[MOC] Dieselpunkowy Samochód

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Dorek
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-24, 19:51
Lokalizacja: Taczów Wielki
brickshelf: Doreks

 

[MOC] Dieselpunkowy Samochód

#1 Post autor: Dorek »

Witam :)

To mój pierwszy, powiedzmy, "poważny" MOC od dość długiego czasu. Powstawał całą sobotę, z nudy i braku lepszego zajęcia. Z założenia miał być to retrofuturystyczny roadster, ale wyszedł nieco bardziej dieselpunkowo... chyba. Nie wzorowałem się na żadnym konkretnym modelu istniejącego pojazdu, wszystko powstało w mojej głowie. Pojazd ma oczywiście otwieraną maskę/kokpit/bagażnik i działający układ sterowania (kierownica obraca przednie koła). Jest trochę większy niż skala minifigów, ale to nie przeszkadza aż tak. W kokpicie mieszczą się dwa minifigi, jeśli się je odpowiednio ułoży. Z założnia powstał jako model do postawienia na półce, ale od biedy można się nim pobawić ;)

Obrazek
Panowie antagoniści prezentują swój wehikuł!

Obrazek
Profesor Millenium znów naprawia "niezawodny" silnik, podczas gdy Sam Sinister pakuje do bagażnika sprzęt niezbędny do czynie zła i występku

Obrazek
Profil pojazdu

Obrazek
Obaj panowie na pokładzie, gotowi do akcji!

Obrazek
Wnętrze kokpitu

Obrazek
A co się kryje pod maską?

PS: Sorry za offtop, ale... Nie mogę znaleźć, gdzie się dodaje avatar :/ Można prosić o pomoc?
Ostatnio zmieniony 2016-01-24, 23:21 przez Dorek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest druga w nocy, a ja nie mogę spać, z pewnych powodów"

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#2 Post autor: Dart Grellenort »

Pierwsze o czym pomyślałem, to Odlotowe Wyścigi (Wacky Races od Hanna-Barbera).
Wygląda na bawialny, więc sympatycznie.
Tylko szklaną kopułkę zmieniłbym z błękitnej na bezbarwną. Chyba pasowałaby lepiej.

A na avatara masz chyba jeszcze zbyt mało wpisów, żeby ustawić. Nie pamiętam ile trzeba mieć.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ