomocą pneumatyki
-zmienię kolorystykę całego modelu
-dołożę kilka tuningowych dodatków z epoki

No i się zaczęło.
Na pierwszy ogień poszło rozbebeszenie tylnej części auta i zmiana kolorystyki. Przy okazji doszło wzorowane na oryginalnym zawieszenie wspomagane małymi siłownikami pneumatycznymi. Od samego początku pojawiły się też takie elementy stylistyczne, jak pojedynczy halogen na zderzaku, żółte reflektory przednie, dodatkowy reflektor na dachu (to mi się strasznie spodobało na wygooglanych zdjęciach :) ) i car cooler, czyli prymitywna wersja samochodowej klimatyzacji.
Obrazek
Skoro auto już leżało na glebie, mogłem wziąć się za zabudowę. Tył został poszerzony o 2 study i wyraźnie podniesiony. W prawej burcie pojawiła się klapa, a za nią lodówka z lodami.
Mam w zwyczaju konsultować modele z osobami niekoniecznie związanymi z klockami, ale wśród moich znajomych tuningowców pojawiły się głosy (słuszne z resztą :) ), że przednie koła trzeba szerzej ustawić.
Obrazek Obrazek
Pojawiło się pierwsze wyzwanie - musiałem poszerzyć nadkola, przebudować zawieszenie, a do tego zachować jak najniższy prześwit. Ja nie dam rady?
Obeszło się bez rewolucji w zawieszeniu. Jedyna modyfikacją była rezygnacja z pneumatyki i zastąpienie jej sztywnymi łącznikami - model stoi na półce, więc nie musi wybierać nierówności. Wskoczyły tez inne koła - większa felga i niższa opona, teraz wszystko się mieści i dalej auto leży na godnej glebie :)
Obrazek
Już się cieszyłem, że zostało mi zaprojektować naklejki i podmienić kilka klocków na odpowiednie kolory (zamówienia w drodze). Nie, to by było za piękne - przebudowujemy dach. Stary dach powodował efekt pudełka po butach, postanowiłem zrobić inną krzywiznę, która nawiąże do dachu nad kabiną kierowcy i nada ładniejszą linię całemu nadwoziu. Oczywiście, znowu trzeba było zamówić klocki i czekam :P
Ale, skoro już czekam na klocki, nie będę robił przestojów. Już z pół roku się męczę z tym modelem, a skoro wpadłem w ciąg, to trzeba to wykorzystać. Jedziemy z wlepami. Chciałem, żeby efekt był niepowtarzalny, więc postawiłem na ręczną produkcję. Powstały na razie prototypy, ale czuję, że to ten kierunek. Efekty poniżej.
Obrazek Obrazek Obrazek
Jak na razie, to tyle. Na bieżąco będę relacjonował budowę. Na Gdynię będzie gotowe :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Fajny pomysł.

Twoje "zglebienie" T1 jest całkiem udane ale mi chyba bardziej podoba się to (bo zachowane są oryginalne "dekle"):
Obrazek

Ciekawie też wygląda to TU (swoją drogą wypasiona prezentacja). Jest tu fotka jak ten gość podszedł do ugięcia - postawił na wygląd a nie funkcjonalność. U Ciebie jest podobnie czy inaczej?

Kurcze jak się cieszę, że w końcu go sobie zamówiłem. :)

BTW. Na tych prześwietlonych zdjęciach jak dla mnie wygląda lepiej bo kolor wydaje się granatowy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

SERVATOR pisze:Jest tu fotka jak ten gość podszedł do ugięcia - postawił na wygląd a nie funkcjonalność. U Ciebie jest podobnie czy inaczej?
Ja trochę bardziej poszedłem w wytrzymałość, ale głównie zależało mi na wyglądzie. I racja, ze dekle wyglądają dobrze, pokombinuję dzisiaj, o już odebrałem klocki na dach, to i przy kołach mogę usiąść ;)
SERVATOR pisze:Na tych prześwietlonych zdjęciach jak dla mnie wygląda lepiej bo kolor wydaje się granatowy
Zdjęcia robiłem telefonem, włączyłem funkcję HDR w aparacie. Moim zdaniem, to jedyna opcja, żeby wyciągnąć cokolwiek z takiego zdjęcia, bo mi szkoda czasu na wyciąganie lustrzanki do zdjęć WIP ;]

EDYTA:
Z tego czarnego zapożyczyłem własnie car cooler, bo zdecydowanie lepiej wygląda :)
Ostatnio zmieniony 2015-06-12, 12:13 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Zablokowany